Forum Uszczelka....



11 odpowiedzi | Ostatni wpis

Hej,

miałam podobną sytuację i oprócz dokładnego umycia po użyciu wysuszyłam pokrywkę eksponując uszczelką do słońca, dzięki temu pozbyłam się "zapachu". Dodam jeszcze, że po każdym użyciu Thermomixa nie zakrywam naczynia miksującego pokrywką, po prostu odkładam ją na bok.

Pozdrawiam,

HelloHela

~ mixed in the green power Soft ... tastes of my life: lime, avocado, wasabi


Witam,

ja posiadam TM5, mam ten sam problem i niestety ani moczenie w wodzie z octem ani w wodzie z solą nie pomaga, zapach cebuli utrzymuje się. Uszczelki nie da się wyjąć, muszę moczyć całą pokrywę.

Co robić?

Pozdrawiam

Ania

Ania


Mialam ten sam problem - najlepiej przetrzec uszczelke octem Smile


Mialam ten sam problem - najlepiej przetrzec uszczelke octem Smile


Mialam ten sam problem - najlepiej przetrzec uszczelke octem Smile


Witam! Jestem "świeżą" użytkowniczką Thermomixu - i mam ten sam problem! Po ugotowaniu dania z cebulą uszczelka - a nawet pokrywka nabrały zapachu cebuli. Myję cały kielich i pokrywkę zaraz po uzyciu, uszczelkę zdejmuję i myję osobno - jednak zapach jest okropny! Czuć go po wejsciu do kuchni. Czy to możebyć wadliwa uszczelka?


Od początku myłam wszystkie części osobno od razu po gotowaniu. Raz tylko nie mogłam umyć TM od razu po użyciu tylko pół godzimy później. Może przez to tak uszczelka wsiąkła te zapachy....

Oczywiście jutro z samego rana zrobię jej kąpiel:) Może zadziała.. i umyję w zmywarce.

Dziękuję za radę!


Przykrego zapachu cebuli można się też pozbyć "namaczając" umytą uszczelkę w misce z zimną wodą z 1-2 łyżkami soli na ok. 2 godziny. Ja tak robię ze słoikami, np. po śledziach  Smile  Za każdym razem całkowicie pozbywam się zapachu  Smile  Daj znać czy zadziałało i już nie czujesz cebuli i czosnku wchodząc do  kuchni  Smile   Smile  Pozdrawiam 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Anetko, czy przed umyciem wyjęłaś uszczelkę z pokrywki? Pytam o to bo już spotkałam się z tym, że niektórzy myją tylko urządzenie wlewając wodę i włączając wysokie obroty...  Smile  Ale dobrze jest też umyć je "ręcznie", tzn wyjąć uszczelkę z pokrywki i umyć ją samą i pokrywę.  Smile Każdą część  Mixingbowl closed można umyć w zmywarce, więc może to pomoże?  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witam!

Mam nadzieję, że nie ma już takiego tematu. Ja nie mogłam nic znaleźć więc, postanowiłam założyć ten wątek.

Jestem początkującym użytkownikiem TM31(od marca) i mam pewien problem z uszczelką a dokładniej z jej "zapachem". Gotowałam ostatnio danie na bazie cebuli i czosnku, zresztą prawie wszystkie zupy, sosy itp opierają się na tych składnikach. Uszczelka od tego czasu strasznie może nie śmierdzi ale ma zapach właśnie cebuli i czosnku.. czy można temu jakoś zaradzić? W czymś iumyć? Jak Wy sobie z tym radzicie? Do tego stopnia pochłonęła te zapachy, że wchodząc do kuchni pierwszy zapach jaki do mnie dociera to właśnie ta uszczelka...  

Może Wy- zaprawieni w bojach użytkownicy thermomixa- coś poradzicie...

Z góry dziękuję.