Forum babka cytrynowo -serowa



12 odpowiedzi | Ostatni wpis

Dziewczyny, sklep polski byl zamkniety...:(  Brakuje mi kisiel i serek... Spròbuje jutro...;)  Jestem ciekawa, co z tego wyjdzieJ)

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Ja tez wysłałam veronice tej przepis. Zobaczymy, może ktoś inny tez robił już tą babkę i wie co w nim jest nie tak?  Ja niestety nie jestem najlepsza kucharką (gotuję dopiero od 4 miesięcy)


Wiesz, winignam, ja sądzę , że tam jest błąd. Przeczytałam ten przepis i przesłałam go Veronice. Sądzę, że tam jest za dużo tego proszku do pieczenia. Nigdy z taką ilością w przepisie się nie spotkałam, max. to 2 łyżeczki! Zobaczymy, co powie Veronica.:~

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Nie dopisalam moich swiatecznych przepisòw, bo jak wiesz, Mixi, zablokowal mi sie profil:(  Dopisalam je po czasie, a to sie juz nie liczy, niestety:(  Zreszta wsròd tylu fajnych przepisòw, nie jest latwo wygrac... Czy moglabys mi wyslac prywatnie albo umiescic w swoich przepisach, to ciasto? Jak znajdziesz chwilke czasu??? Please... Love   Ja mam wszystkie ksiazki wloskie:(  Myslisz, ze da rade? Nawet juz po ogloszeniu wynikòw...:) Kiedy bedzie tobie wygodnie Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


vreonicab71 przepis z książki "Nasi przedstwiciele polecają", którą można było wygrać w "Wielkanocnych przepisach" - wyniki wkrótce Smile

Pozdrawiam Mixi


Dziewczyny, co to za ciasto, co ucieka???:D Podajcie przepis, bo ja nie mam zadnej polskiej ksiazki:(  Spròbuje zrobic, lubie taka zabawe;)  Dam cynk, jak wyszlo Cooking  7

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Czy jak ktoś juz sprawdzi ten przepis to pojawi się jakaś informacja lub sprostowanie go tutaj na stronie? Babka była w smaku bardzo dobra i chętnie zrobiłabym ją ponownie ale nie chciałabym by znów mi wykipiała. Zaznaczę tylko, że piekarnik mam sprawny i wszystko co do tej pory w nim robiłam było prawidłowo upieczone.Poza tym w przepisie było iż mam piec aż 1,5godziny. (trochę długo chyba)


Cieszę się, jednakże przepis przekazany do sprawdzenia Smile

Pozdrawiam Mixi


W przepisie nie podano wielkości foremki więc włożyłam do największej jaką miałam (raz piekłam w niej babkę z torebki i się zmieściła więc chyba nie taka mała) Generalnie ciasto było bardzo smaczne -miało tylko dwie wady: 1. wykipiało podczas pieczenia  :D  a 2 wada-trzeba było jeść rękami lub łyżeczko prosto z foremki  Bigsmile   ale przynajmniej rodzinka się zintegrowała Smile i wszyscy chwalili że smakowo była bard Bigsmile zo dobra!


winigam trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć. Czy wielkość foremki była zgodną z tą w przepisie? Ja kiedyś włożyłam ciasto do zbyt małej i musiałam sprzątać piekarnik Aw

Pozdrawiam Mixi


Mam problem. Zrobiłam babkę cytrynowo serową z książki "nasi przedstawiciele polecaja" i po 15 minutach od włożenia do piekarnika babka wykipiała z foremki!

Dałam wszystkie składniki według propocji i nalałam do foremki -w foremce zostało mi jeszcze ok 2 cm miejsca w górę. Patrze teraz do piekarnika a tam zamiast ciasto rosnąć to się wylewa z foremki :((    

Podłożyłam pod spód inną foremkę aby mieć mniej mycia później ale jestem załamana:(

Piekłam w temp 180 stopni jak w przepisie.

Pomocy;( to miało być ciasto dla tesciowej