Forum TWORZYWO SZTUCZNE, Thermomix TM5 - pytanie.



15 odpowiedzi | Ostatni wpis

Witam,

Czyli jeśli mój TM5 zaczyna się od 16 to nie ma bpa?


Ja mam niestety nr seryjny wczesniejszy. Tymczasem obtlukla mi sie pokrywa do standardowego, metalowego naczynia (nie miarka a pokrywa). Prosze o informacje czy w tym elemencie moze byc BPA czy nie musze wymieniac na nowy


Ja mam niestety nr seryjny wczesniejszy. Tymczasem obtlukla mi sie pokrywa do standardowego, metalowego naczynia (nie miarka a pokrywa). Prosze o informacje czy w tym elemencie moze byc BPA czy nie musze wymieniac na nowy


Mixi wrote:

 

 

Materiały, z których wykonane są akcesoria do Thermomix 5: - kopystka wykonana jest z poliamidu i termoplastycznego poliestru, - koszyczek z polipropylenu a Varoma: dolna cześć i wkład z polipropylenu, - miarka została wykonana z polieterosulfonu (PES). Pokrywa do Varomy w urządzeniach Thermomix 5 z numerem seryjnym zaczynającym się od 1505XXXX nie zawiera BPA, została wykonana z polieterosulfonu (PES). W urządzeniach o niższym  numerze seryjnym pokrywa Varomy jest wykonana z poliwęglanu (PC). Poliwęglan jest tworzywem sztucznym bardzo często wykorzystywanym w przemyśle spożywczym, ponieważ badania wykazały, że jest on bezpieczny. Spełnia on wszystkie wymagania określone w stosownych przepisach. Wielokrotnie uzyskiwał zaświadczenia wydane przez niezależne laboratorium badawcze TÜV Rheinland (Niemieckie Stowarzyszenie Kontroli Technicznej) w Niemczech potwierdzające, że dane części są całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością i nie zagrażają zdrowiu.


Aluna,

sprawdź proszę swój numer seryjny urządzenia i prześlij w priv wiadomości. Poniżej znajduje się również odpowiedź na Twoje pytanie. Jedynym akcesorium, które mogło zawierać poliwęglan (PC) była pokrywa Varomy.

Pozdrawiam Mixi


Mam pytanko czy tworzywo z którego wykonane są części TM5 wolne są od BPA, bo nie znalazłam nigdzie info "BPA free"


Love Mixi dziękuję Love


Ja też dziękuję - tym razem na forum - za odpowiedź!


Mixi, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.  Smile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Materiały, z których wykonane są akcesoria do Thermomix 5: - kopystka wykonana jest z poliamidu i termoplastycznego poliestru, - koszyczek z polipropylenu a Varoma: dolna cześć i wkład z polipropylenu, - miarka została wykonana z polieterosulfonu (PES). Pokrywa do Varomy w urządzeniach Thermomix 5 z numerem seryjnym zaczynającym się od 1505XXXX nie zawiera BPA, została wykonana z polieterosulfonu (PES). W urządzeniach o niższym  numerze seryjnym pokrywa Varomy jest wykonana z poliwęglanu (PC). Poliwęglan jest tworzywem sztucznym bardzo często wykorzystywanym w przemyśle spożywczym, ponieważ badania wykazały, że jest on bezpieczny. Spełnia on wszystkie wymagania określone w stosownych przepisach. Wielokrotnie uzyskiwał zaświadczenia wydane przez niezależne laboratorium badawcze TÜV Rheinland (Niemieckie Stowarzyszenie Kontroli Technicznej) w Niemczech potwierdzające, że dane części są całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością i nie zagrażają zdrowiu.

Pozdrawiam Mixi


Mixi, czy możesz udostępnić odpowiedź dla "makichabry"? Myślę, że więcej osób jest ciekawych ,

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Oczywiście, ale czy mogę go podać w wiadomości prywatnej?

 


Dzień dobry,

 

czy możesz sprawdzić numer seryjny swojego urządzenia?

Pozdrawiam Mixi


Dzień dobry! Smile

Mam pytanie odnośnie tworzywa sztucznego,  z którego zrobione są kopystka, koszyczek, i Varoma TM5.

Gdzie można znaleźć dodatkowe, oficjalne informacje?  Z tego co się zorientowałam na zagranicznych forach jest mowa o polipropylenie, i o tym, że części, które nie stykają się z żywnością mają minimalną ilość BPA (ale być może dotyczy to Thermomixu TM31).

Generalnie zależałoby mi na rzetelnych informacjach, a to co znalazłam na forach jest niewystarczające.Byłabym bardzo wdzięczna Smile

Thermomixem cieszę się od ok miesiąca i jestem bardzo zadowolona Smile

Pozdrawiam!