Forum kiedy przykrywać naczynie TM?



5 odpowiedzi | Ostatni wpis

pusia wrote:

następny problem to bułka tarta. wyszła mi prawie jak mąka taka miałka. wolałabym grubszą ale nie wszystki cząstki suchej bułki się rozdrobniły i mieliłam dłużej.

Może pomoże, jeśli zmieli się krócej, zgarnie kopystką bułkę ze ścianek i zmieli jeszcze raz? Pozdrawiam!

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


jeszcze o rozdrabnianiu .Można w połowie czasu(przygotowywania surówek,mielenia zbóż,robienia bułki tartej)przerwać proces i sprawdzić czy już wystarczy czy jeszcze bardziej rozdrobnić nie trzymać się ściśle podanego czasu bo raz produkty są bardziej\miękkie a raz twardsze;)


Witam,

Przy wyrabianiu ciasta na pączki nie ma znaczenia, czy jest nałożona miarka.

Można wydłużyć czas wyrabiania do 30 s.

Ciasto nie będzie bardzo puszyste, ponieważ nie ma w nim chemii i spulchniaczy.

Bułkę tartą  rozdrabniamy 13-15 s/ obr. 7 można zmniejszyć czas o kilka sekund i sprawdzić rozdrobnienie.

Pozdrawiam

Pozdrawiam Mixi


witam wszystkich i jak zwykle mam problem. czy przy wyrabianiu ciasta drożdżowego naczynie TM należy przykryć miarką? nieraz w przepisach jest zaznaczone, że naczynie ma być odkryte lub przykryte ale nie zawsze. piekłam dziś pączki wg przepisu z książki. naczynie było zakryte a może powinno być odkryte aby dostało się dużo powietrza? w smaku pączki są dobre ale nie są bardzo pulchne. w sumie ciasto było wyrabiane 3 min. następnym razem chcę upiec wg przepisu zamieszczonego w przepisowni na "pączki luksusowe" ciasto jest dużo dłużej wyrabiane.

następny problem to bułka tarta. wyszła mi prawie jak mąka taka miałka. wolałabym grubszą ale nie wszystki cząstki suchej bułki się rozdrobniły i mieliłam dłużej.

bardzo proszę o porady, dobrze, że jest się kogo spytać. pozdrawiam i przesyłam ten cudowny zapach z domu jaki jest przy pieczeniu pączków Love Love

pusia