Forum plamy po pomidorach



16 odpowiedzi | Ostatni wpis

Nie pomogło, zrobiłam tak zaraz po przeczytaniu wszystkich wpisów. Z upływam czasy trochę się domywa jednak u mnie zabrudzenie jest w bardzo trudno dostępnym miejscu ( tam gdzie zakręca się pokrywę w białej części obudowy). z czarnej pokrywy też jeszcze nie zeszło, ale mam nadzieje że z czasem jakoś zniknie. Gdyby ktoś miał jednak  inny sposób niż opisane poniżej w postach to z chęcią wypróbuję. Ponieważ przeciery i ketchup są tak rewelacyjne że już na stałe zagoszczą w moim domu Smile

 


Szpeja wrote:

Udalo sie komus zwalczyc z bialej obudowy te plamy? Ja robilam ketchup i mam teraz plamy nie do doczyszczenia. A moze ktos kontaktowal sie w tej sprawie z serwisem? Bede wdzieczna za informacje. 

Czytaj poniżej, ale wklejam poradę:#7

ewelinakurowskaDołączył: 30.11.2010Wpisy:Wyślij wiadomośćDodaj znajomego 

Polecam posmarować oliwą pokrywę i zostawić na noc (organiczne barwniki dobrze rozpuszczają się w tłuszczach). Rano myję płynem do mycia naczyń i większość przebarwień schodzi razem z oliwą. Innym sposobem na przebarwienia jest położenie pokrywy na słońcu (szczególnie po kwaśnych przetworach), również powinno się odbarwić.

Można spróbować ten sposób z obudową.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Udalo sie komus zwalczyc z bialej obudowy te plamy? Ja robilam ketchup i mam teraz plamy nie do doczyszczenia. A moze ktos kontaktowal sie w tej sprawie z serwisem? Bede wdzieczna za informacje. 


też robiłam przeciery pomidorowe i chlapało mi na lewo i prawo, ale nie zostało ani sladu po wytarciu sama wodą.  

cieżko mi uwierzyć w plamy po pomidorach, poniewaz pomidory nie maja barwnika stałego , jak np. łupiny cebuli, czy przyprawa curry.

a co do ketchupu , to chemia brudzi, sztuczne barwniki, wiec lepiej z takiego ketchupu zrezygnować i kupić innej firmy ekologiczny, lub zrobić samemu w thermomiksie  Bigsmile

Lamka


ewelinakurowska wrote:

Polecam posmarować oliwą pokrywę i zostawić na noc (organiczne barwniki dobrze rozpuszczają się w tłuszczach). Rano myję płynem do mycia naczyń i większość przebarwień schodzi razem z oliwą. Innym sposobem na przebarwienia jest położenie pokrywy na słońcu (szczególnie po kwaśnych przetworach), również powinno się odbarwić.

Dzisiaj po raz pierwszy przebarwiła mi się obudowa po keczupie, wypróbuję sposób z oliwą - napiszę jaki był efekt Smile

Tutaj masz poradę. Wypróbuj.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Ja mam ten sam problem tylko, ze porkywa jest czarno-pomaranczowa i nie schodzi ani po myciu w zmywarce, ani po soku z cytryny. Wyglada to malo estetycznie

 


Prawda, tylko bardzo wolno:)


Po pewnym czasie wszystko zejdzie Smile


Polecam posmarować oliwą pokrywę i zostawić na noc (organiczne barwniki dobrze rozpuszczają się w tłuszczach). Rano myję płynem do mycia naczyń i większość przebarwień schodzi razem z oliwą. Innym sposobem na przebarwienia jest położenie pokrywy na słońcu (szczególnie po kwaśnych przetworach), również powinno się odbarwić.

Dzisiaj po raz pierwszy przebarwiła mi się obudowa po keczupie, wypróbuję sposób z oliwą - napiszę jaki był efekt Smile


Z białej obudowy zeszyły, na pokrywce pozostały ale coraz mniej widoczne:)

A keczup robiłam już kilka razy. Pycha:)


Jak nie zejdą plamy,  proponuję zgłosić w ramach gwarancji. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


TM mam od listopada 2013.W zeszłym roku też robiłam przecier i ketchup ale nic podobnego się nie działo z białą obudową.Trochę pobrudziła się przykrywka ale z czasem zeszło,myłam ją też w zmywarce.Jeśli chodzi o białą obudowę to próbowałam ją czyścić po tych pomidorach cytryną,kwaskiem cytrynowym,octem i nic.... Aw Spróbuję tą sodą może zadziała.DZIĘKUJĘ za radę.


Witam

Kilka dni temu robiłam keczup (z przepisu w książce) w czasie gotowania także wykipiał i zostały plamy… Na białej obudowie ale również na pokrywie i nie chcą zejść… Wygląda to bardzo nieestetycznie

Proszę o pomoc.

 


Dziwne, że nie schodzi zabrudzenie z obudowy.  Spróbuj sodą oczyszczoną delikatnie, żeby nie porysować, na wilgotnej gąbce lub ściereczce.  Może warto zadać pytanie do serwisu TM? Może Mixi coś nam podpowie?  Kiedy kupowałaś TM?

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witam.

Wczoraj robiłam przecier pomidorowy.Wyszedł bardzo smaczny i gęsty.Niestety podczas gotowania trochę zaczął kipieć i pobrudził białą obudowę TM. Wygląda  to okropnie i nie schodzi podczas mycia płynem do naczyń.Czy ktoś wie jak to wsunąć?

Pomóżcie :(( z góry dziękuję.