Forum Motylek



23 odpowiedzi | Ostatni wpis

Tak tak kochane. Ja już mam mało miejsca w piwnicy i słoików musiałam dokupić i podrzuciły mi koleżanki, które się nie bawią w przetwory, dałam im za to do spróbowania moich dzieł i były zachwycone, niektóre nawet wzięły się za robotę hihihihi :D W niedzielę jeszcze robię powidła śliwkowe, no i dynia już na mnie czeka :D :D :D obłęd ale jaki smaczny :D buziaki :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Tak, jak pisze gabi sezonowo najlepiej :), ale masz rację, że przy takiej ilości przetworowych przepisów można mieć problem z wyborem Smile

Pozdrawiam Mixi


Jedyne wyjscie:)  Troche owocòw, troche warzyw, na biezaco, a reszta stopniowo.... Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Dzięki, faktycznie tak zrobię, trochę też zabierze ode mnie mama, więc na pewno się nie zmarnuje.... Smile


Rada Gabi jest cenna  Smile Miałam podobne dylematy, gdy mieszkaliśmy w bloku, w ciasnym mieszkanku. Piwnica wprawdzie była ale tak maleńka, że zamiast regału miałam tylko jedną półkę. Robiłam tyle, żeby się zmieściło a jak zaszalałam to prosiłam koleżankę o przechowanie albo rozdawałam znajomym  :D Teraz na szczęście mam już miejsce i ono mnie nie ogranicza  Smile

Pozdrawiam

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Współczuję Ci Niusiu braku miejsca bo ja mam piwnicę i regały na moje przetwory. Wiesz, jest na to rada: rób tylko  te dżemiki z owoców sezonowych, ale nie całorocznych. Bo np. z pomarańczy, cytryn lub bananów można też robić na bieżąco, nawet zimą. Można też niektóre owoce zamrozić do późniejszego  przerobienia, jak opróżnicie trochę słoiczków. Przepis przenieś sobie do swojego profilu i masz pod ręką, w każdej chwili wydrukujesz i do roboty! Love :D

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Oj Gabi, ty tylko słoiczki, ja bym musiała dostawić jakąś szafę w kuchni Wink niestety nie mam ani piwnicy ani spiżarki .... jestem bardzi niepocieszona z tego powodu Aw


Ja też oszalałam na punkcie tych waszych dżemów. Znowu muszę dokupić słoiczków! Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Za dużo??? Niusiu przecież to jeszcze nie koniec!  Smile  Jeszcze tyle owoców będzie  Smile Ja uwielbiam domowej roboty dżemiki przez cały rok a najlepiej smakują zimą, gdy za oknem śnieg i brak słońca, wtedy do ciepłej bułeczki+ kakao, albo do chałki + gorąga czekolada z chili, albo do zwykłych herbatników... albo łyżeczką prosto ze słoika do gorącej herbaty!  :D Każdy sposób jest dobry!

Pozdrawiam

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


za dużo fajnych przepisów umieszczacie Dziewczyny Smile

no i jeszcze widzę nowy Cytrynowy.... chyba nie wyjdę z kuchni, a mam jeszcze tyle pracy papierkowej Aw


bardzo się cieszę, że dżemujecie Smile

Pozdrawiam Mixi


Słuchaj, tutaj Magi i Ela mają w swoim repertuarze mnóstwo przepisów na świetne dżemiki! Podejrzyj! Mnie już brakło słoiczków, musiałam dokupić. Chyba w tym roku sie zadżemujemy! Ale są pyszne! Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


heh jak w końcu wybiorę się po te brzoskwinie Smile to będą dżemiki


No i myślę, ze praca z TM? Bigsmile Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dzięki Mixi i Gabi Smile

Mam ostatnio zawrót głowy, pracuję też w domu, ale na szczęście udało mi się wziąć od dzisiaj urlop !!! Smile więc została praca domowa tylko Smile

 


Wiem Mixi, w przypadku  pracy z komputerem i internetem wszystko jest możliwe! Chyba , żę wyjedziesz hen, za góry, gdzie nie ma vi-fi!;)

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


niusia wrote:

Zawsze pamiętałam o tych maksymalnych obrotach, a tu Aw po prostu potrzebuję już urlopu ;).

Wszystko wygląda dobrze, ale będę obserwować.... dzięki za odpowiedź.

Pozdrowienia

Bardzo się cieszę, że z Thermomixem wszystko w porządku Smile Mam nadzieję, że wkrótce czeka cię upragniony urlop Smile

Pozdrawiam Mixi


gabi49 byłam tylko chwilowo poza zasięgiem Smile ja zawsze i wszędzie czuwam Wink

Pozdrawiam Mixi


Zawsze pamiętałam o tych maksymalnych obrotach, a tu Aw po prostu potrzebuję już urlopu ;).

Wszystko wygląda dobrze, ale będę obserwować.... dzięki za odpowiedź.

Pozdrowienia


Mixi, nie wyjechałaś? Przecież miałaś wypoczywać. My tu takie już zwarte i gotowe nieść wszystkim pomoc, a tu Twój głos? Jak to jest? Nie wierzyłaś w nasze dobre intencje?;)

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


niusiu, najwyższe obroty przy założonym motylku to 4.

Jeżeli Twój motylek działa prawidłowo, naczynie miksujące nie jest porysowane, trzeba obserwować Thermomix czy wszystko działa prawidłowo.

Jeżeli zauważysz jakieś zmiany, wyślij zgłoszenie serwisowe:

https://thermomix.vorwerk.com/pl/opieka-posprzedazowa/formularz-zgloszenia-serwisowego/

 

Pozdrawiam Mixi


Włączyłam dzisiaj przez roztargnienie TM z motylkiem na obroty 7-8 (zrobił się hałas) i od razu wyłączyłam.

Wszystko wygląda dobrze, czy mogłam coś zepsuć?