Forum THERMOMIX TO DLA MNIE...


84 odpowiedzi | Ostatni wpis

Thermomix to mój partner Smile jest ze mną zawsze kiedy tego potrzebuję Smile

 


Wink Bigsmile :D Veroniczko, ależ jesteś optymistką ! Toż jest odwrotnie, to te dzisiejsze księżniczki muszą zdobywac serca swoich Panów. A jak wiadomo, przysłowie mówi : "przez żołądek do serca" . Czas więc dobry dla księżniczek bo thermosiu  wyczaruje wspaniale nakryty stoliczek. Trzeba tylko chcieć i można go szybko mieć!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Wink ;)  Wnuczkom, wnukom, a przede wszystkim mezom i narzeczonym.... jak zdobyc ukochana ksiezniczke Bigsmile :bigsmile:  Co Ty na to, Gabi ? Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Bigsmile Love No i proszę, kolejny talent , tym razem pisarski, objawił się w naszej przepisowni!  Veroniko, piękna baśń i jej epilog. Pomysł niebywały. Bardzo mi się podoba. Baśń przyda się pewnie niejednej babci do opwiedzenie swoim wnuczkom do snu. Szkoda, że moje wnuczki już wyrosły z bajek.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Czym jest dla mnie Thermomix… Thermomix to dla mnie…  jak przeczytac zechcecie, to sie dowiecie…

 

Dawno dawno temu, za gòrami, za lasami, za siedmioma rzekami… zyl sobie

Kròl Smakosz. Dostojny byl jego palac , otoczony wspanialymi, ròwnie dostojnymi ogrodami. Piekne komnaty ozdobione blyszczacymi kamieniami prezentowaly sie nader bogato. Najpiekniejsza komnata zas, byla jadalnia. Kròl uwielbial uczty i smaczne potrawy. Slynal z dobrej kuchni i dobrego apetytu. Jego stoly uginaly sie zawsze pod ciezarem przepysznych dan, a goscie odjezdzali wprost zauroczeni.  Kròl byl dobrym wladca, dlatego naròd bardzo go szanowal. W calym kròlestwie panowal dobrobyt. Còz to wiec za historia ??? Otòz kròl nie byl szczesliwy, odkad stracil swoja ukochana zone przy narodzinach jedynej còreczki. To zona przygotowywala mu wszelkie smakolyki i dotrzymywala towarzystwa w pieknej jadalni. To ona byla dusza, dzieki ktòrej kròl byl szczesliwy, i pania w kuchni, szanowana przez swiatowych kucharzy . Teraz ogromna jadalnia stala opuszczona, zamknieta na klucz. Lata mijaly….. Kròl sie zestarzal, zmizernial…. Bardzo martwil sie o przyszlosc swego jedynego dziecka.

Mala slodka dziewczynka przeistoczyla sie w piekna dojrzala panne, ktòra wkròtce

miala przejac obowiazki ojca. Nalezalo znalezc odpowiedniego kandydata na meza

dla ksiezniczki. A wiadomo, ze to nie jest taka latwa sprawa. Wyslal swych rycerzy do sasiednich kròlestw oglaszajac nowine. Jeden tylko warunek postawil : kazdy kandydat musi przywiezc w podarku jakas potrawe. Ten, ktòrego potrawa bedzie

ròwnie smaczna, jak potrawy przygotowywane swego czasu przez kròlowa, bedzie mògl pojac ksiezniczke za zone. Zjezdzali zewszad mlodziency, odwazni, piekni, madrzy, o dobrym i odwaznym sercu.... Niejeden bylby pewnie swietnym mezem, gdyby nie fakt, ze zaden z nich nie zdolal sprostac postawionemu przez kròla warunkowi. Przywozili wszelkie smakolyki mozliwe, wykonane przez najslynniejszych mistrzòw kuchni... Nic kròla nie potrafilo zadowolic.

Pewnego dnia zjawil sie w palacu jeszcze jeden kandydat. Nieznany nikomu mlodzieniec. A zdarzylo sie to dokladnie wtedy, gdy kròl i ksiezniczka stracili juz wszelka nadzieje. Nie byl to ksiaze a prosty mlody czlowiek, ktòry zakochal sie w pieknej pannie i postanowil walczyc o milosc, i szczescie.

Kròl postanowil dac mu szanse – jesli w ciagu dwòch dni zdola stworzyc niespotykana potrawe, bedzie mògl poslubic swoja ukochana. Trzeba dodac, ze ksiezniczce od razu spodobal sie odwazny mlodzieniec. Miala szczera nadzieje, ze zdola zadowolic kròla.

Zaprowadzono wiec mlodziana do ogromnej kuchni, zaopatrzonej wspaniale we wszelkiego rodzaju przyrzady i urzadzenia kuchenne, ktòrych pozazdroscilby pewnie niejeden kucharz. Chlopak jednak od razu spostrzegl, ze czegos brakuje i sie ucieszyl niezwykle. Posiadal bowiem cos, wspanialego, malego pomocnika, ktòrego podarowal mu pewien staruszek z wdziecznosci za pomoc.  Nic nie powiedzial jednak i bez slowa wzial sie do pracy. Nie minal nawet jeden dzionek, gdy wyslal wiadomosc do kròla o ukonczonej pracy. Jakiez bylo zdziwienie kròla !!! ? Minelo zaledwie kilka godzin.... To chyba jakis zart...???

Niemniej kròl postanowil osobiscie isc do kuchni, pewien, ze mlodzieniec po prostu zrezygnowal z trudnego zadania. Jednakze, jakiez bylo jego zaskoczenie, gdy okazalo sie, ze chlopak nie tylko ukonczyl prace, ale ròwniez kuchnia byla w idealnym porzadku. Zostawalo jednak jeszcze najwazniejsze: spròbowac potrawy. Okazalo sie, ze bylo ich wiele, nie tylko jedna. A byly to naprawde ròzne ròznosci, az milo bylo popatrzec.  Kròl pròbowal, pròbowal, pròbowal.... i nie mògl sie nadziwic, jakiez  to wspanialosci.... Juz dawno nie smakowal takich potraw... Czy to cud ???

Madry kròl szybko zrozumial, ze chlopiec nie jest zwyklym mlodziencem. Nie byl ksieciem, ktòrego skarbce przepelnione sa zlotem. Byl o wiele, wiele bogatszy, bo  posiadal cos, czego nikt do tej pory jeszcze nie widzial – Thermomix. Maly klejnot,

wart o wiele wiecej, niz niejeden zloty naszyjnik. Szczesliwy, oddal còrke w rece wspanialego mlodego czlowieka, spokojny juz o kròlestwo. Wkròtce wyprawiono wielkie wesele. Stoly uginaly sie pod mnòstwem przysmakòw, jak dawniej i wszyscy byli szczesliwi, i najedzeni. Mlody ksiaze zlecil od razu najlepszym mistrzom wykonanie tysiecy, tysiecy Thermomixòw, dla calego narodu. Mloda para zyla dlugo i szczesliwie, w dobrobycie, zdrowiu,  szanowana przez poddanych, a ich potomkowie do dzis dnia  dbaja o to, by nikomu nie zabraklo w domu  tak wspanialego klejnotu, jakim jest Thermomix. I o mnie tez nie zapomnieliJ))

A jesli bajke przeczytalas do konca, kochana gosposiu, dowiedzialas sie czym jest dla mnie mòj kochany Thermosiu JJJ .

Motto w kuchni: gosposia wypoczela i usmiechnieta, a rodzinka wniebowzieta !!! J

 

 

 

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Thermomix to dla mnie Kuchnia, która mieści się w torbie Smile


Thermomix to dla mnie haczyk na mojego faceta.


Thermomix to dla mnie ... pomysł na każdy dzień .


   Thermomix to dla mnie:

    Tak właśnie lubię żyć !     Hustawka smaku     Emocje    Ruch    Milosc     O straty czasu    Radosc     Marzenie    Inspiracja    XXL pysznosci


Thermomix to dla mnie nieograniczone możliwości  smacznego gotowania:  zdrowych dań i przystawek , sycących zup, pysznych surówek i sosów, orzeźwiających soków, wspaniałych deserów i ciast – słowem  wszystkiego. Pozwala z łatwością eksperymentować w kuchni, cieszyć się doskonałymi smakami a jednocześnie daje satysfakcje, iż gotuje się samodzielnie i jak najbardziej naturalnie. Thermomix to dla mnie skarb. Smile  


Thermomix to dla mnie wszystkie pomocniki kuchenne w jednym Smile

 


Thermomix to dla mnie coś więcej niż tylko Styl życia ! Cool


Thermomix to dlamnie fantastyczne urządzenie gotując nie boję się że coś mi niewyjdzie ponieważ thermomix robi prawie wszystko za mnie jest dlamnie takim lekarzem,który wyleczył mnie z alergi na gotowanie i teraz mogę powiedzieć że dzięki niemu uwielbiam gotować Bigsmile   


Thermomix to dla mnie najwspanialszy robot który robi WSZYTKO!

dzięki niemu zaoszczedzony czas na WSZYSTKIM!!!

mojemu narzeczonemu smakuje z thermomixa WSZYSTKO!!

wiec cóż więcej chcieć :))dzięki thermomixowi przez żołądek do SERCA:))

jestem mu niezmiernie wdzięczna:))


THERMOMIX to dla mnie serce kuchni. Po prostu.


Thermomix to dla mnie SENS ŻYCIA, dzień bez Thermomixa dniem straconym dlatego u mnie nie ma takich dni:) Dzięki niemu jestem najlepszą Szefową Kuchni:)


Thermomix to dla mnie... prywatny terapeuta, zawsze pomoże gdy mam gorszy nastrój, słabszy dzień. Tak mnie dobrze zna, że przygotuje to, czego akurat potrzebuję, czy to jest gorąca czekolada z bitą śmietaną, czy ciacho z kremem.Ale jest też osobistym dietetykiem, bo wie, że gdy mijają szare dni i przychodzi dobry nastrój, to potrzeba zmienić dietę na nieco mniej kaloryczną - dla zdrowia i urody - wtedy serwuje mi różnorodne potrawy bez tłuszczu, smaczne i zdrowe, za każdym razem nieco inne, by nie było monotonnie.


THERMOMIX TO DLA MNIE...jak podróż i codzienne zapisywanie stron dziennika pokładowego:)

codziennie inna przygoda, inne aromaty i smaki, to jak odkrywanie nieznanych lądów. A radość jaką odczuwam jest nie do opisania Smile

Ten uśmiech który teraz jest na mojej twarzy mówi wszystko:)

Smacznego


     Thermomix to dla mnie, "faceta" to jak matka , żona i kochanka

                        matka jest jak Thermomix -tylko jedna,

                        żona, która wie jak dogodzić a przy tym jest niezastąpiona,

     kochanka ,która ciągle czymś kusi i wciąż czymś zaskakuje.

 

 

Pozdrawiam , Bond .......  James Bond


Thermomix to dla mnie : urządzenie,które huczy,buczy,hałasuje

zaje-fajnie mi pasuje . ;) 

 


...aaaaaa i jeszcze coś... Już nie przerażają mnie nadchodzące święta, nie sądzę bowiem, że w tym roku bedę wściekła i zmęczona - przecież mam TERMOMIX !!!  Love

Cooking  7

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Już myślałam, że nigdy nie przestanę być niewolnicą kuchni!  Odkąd mam TM, zostałam wyzwolona Love    Obiadek się gotuje a ja czytam gazetkę Smile

Cooking  7

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Mixi czy mam rozumieć, że jak mam TM wersję 21 to lipa.......

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Thermomix to dla mnie serce smaku każdego dnia  i rozkosz dla podniebienia.


Thermomix dla mnie jest niezastąpionym pomocnikiem: Smile

mogę dzięki niemu zrobić więcej ,w krótszym czasie Cooking  7

stale rozwijam się w kuchni ,bo z tym urządzeniem się poprostu chce Party

a kiedy mam pospolitego doła szybko i bez problemu mogę zrobić jakiegoś łakocia lub niezwykłego drineczka Wink

najważniejsze zaś jest to ,że dzięki Thermisiowi gotują u mnie wszyscy cała trójka Cooking  6  

Ja poprostu oszalałam na jego punkcie :D Love

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


THERMOMIX TO DLA MNIE:

Coś więcej niż gotowanie!

Coś więcej niż tworzenie potraw!

Coś więcej niż oszczędność czasu i pieniędzy!

Coś więcej niż zdrowe i pyszne jedzenie!

Poprostu coś jedynego w swoim rodzaju, CO SPRAWIA MI WIELE RADOŚCI :)

Cooking  7


:)Thermomix to dla mnie: MIŁOŚĆ od pierwszego wejrzenia. Spojrzałam i wiedziałam, że to ten, na którego cały czas czekałam. Zawrócił mi w głowie od razu. W kuchni spełnia wszystkie moje oczekiwania i nawet najśmielsze zachcianki. Jest rozkoszą dla podniebienia i zwierciadłem mej kulinarnej duszy. Nie wyobrażam już sobie życia bez niego. To NA PEWNO MIŁOŚĆ NA CAŁE ŻYCIE- w dodatku bezwarunkowa.! Love

 


Thermomix to dla mnie oszczędność czasu w kuchni Cooking  1 , który spożytkuje na zabawie z moimi małymi pociechami Party . Dzięki TM gotowanie dla mnie stało się przyjemne, a kazdy przepis nowym wyzwaniem.


Thermomix jest dla mnie Przepustką do innego świata:

1. Smile  świata smacznego i zdrowego żywienia rodziny oraz przepisów bez konserwantów i dodatków E, które mogę łatwo znaleźć na Przepisowni;

2. Smile  świata nowych znajomości na Forum i takiej dawki pozytywnych emocji podczas czytania niektórych wątków, jakich nie przeżyłam już dawno;

3. Smile  świata słów uznania od najbliższych z powodu moich małych sukcesów kulinarnych;

4. Smile  świata podziwu od przyjaciółek, gdy widzą moją piwniczkę pełną przetworów przygotowanych w TM;

5. Smile  świata powrotu do hobby, gdyż dzięki gotowaniu w TM mam nareszcie wolny czas dla siebie.  Love  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


THERMOMIX to członek mojej rodziny Love


i jeszcze jeden wpis dotyczący TM i Świąt;

THERMOMIX TO DLA MNIE: przyjaciel domu, z którym nie straszne żadne uroczystosci, święta czy niezapowiedziane najazdy znajomych. Smile

NIECHAJ GŁOWA CIĘ NIE BOLI,

GDY THERMOMIX W KUCHNI STOI.

Z NIM RAZ DWA URZĄDZISZ ŚWIĘTA,

SUPER Z NIEGO JEST WYREKA!!! Bigsmile


Thermomix to dla mnie number one, bo:Odkąd w domu mym zagościł,sprawia mi mnóstwo radości.Kto to taki? - zapytacie,To sprzęt, który dobrze znacie.dzięki niemu jestem damą - wszystko się gotuje samo! Bigsmile

Cooking  6 Cooking  9 Cooking  7 Cooking  2 Cooking  1 Cooking  10 Cooking  4