Forum kalorie i dane szczegółowe


Edytowane przez: ilona_piotr na 12.07.2013 - 21:15

16 odpowiedzi | Ostatni wpis

Love Potwierdzam Cooking  1


Po co liczyć te kalorie? A może tak zajrzysz na watek  " Dieta Kokolidka"?  Bigsmile Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Owszem, zgadzam sie . Nigdy nie liczylam kalorii, na "oko" widze jaki przepis i dostosowuje go do wlasnych potrzeb. Dodaje, odejmuje, przerabiam. Nie wszyscy zasiada i do podanego przepisu zaczna liczyc kalorie. Zreszta to wlasnie jest zawòd ekspertòw :)  Potrzebujesz dokladnych kalorii, z tego wywnioskowalam, ze nie umiesz ich sama policzyc. W podobnej sytuacji jest wiekszosc z nas, prawie wszyscy, bo ekspertami nie jestesmy . W przyblizeniu, to jakos sie da, dokladnie zas, nie za bardzo. A Ty potrzebujesz dokladnie, mysle.... Prawda? Niewiele tu mozna zrobic :)  Fachowcy musieliby przetestowac dokladnie kazdy przepis, a jest ich moc... To raczej niemozliwe, syzyfowa praca. Pozdrawiam Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Kalorie powinny być liczone przez profesjonalistów i tak też jest  w naszych książkach czy przepisach z newslettera. Dodawanie ich przez każdego użytkownika może wręcz zaszkodzić zamiast pomóc.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam Mixi


:DMoim skromnym zdaniem Smile to jeżeli ktoś musi liczyć kalorie  Shock jest tego nauczony i wie że,np 100g piersi z kurczaka to 150cal.podaję to jako przykład Crazy ,bo nigdy nie liczylam kalorii. A w każdym przepisie jest podana gramatura.Na przepisowni najczęściej wstawiają amatorzy i podanie tak szczegółowych informacji sprawi nam dużo trudności :D

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Kalorie i wartości odżywcze pewnie mogłyby być, tylko jesli ktoś wprowadzi je "na oko" to tak naprawdę wcale Ci nie pomoże a wręcz przeciwnie może zaszkodzić (jesli dla kogos to jest bardzo istotne). Ja tam wolę tych kalorii akurat nie widzieć :)) no ale rozumiem, że sa rózne sytuacje.


Ilona, czy Piotr??? Witajcie oboje :D   Miło mi, że napisaliście   Smile  Może kilka słów o sobie, skad jesteście i od kiedy macie Termosia? Na jakiej diecie jesteście?   :D    Na pewno dla osoby, która musi skrupulatnie liczyć kalorie, taka funkcja byłaby przydatna... ale obawiam się, że wszyscy inni pomijaliby to, tak jak mało kto wpisuje czas wykonania potrawy (mnie też się to zdaża). Pozdrawiam serdecznie -Ela z Mazowsza  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Ilono? Piotrze? - teraz rozumiem Bigsmile   Ale obawiam się, że nawet jeżeli taka możliwość na przepisowni  się pojawi to może być problem natury zupełnie innej, bo niekoniecznie autor przepisu musi wiedzieć ile to kalorii.

A czy to w związku ze stosowaniem jakiejś diety?

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


No, to teraz wyjaśmniłeś. To niestety prośba może byc skierowana do autorów strony, czyli za posrednictwem MIXI. Próbuj, może cos załatwisz Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Chodzi o to, aby w przepisowni była możliwość oddzielnego wprowadzenia danych o wartościach odżywczych jak w książkach,  nie oznacza to, że wszyscy mają te dane wprowadzać. Osobiscie  muszę liczyć spożywane kalorie, dlatego korzystam z książek TM, a w przepisowni tych danych brakuje i nawet nie mozna ich wprowadzić.


Ja też nie kumam o co chodzi? Chyba już za późno i glowa po tych naszych  drinkach ciężko pracuje. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


ilona_piotr wrote:

Ja też nie jestem dietetykiem, ale podsumować kalorie w miare dokladnie potrafię.  Poza tym jak chciałbym dodać przepis z książki to te dane tam są.  Chociażby dla samej listy zakupów warto przepisy wprowadzić np. zmodyfikowane dla mniejszej ilości domowników. Z resztą nie jest powiedziane, że jakiś dietetyk na portalu będzie. 

A tak wogóle to o co chodzi? Bo "nie czaję" :((  Brakuje Ci informacji o kaloriach w książce czy na przepisowni?

A może chcesz wariant na 2. 3 bądź 4 osoby?

Dlaczego na portalu miałby być dietetyk? Jak chcesz dietetyka to się zarejestruj np. na Vitalii, tam są sami dietetycy  Bigsmile

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Ja też nie jestem dietetykiem, ale podsumować kalorie w miare dokladnie potrafię.  Poza tym jak chciałbym dodać przepis z książki to te dane tam są.  Chociażby dla samej listy zakupów warto przepisy wprowadzić np. zmodyfikowane dla mniejszej ilości domowników. Z resztą nie jest powiedziane, że jakiś dietetyk na portalu będzie. 

 


O która ksiażkę Ci chodzi?  W "Radości gotowania " sa przy każdym przepisie.  W innych nie sprawdzałam. Natomiast  tu, na przepisowni, jeżeli przepis pochodzi od użytkownika, to nie ma tych danych, bo skad je wziać? Nie kesteśmy dietetykami. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witam

Zastanawia mnie fakt braku tak przydatnych informacji jak kalorie i inne parametry podawane w książce. 

Czy to tak specjalnie czy niedopatrzenie?