Forum Nasze fotografie.


112 odpowiedzi | Ostatni wpis

Baaaardzo miłe słowa Smile Love   To właśnie są pozytywne strony internetu :D

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Nie ma czego zazdroscic, chyba, ze ciepla... lata.... Zyje sie, jak wszedzie, normalnie Smile Po tylu latach, zreszta... Polski zas mi brakuje, szczegòlnie teraz, w tym swiatecznym okresie Aw Aw :(  Dlatego sie ciesze, ze opròcz telefonòw od rodzicòw i emailòw od reszty rodzinki, mam Was dziewdzyny, tutaj, na Przepisowni, i to na codzien Bigsmile Love Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


veronicab71 a to ja dopiero się dowiaduję, żeś Ty Wloszka z zamieszkania :)  Pozazdrościć...

magi1 oczywiście..., mam nadzieje, że bedziemy w kontakcie Smile

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Jojo to bądżmy w kontakcie to za rok będę słuzyła pomocą :D pozdrawiam :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Joko wrote:

CUUUUDNA TA CHOINECZKA Smile

Chałwę kupisz w Biedronce lub Lidlu. Nigdy sama chałwy nie robiłam, ale moze pora spróbować, skoro jest termomix wszystkowumiejący :p   Ciekawa jestem czy krem z robioną chałwą będzie równie pyszny - dajcie znać Smile

Zobacze w lidlu, a jak nie bedzie, to bede robic. Biedronki we Wloszech niestety nie ma :(  A w sklepie polskim nie wszystko jest Aw

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


WOW Dziewczyny ale jesteście utalentowane :D Bigsmile Party Love Choineczki piękne Cool Cool Love Pozdrawiam serdecznie Smile


Kurde... czemuście się prędzej nie chwaliły J)  Potrzebuję takie śliczności na kiermasz charytatywny, ale tym razem to już po ptokach, bo kiermasz w poniedziałek... Aw

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Wkleiłam także tutaj choineczkę mojej Mamy tym razem z zielenią :D

Gabi choineczka cudna :D muszę ją pokozać Mamie, może w następnym roku zrobi kilka z makaronu :D :D :D :D :D teraz wymyśla jakieś kule do powieszenia :D :D :D :D :D :D :D

Pozdrowionka :D

 

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


CUUUUDNA TA CHOINECZKA Smile

Chałwę kupisz w Biedronce lub Lidlu. Nigdy sama chałwy nie robiłam, ale moze pora spróbować, skoro jest termomix wszystkowumiejący :p   Ciekawa jestem czy krem z robioną chałwą będzie równie pyszny - dajcie znać Smile

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Dzieki Gabi, poszukam chalwy Bigsmile :love:  Choineczka piekna Bigsmile :bigsmile:  Ja moja wstawie albo dzis, albo jutro Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


A to jest obiecana choineczka zrobiona z uzyciem makaronu.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Wink Love Veroniczko, chałwę możesz sama zrobić w TM. Gdzieś tu, na przepisowni jest przepis. Robi się ją z ziarna sezamu.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Nie wiem czy znajde chalwe Aw Aw Aw

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


No to ladnie, nic nie zostalo Wink ;)  Zaraz przejrze przepis Tongue Tongue Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Bigsmile

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Tongue Tongue Tongue Tongue :pJoko ślinka leci jak patrzę na Twój tort  Tongue Smile :D Bigsmile Party Love


Tak Verciu trzeba będzie samemu zrobic ten pyszny torcik :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


veronicab71... sorki... został pożarty Bigsmile Tongue   Robiłam go dla taty na urodziny (widać które :D )

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Tort jest super pyszny - przepis na moim profilu - nie podziwiajcie, ale wypróbujcie, a już nigdy nie będziecie chciały innego Tongue ;)  Krem jest dziecinnie prosty w wykonaniu Cooking  10

Mag1 dzieki za uznanie dla moich aniołeczków. Też jestem ich fanką i mam sporą kolekcję na ścianie :D

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Zostanie kawalek dla mnie ??? Tongue Tongue Bigsmile   Jestescie super uzdolnione Party Party Party

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Love Joko, tort prima!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


A tak wracając do zdolności - piekne aniołki :D jestem pod wielkim wrażeniem, bardzo lubię aniołki i mam ich w domku kilka, moi znajomi wiedzą, że darzę je szczególnym sentymentem i zawsze mi sprawiają nowe sztuki :D :D :D pozdrawiam

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Super torcik - w sam raz na drugie urodzinki naszej przepisowni:D :D :D :D :D :D brawo Joko :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Acha..., ElaK napisz mi coś więcej o tej szkole fotograficznej, bo moja młodsza córka właśnie kończy technikum i wciąż ma dylemat czy pójść dalej w kierunku jakiego uczy sie obecnie czy w swoją ukochaną pasję czyli fotografie właśnie Smile Love

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


ElaK, dzięki za uznanie. Wszystkie aniołki nie są z masy solnej, ale z glinki samoutwardzalnej, która jest bardziej plastyczna i wolę ją od masy solnej, gdyż masa jeśli jest źle zakonserwowana, po latach może spaść ze ściany Tongue

Tak czy owak podam Ci przepis podstawowy:

DO WYROBU DUŻYCH MODELI: 1szklanka mąki, 2 szklanki soli miałkiej, 125ml wody

DO WYROBU MAŁYCH MODELI: 1 szkl. mąki, 1 szkl soli miałkiej, 100g mąki ziemniaczanej, 150 ml wody

Piszę na szklanki, bo nigdy nie zważyłam ile ma szklanka mąki i ile szklanka soli Wink

Jak chcesz inne przepisy, to poszukam i napiszę. Mozna użyć jeszcze mąki kukurydzianej a także jako dodatek do wyrobów schnących na powietrzu, klej do tapet.

Wyrabiam tak jak ciasto na chleb :D a czas kontroluję "na oko"

Pozdrawiam serdecznie, paaaaaaaaa Cooking  7

 

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Joko, jestem pod wrażeniem  :)  Smile szczęka mi opadła jak zobaczyłam Twoje aniołeczki  :D  Kiedyś też robiłam ozdoby z masy solnej ale to było dość dawno temu, gdy dzieci były małe, wtedy to był cudowny sposób na wspólne spędzanie czasu, zwłaszcza w okresie Adwentu. Potem wszystkie ozdoby "lądowały" na choince, która uginała się od ilości zabawek...  :D  Wtedy nikt nie myślał o kupnych bombkach i plastykowych soplach  Bigsmile  Cudowne czasy  Smile   Smile  

Joko, moja najmłodsza córka poszła do szkoły fotograficznej i też robi piękne zdjęcia.

Mom prośbę o przepis na masę solną wyrabianą w TM. Narobiłaś mi wielką ochotę na odstresowanie w twórczy sposób.

Pozdrawiam wszystkie Artystki z Przepisowni  Smile   Love   Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Wow nie wiedziałam, że jesteście tak utalentowane Smile bardzo się cieszę i gratuluję Smile

Pozdrawiam Mixi


Nastepny talent wyszedl Bigsmile Party Party   Kazdy ma cos ciekawego w zanadrzu Bigsmile :bigsmile:  Aaaa..., jak bedzie mozna, to wstawie jakis maciupki film, co by nie Wink Wink Bigsmile   Joko, piekne te prace Bigsmile :bigsmile:  Kocica, ja tez haftowalam kiedys duzo, moja tesciowa zas byla w tym mistrzynia.... Odkad jej zabraklo, przestalam haftowac... Teraz tancze, gotuje, dekoruje ciasta... + 1000 innych drobnych zainteresowan.... ;)  Wstaw swoje prace, tez chcialabym zobaczyc Bigsmile Bigsmile Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Love Wink Kochane  Anonimowe!  już kiedys prosiłam na forum ,żeby ujawniać w Profilu chociaz swoje imię. Tak to nie wiadomo kto jest kim - kobitka, facet?  trzeba się domyślać i nie zawsze się trafi. Minimum wiadomości można o sobie napisać. Przecież nie chodzi o podawanie adresu, ale lepiej jest jak wiemy z kim uskuteczniamy gadułę. Poprawicie sie?

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


No proszę!!! My kobiety, to jednak jesteśmy wszechstronne Bigsmile Kocica pokaż nam swoje prace, w końcu to wszystko związane jest z termomiksem, bo skoro on skraca nam czas pracy w kuchni, to mamy czas na swoje hobby Smile Love   A swoją drogą... Kocica... jam Ty masz na imię...jeśli można...? Smile

Cooking  7

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Obraz piękny Smile

Joko robisz cudeńka !!!

Ja tez mam swoją odskocznię - właśnie haftuję ozdoby na choinkę.

 

 

 

 

Jestem Agata Smile

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.

Antoine de Saint-Exupéry


Dziękuję Grażynko Love Smile Cool

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Joko jestem pod wielkim wrażeniem, Shock Shock Shock Shock Shock Ale TY masz TALENT Cool Cool 8)  tylko podziwiać Twoje arcydzieła Smile :D Bigsmile Love


A nie można filmików wstawiać, żeby zobaczyć jak wiruje Veronica a nie tylko noże w TM? Crazy ;p

Lepsze fotki niż ja robi moja córcia, a ja z kolei znam więcej technik plastycznych niż tylko masa solna. Moje aniołki i inne prace mogłybyście zobaczyć na fb albo na http://centrumrekodziela.pl/galeria/jotka Smile A przy okazji polecam Wam umieszczanie tam swoich dzieł, bo widzę, że posiadacie wiele talentów :D

 

 

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Bigsmile Love Joko, Ty robisz z masy solnej, a moja wnusia z modeliny. Lepi maleńkie cudeńka. Zrobię zdjęcia i też je tutaj wkleję. A tak na marginesie, to wyczułam, że fotografia to Twoja pasja.

Veroniczko, Ty możesz wklejać swoje zdjęcia np.figur tanecznych. To tez piękne i ciekawe. Musi tylko ktoś Ciebie fotografować.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dziewczyny, jestescie super Cool Cool 8)  Piekne zdjecia Joko Bigsmile :bigsmile:  A papuzka MOJA !!!!!!! Gabrysia mi namalowala !!!!!! Juz jest w drodze Party Party Party   Moze w poniedzialek dojdzie Bigsmile :bigsmile:  Super artystka z Gabi Bigsmile   Pieknie maluje Bigsmile Bigsmile . No i jak to wyszly z worka hobby Wink Wink Wink Swietnie Bigsmile   Wspòlne zainteresowanie mamy - TM i kuchnia. A przy okazji podzielimy sie i innymi Bigsmile :bigsmile:  I przy okazji przyda sie, by sie lepiej poznac Bigsmile   I ja lubie "zabawy reczne" Wink ;)  Bawic sie, grzebac, cudowac, wymyslac... Na tym samym poziomie jest moja pasja do tanca Bigsmile :bigsmile:  Juz prawie wszyscy zreszta o tym wiedza :)  Tam gdzie jest muzyka i sie tanczy, tam jestem i ja Wink ;)  No, ale tego niestety, nie moge przedstawiac tutaj, jak Joko Bigsmile :bigsmile:  Ale jak kto chetny, to zapraszam do nauki tanca Wink Wink ;)  Miedzy jednym daniem i drugim..... :D :D Wink Wink  

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Gabi49 piękny obraz! Widzę, ze całkiem przypadkiem założymy jeszcze wątek artystyczny :)  Prace ręczne plastyczne, to to co kocham najbardziej...brakuje mi tylko jakiejś komnaty na pracownię no i czasu Love Teraz większość czasu spędzam w kuchni Tongue

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Aaaaa, powiem Wam jeszcze, że wkrótce umieszczę całkiem niecodzienne, jak na termomiks, zdjęcia... Dziś mój termomiks pomógł mi w wyrobieniu masy solnej, po czym ulepiłam kilka aniołeczków i innych takich tam ozdóbek bożonarodzeniowych na kiermasz charytatywny... Jak wszystko wyschnie, pomaluję, polakieruje i... pokażę... Party

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Mixi, ja nie bardzo umiem fotografować. Różnie mi to wychodzi. Wolę malować, ale ostatnio bardzo mi brak czasu bo wolne chwile spędzam na przepisowni. Przepraszam, namalowałam papuge Veroniki. Tutaj ja zamieszczam.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Halooo kochani przestańcie mi tak "mistrzować", bo jeszcze mi skrzydełka urosną Wink

Założyłam ten wątek, bo kiedy zaczęłam swoją przygodę z termomiksem, to tak spodobały mi się dania, które lądowały na talerzu, że nie mogłam oprzeć się mojej innej pasji... fotografii Smile Do tej pory wszystko było dość nudne, powtarzalne i wizualnie nie tak ładne.

Poza tym stwierdziłam, że każdy chciałby pochwalić się jak nie tylko smacznie, ale i pięknie można gotować z termomiksem i nie trzeba wcale być jakimś mistrzem kuchni :D

Zatem..., nie komplementujcie już mnie, ale wklejajcie swoje fotki Tongue

Grażynko..., na pewno masz komórkę z aparatem Bigsmile

Pozdrawiam Was!!! Love

Cooking  7

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


Bardz ładne zdjęcia  Smile Ja niestety nie mam aparatu fotograficznego :((  zdjęcia robię komórką i one nie są idealne :(  Joko jest artystką w robieniu zdjęć. :)  Kocica ma rację że przepis powinien być ze zdjęciem Smile wtety jest wyrazisty   Smile Pozdrawiam serdecznie. Cooking  10


Dziewczyny, ten pomysł ze zdjęciami jest super!!! Wydaje mi się, że gdyby je wrzucać też na FB - zwłaszcza te zrobione z książek, Przepisowni czy newslettera to grono fanów Thermomixa na Facebooku znacznie by wzrosło każde zdjęcie chociaż przez chwilę byłoby na "pierwszej stronie":-).

Co o tym myślicie?

Maks21


 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]

 


O gabi49 czekamy z niecierpliwością Smile

Pozdrawiam Mixi


Bigsmile Kocica, Twój pomysł jest świetny! Do dzieła, nie tylko kulinarnego , ale też pokażcie swoje talenty artystyczne w fotografii. Joko robi to rewelacyjnie!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Super pomysł, dla osób, które tworzą książki ważna informacja/ ilustracja Smile

Pozdrawiam Mixi


No i o to mi właśnie chodziło Wink

Love

Cooking  7

 

 

Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę.

Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce sie czegoś nauczyć.

[Bł. Jan Paweł II ]