Forum szukam potraw bez białka,orzechów,ryb dla syna



12 odpowiedzi | Ostatni wpis

Też szukam przepisów bez nabialu.


Podłaczam się.Taki zbiór przepisów byłby dużym ułatwieniem.


Polecam mleko owsiane Veroniki: http://www.przepisownia.pl/przepisy/mleko-owsiane/443882

Robię je bardzo często, kiedy w przepisie jest mleko. Robiłam tak nawet omlet, który z natury wydaje się wymagać czegoś super lekkiego i wyszedł bardzo pyszny.

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


W wielu przepisach można mleczne składniki pominąć. Mam dziecko uczulone na białko mleka, nawet najdrobniejsze ilości jedzone przeze mnie mu przeszkadzały, kiedy był na piersi. Do wypieków zamiast mleka lałam po prostu wodę, a masło zamieniałam na olej (margaryny nie poważam), mniej więcej przeliczając, że skoro w maśle jest 80% tłuszczu, to oleju dawałam o około 1/5 mniej niż podano masła w przepisie (przykład: zamiast 100 g masła 80 g oleju) - to nie zawsze zdawało egzamin, czasem tego oleju trzeba dać trochę mniej i uzupełnić wodą, żeby nie było takie tłuste, a żeby zachowało konsystencję (np. w ciastach drożdżowych czy innych wypiekach). Jeśli w przepisie była margaryna, to też zamieniałam, tylko margaryny chyba mają 60% tłuszczu a nie 80%, głowy nie dam za to. Trochę te ciasta np. mają inny smak, ale wcale nie gorszy, no chyba że komuś bardzo potrzeba tego maślanego aromatu Smile

 


W Przepisowni pojawił się przepis na masło klarowane, tzw. ghee - wskazane przy nietolerancji laktozy ( z tego, co wiem).

Maks21


dobre i bardzo eko Smile

Pozdrawiam Mixi


Właśnie umieściłam przepis na mleko migdałowe. Mój synek się tym zajada odkąd odstawiłam go od piersi :D Bardzo dobre ! Polecam !


Dziękujemy za wskazówki!

Pozdrawiam Mixi


Chętnie również bym zobaczyła taki zbiór przepisów. Wiem, że użytkowniczkami jest wiele matek karmiocych, których dzieci mają alergię na białko mleka. Wiem, że można szukać takich przepisów po książkach. Ale taka "broszura" dla alergików z przepisami na potrawy w zyłaczeniem produktów wymionionych w 1 poście byłaby super przydatna i do wykorzystania przez osoby w każdym wieku.


Polecam Karkówkę na parze

Pozdrawiam Mixi


szukam przepisów bez białka,mleka,śmietany,masła, ryb,orzechów dla mojego syna. Chciałbym coś urozmicić w naszym menu