Forum gotowanie jajek



9 odpowiedzi | Ostatni wpis

Bigsmile Wink No, nie rozliczajcie tak autorów książki z minut na gotowanie. Tak, trzeba trochę poeksperymentować. Każde jajko jest inne i każdy inaczej ocenia twardość/miękkość jajek. Ja nie narzekam, gotuję na miękko i zawsze są świetnie ugotowane (jak dla mnie).

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Zgadzam się z "winignam" wg książki gotowałem jajka 15 minut i nie były na super twardo. Mała ściema. I jak jajka z lodówki mogą być bardziej schłodzone? Bez przesady. Pewnie 20 minut w 100% daje pełny rezultat - tylko co będzie z jajkami na miekko? Jednym słowem trzeba samemu poeksperymentować. Pozdrawiam.  Cooking  1


Super pomysł, zapisuję sobie do zrobienia Smile

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


Przed Świętami robiłam sałatkę wielowarzywną i też gotowałam jajka w koszyczku. Ponieważ miałam dużo gości (a nas jest na codzień 7 osób Smile to musiało być tej sałatki dużo i po raz pierwszy robiłam ją w ten sposób. Oddzielnie poszatkowałam korzeń selera i  pietruszki i przesypałam na dolną część Varomy; poszatkowaną marchew-na górną część Varomy. Do koszyczka włożyłam 10 umytych jajek (dużych, w dwóch warstwach) i wlałam do naczynia 500g wody (z kranu), ustawiłam czas 20 minut, temp Varoma i wszystko było dobrze ugotowane. Seler i pietruszka miękkie a marchewka leciutko aldente (?), tak jak lubimy. Jajka były dobrze ugotowane ale nie przegotowane (bez zielonej otoczki wokół żółtka).

Następnym razem też tak zrobię bo to super sposób.

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Ja jak gotuje jajka nawet bardzo duze przewaznie ok 4-6 sztuk. temp: varoma wody 500g. czas 14 - 15 minut to zawsze sa ladnie ugotowane czasami nawet az za dlugo bo np. pekna albo zoltko zaczyna zieleniec


korzystałam z przepisu z książki Radośc gotowania. Wlałam 500g wody i do koszyczka włożyłam 5 jajek.Jajka nie były schłodzone. gotowałam 15 minut i niestety były niedogotowane;/ 


Witam,

podaj proszę więcej szczegółów - z jakiego przepisu korzystałaś? Ile wlałaś wody? 4 jajka rozm. M, gotowane 14 minut w koszyczku (500 g wody), temp. Varoma, powinny być ładnie ugotowane na twardo. Może jajka były zbyt mocno schłodzone?

Pozdrawiam

SK Smile


Gotowałam dziś pierwszy raz w TM jajka. pomimo iż ustawiłam czas podany z książki aby były bardzo twarde (15 minut ) to i tak były one niedogotowane Puzzled    Na ile minut moge ustawić czas aby mi nie wybuchły? One sa gotowane na parze w koszyczku więc trochę mnie to przeraża.