Forum KOSMETYKI z Thermomixa :))



34 odpowiedzi | Ostatni wpis

I prefer to buy Korean face masks that perfectly soften and moisturize the skin. I especially like Nip masks. I usually buy them at https://shopsy.pl/


Wow! Dziewczyny nie sądziłam, że TM daje takie możliwości. Maseczki chętnie wypróbuję


Witam wszystkich 😀 czy te forum jeszcze dziala?


Cieszę się, że moje maseczki przypadły Wam do gustu. Ja też je robię.  Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Ja też stosowałam maseczki Gabrysi  Smile  Do kiwi dodawałam otrąb owsianych, bo sam rozdrobniony owoc spływał mi z twarzy i dekoldu  Wink  A efekt jest super  Smile  wygładzona i odżywiona cera  Smile  Polecam  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Maseczka Gabrysi jest super Bigsmile   Ela stosuje kapiele podobne do moich, relaksujace Bigsmile   Brakuje peelingu Izy Bigsmile ;)  Dzielcie sie dziewczyny doswiadczeniami , im wiecej, tym piekniejsze bedziemy Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Ja polecam maseczkę z jabłek i maseczkę z kiwi zamieszczoną przez Gabrysię :)  super sprawa a jaki zapach, a buzia piekna jakbym spędziła seans u kosmetyczki Smile Smile Smile Smile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Izo czekamy zatem na peeling :D :D :D ja używam tez własnej roboty z kawy, z cukru lub soli :D :D :D :D po prostu mieszam z żelem pod prysznic i się masuję Wink

Verciu dzięki kochana Smile Smile Smile w sam raz dla mnie Smile Smile Smile Smile Smile i dla moich nóżek Smile Smile

 

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


No właśnie dziewczyny, mam nadzieję, że wątek odżyje  Smile  Czy któraś z Was wypróbowywała te przepisy? 

Ja bardzo często, zwłasza w lecie, gdy wszystko świeże i pod ręką, robię okłady na "wory" pod oczami z płynu miętowego  Smile  Najczęściej leżę wtedy w wannie z wodą pachnącą lawendą, miętą i rozmarynem...  Smile  a dodatek owsa wygładza moje ciało  Love    Bigsmile   Bigsmile   Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


  Smile  Izo, podziel się z nami tym przepisem na peeling  Smile  Cieszę się, że temat wątku Ci się podoba  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


NATURALNE SPOSOBY NA ZMECZONE, OCIEZALE I SPUCHNIETE NOGI:

-  pic przynajmniej 3l wody dziennie

- kto ma prace "siedzaca", przynajmniej co 30min wstac na 5min, przejsc sie, wpinac sie kilka razy na palcach

- w nocy podlozyc sobie poduszke pod nogi, ok. 15cm, wygodna

- nogi moczyc pod prysznicem, na przemian - ciepla woda i zimna, konczac zimna ( tzw. bicze szkockie)

- moczenie: 

1) do miski nalac letniej wody z gruba sola

2) do miski nalac goracej wody, dodac lawande, szalwie ( badz tymianek), listki miety i rozmaryn. Ziola moga byc swieze badz suszone. Wystudzic wszystko, moczyc nogi przynajmniej 15min

3) do miski nalac letniej wody z dodatkiem 3 lyzek octu z jablek, moczyc nogi ok. 15min.

4) 500g lisci winogron ugotowac przez 15min, przecedzic, zostawic do ochlodzenia, dodac do miski z woda troche, a najlepiej do wanny z woda. Zrelaksowac sie w wodzie przez 15min.

- owiniecia:

1) 4-5 sporych lisci zielonej kapusty umyc, obciac gruby nerw, zbic mloteczkiem liscie, az puszcza sok. Nalozyc na spuchniete nogi, owinac gaza badz bandazem. Zostawic na przynajmniej 15min.

2) 10czesci wody + 1 czesc octu, moczyc gaze, przykladac na spuchniete nogi przez 15min. Najlepiej owijac nogi wieczorem, poniewaz pòzniej odpoczywaja jeszcze przez noc

3) spora garsc lisci zielonej herbaty zalac goraca woda, zostawic na 12h ( cala noc badz caly dzien). Przelac przez sito, moczyc gaze, owinac nogi na 15min.

4) na nogi ulozyc plasterki swiezego ogòrka i ziemniaka, owinac na 10min

5) do wody pozostalej po ugotowaniu ryzu, dodac troche swiezych drozdzy i troche wody, wymieszac. Namoczyc w tym sciereczke, masowac nogi - poprawia krazenie

Opròcz tego sa specjalne olejki, np. cytrynowy badz z rozmarynu, kròrymi nalezy masowac nogi okreznymi ruchami od dolu do gòry. Sa i specjalne herbatki, np. z lisci jagody, kopru wloskiego , itd ( wszystko w sklepie zielarskim)

 

 

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


wow jestem w szoku:) super sprawa:)

musze koniecznie spawdzic te cudenka z TM:)


Dzień dobry. Ogromnie się ucieszyłam na widok tego wątku ponieważ uwielbiam kosmetyki. Wczoraj przygotowywałam peeling do ciała i tak myślałam żeby się z Wami podzielić a tu taka niespodzianka. Jestem pod wielkim wrażeniem. Elu brawo!!!!!!!!!!!!! Wątek wygąda na nieco zapomniany i była bym rada gdyby został odświeżony. Jestem ciekawa kto co przetestował.

 

Jestem babcią :D


Dziewczyny, pamietam:)  Pracuje, pracuje;) Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Pamiętamy :D  Bigsmile   Love  


I nie tylko grosze. Obiecała nam coś więcej! Pamiętacie? Ha,ha, ha

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dzięki Gabrysiu za przepisy  :) 

Czekam, na te grosze Veroniki  :D  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Swietna sprawa Bigsmile Bigsmile Jutro, na spokojnie i ja dodam moje 5 groszy;) Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Super Gabi, dzięki za pomysły Smile Smile Smile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Jak obiecałam, tak spełniam obietnicę i dorzucam znane mi przepisy na maseczki:

Maseczka z jabłek

Obane i wypestkowane 2 jabłka włożyć do naczynia miksującego, skropic sokiem z cytryny i zmiksować: czas 3 sek/obr.7

Nałożyć maseczkę na uprzednio umyta twarz i po 7 minutach zmyc wodą.ciepłą.Odświeża zmęczoną , poszarzałą skórę twarzy.

Maseczka z kiwi

2 szt. kiwi cieniutko obrać, włożyć do naczynia, rozdrobnić czas 5-10 sek/obr.7.

Przygotowaną papkę nałożyć na u[rzednio umytą twarz, po 5 min. zmyc ciepłą wodą. Kiwi zawiera dużo enzymów, które w naturalny sposób usuwają martwy naskórek.

Maseczka z avocado

1 avocado, 1 łyżka miodu, 3 krople soku z cytryny miksować czas 5-10sek/ obr.5. Przez 5 minut zostawic na twarzy, potem zmyć. Zalecana dla skóry suchej, avocado przywraca jej elastyczność.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Tak zgadzam się, kazdy ma inną skórę i powinien wszystko najpierw przetestować Smile Smile ja na szczęście nie miałam jako nastolatka trądziku i widzę, że mój junior ma ladną cerę hihihihi po Mamusi Wink czasami tylko wyskoczą mu takie pojedyńcze krostki, zobaczymy jak bedzie za 2-3 lata Smile ale poki co ma spokój Smile ja z kolei mam problem z suchą skórą, a nie moge używać normalnych kosmetyków tylko takie z apteki lub dla alergików Puzzled Smile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Mixi masz absolutną rację, każdy kto ma cerę wrażliwą musi zachować szczególną ostrożność przy stosowaniu jakichkolwiek kosmetyków. Ja przedstawiłam propozycje, które sprawdziły się w mojej rodzinie a my problemów z cerą nie mamy (poza trądzikiem dzieci i to przejściowo  Smile )

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Zaznaczam tylko, że przepisy te nie były sprawdzone i przetestowane przez nas. Osoby o szczególnie wrażliwej skórze powinny uważać na ewentualne reakcje alergiczne.

Pozdrawiam Mixi


Jestem pod ogromnym wrażeniem Smile

Pozdrawiam Mixi


Elu jesteś super :D dziekuję :D trafiłaś w moje zainteresowania, uwielbiam kosmetyki :D a jestem alergiczką więc mam z tym problem :D napewno wykorzystam Twoje pomysły :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


mmmm cała skarbnica Smile muszę sobie sprawić zioła w doniczkach na parapet (pochłonęliśmy całą skrzynkę bazylii przez lato, a coś kiepsko odrasta )...

A przepis na mgiełkę mnie urzekł Smile muszę koniecznie zrobić, Podziwiam Cię Elu, z całego serca ! Love


Elu, cudnie i pachnąco! Jesteś genialna!  tylko jeszcze nie wiem skąd brać te świeże zioła? Teraz już muszę wyjść na poniedziałkowe spotkanie w firmie, ale wieczorem też coś dorzucę od siebie. Love

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Elu  dech mi zapiera :D  Bigsmile   Love


Blondynkom polecam pastę do włosów:

 

Pasta rozjaśniająca dla blondynek:

2,5 MT mocnego naparu z rumianku

½ MT oliwy z oliwek

1 żółtko

wszystkie składniki umieszczamy w naczyniu, zakładamy motylek i mieszamy 3 min / 50*C /obr.3

chwilę odczekujemy i jeszcze ciepłą nakładamy na włosy jak farbę (najlepiej pędzelkiem, zaczynając od nasady)

zawijamy głowę w ciepły ręcznik na 30minut-1 godzinę

spłukujemy dokładnie i myjemy szamponem odżywczym

-super sposób na poprawienie odcienia włosów jasnych i nadanie im naturalnych refleksów Smile

 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Płyn miętowy na zmęczone oczy:

10 g świeżych listków mięty

włożyć do suchego naczynia. Posiekać 7 sek / obr 7; odcisnąć na małym sitku, lekko dociskając, żeby uzyskać jak najwięcej soku.

Świeżym sokiem posmarować powieki i „worki” pod oczami. Dla lepszego efektu możemy nasączyć 2 płatki kosmetyczne olejem migdałowym i położyć na posmarowanych powiekach. Jest to prosty sposób na usuwanie worków pod oczami wynikłych ze zmęczenia i stresu. 

Można jednocześnie odprężyć się w wannie z pachnącą wodą:

Kąpiel odprężająca i jedwabista:

10 g kwiatów lawendy

15 g świeżych liści mięty (lub 10 g suszonych)

1 łyżka listków rozmarynu (jeśli mamy go dużo to 5-10 g)

10 g mąki owsianej

wszystkie składniki umieścić w lnianym woreczku, zawiązać i podwiesić tak, żeby strumień ciepłej wody płynącej do wanny był skierowany na woreczek. Woda w wannie jest przyjemnie jedwabista a kąpiel pachnąca i odprężająca

A po kąpieli zastosować mgiełkę  Smile

 Kwiatowa mgiełka do ciała:

30-40 g świeżych płatków kwiatowych ( np. pelargonie pachnące, róże, jaśmin, fiołki... itp.

2,5 MT wódki

700 g wody

30 g suszonej skórki otartej z pomarańczy i cytryny

5 szt goździków

20-30 listków melisy lekarskiej

2 łyżki suszonej mięty

płatki kwiatowe zalać w słoju alkoholem i szczelnie zakręcić. Pozostawić w ciemnym miejscu na conajmiej tydzień, codziennie potrząsając słojem.

Po 2 tygodniach płyn odcedzić i przygotować resztę przepisu

skórkę z cytrusów i goździki umieścić w naczyniu, zmielić 15 sek / obr. 9

zgarnąć kopystką na dno, dodać listki ziół i wodę, gotować 8-10 min / 90*C / obr.1

przelać do słoja, szczelnie zamknąć i zostawić na dobę.

Potem odcedzić przez filtr do kawy, połączyć oba płyny, przelać do butelek, szczelnie zamknąć i przechowywać w lodówce. Stosować na czyste ciało, np. po kąpieli. Taka mgiełka roztacza wokół cudowny zapach świeżych kwiatów. Można wykorzystać opakowanie po przemysłowej mgiełce lub mały spryskiwacz :))

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


tonik rumiankowy (oczyszcza i odżywia cerę tłustą)

55 g świeżych koszyczków ruminku (lub 30g suszonych)

55 g świeżych pędów rozmarynu

450 g wody

1 łyżeczka soku z cytryny

wodę doprowadzić do temp 90*C, dodać zioła i mieszać 5 min / obr.wst.1

przelać wszystko do innego naczynia, zostawić na noc (12 godz), odcedzić

dodać sok z cytryny, wymieszać. Przechowywać w lodówce szczelnie zamknięte.

Ma właściwości ściągające, oczyszcza i odżywia

 

Mleczko nawilżające z pietruszki i mięty:

10 g natki pietruszki -same listki

10 g listków świeżej mięty

200 g mleka 2%

do suchego naczynia włożyć zioła, posiekać 7sek / obr. 8; zgarnąć kopystką na dno

dodać mleko i podgrzewać 5 min / 90*C / obr 1

przelać do wyparzonego słoika, zamknąć i pozostawić w ciemnym miejscu na 12 godzin

płyn odcedzić, przelać do butelki, przechowywać w lodówce szczelnie zamknięte,

stosować rano i wieczorem jako środek nawilżający i antyseptyczny; szczególnie do cery ze skłonnością do powstawania czerwomych plam.

 

Płyn tymiankowo-cytrynowy:

2-3 gałązki świeżego tymianku

450 g wody

sok z ½ cytryny

do naczynia wlać wodę, dodać tymianek, gotować 5 min / 90*C / obr.1

pozostawić na 10-15 minut, dodać sok z cytryny, zamieszać 5 sek/ obr 2 przecedzić do butelki. Przechowywać w lodówce szczelnie zamknięte.

Stosować do mycia twarzy (szczególnie trądzikowej) kilka razy dziennie.

 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


MASECZKI:

 z nagietków i jogurtu dla cery starszej

1 łyżka stołowa świeżych kwiatów nagietka

1 łyżeczka zarodków pszenicy

1 łyżeczka miodu

1 łyżeczka oleju sezamowego lub migdałowego

1 łyżeczka soku z cytryny

1 łyżka jogurtu naturalnego z TM

kwiaty, zarodki, miód i olej umieścić w naczyniu; ucierać 2 min / obr.4-5

dodać sok z cytryny i jogurt, wymieszać 15 sek / obr 3 odstawić na 15 minut

można stosować jako maseczkę na twarz i dekold

 

bazyliowo-cytrynowa

5 g liści bazylii

miąższ z ½ awokado

1 łyżeczka soku z cytryny

1 łyżeczka miodu

liście bazylii wrzucamy na wirujące noże obr 8 (naczynie musi być suche!)

zgarniamy bazylię na dno naczynia dodajemy resztę składników i ucieramy 20 sek / obr 4

Jest to wspaniała maseczka, zwłaszcza w zimę gdy jest duży mróz i do tego wiatr. Polecana szczególnie po powrocie z nart.

Taką papkę nakładamy na czystą twarz i trzymamy jak najdłużej. Wysuszoną, zniszczoną cerę w ten sposób leczymy i wygładzamy

 

szpinakowa: do większości rodzajów skóry, dobra wzmacniająca:

10 g liści szpinku

10 g natki pietruszki (same listki)

200 g wody

50-100 g mąki owsianej

10 g jogurtu naturalnego

umyte i suche liście umieścić w suchym naczyniu, posiekać 10 sek /obr.8

zgarnąć kopystką na dno naczynia,

dodać wodę, gotować 7 min / 90*C / obr.1

przelać do słoika, zamknąć i odstawić aż naciągnie i ostygnie (ok.3 godz)

odcedzić na sitku, odcisnąć, dodać jogurt i tyle mąki żeby powstała papka, można też dodać białko jajka – wtedy maseczka będzie miała właściwości ujędrniające

 

z żywokostu i czosnku-na pryszcze!!!

bardzo skuteczna ale z charakterystycznym zapachem :((

5-10 g świeżych liści żywokostu

1 ząbek czosnku

1 łyżka miodu

liście i czosnek siekamy w suchym naczyniu 7 sek / obr.8

zgarniamy kopystką na dno naczynia, dodajemy miód i podgrzewamy 5 min / 37*C / obr.1

ciepłą maseczkę nakładamy na twarz i ew. dekold. Pozostawić długo, najlepiej na całą noc. Rano zmyć tonikiem rumiankowym lub płynem tymiankowo-cytrynowym

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Dziewczyny, nosi mnie od jakiegoś czasu, żeby dodać taki wątek na forum... I dziś się zdecydowałam  Smile

Coraz więcej osób ma świadomość, że kosmetyki wytwarzane przemysłowo są naszpikowane przede wszystkim chemią. Substancji naturalnych jest tylko w śladowych ilościach, głównie to woda, emulgatory i substancje konserwujące, pozwalające na przechowywanie kosmetyków w łazience (temp. ok. 24*C) przez długie miesiące...

Kosmetyki naturalne są wolne od związków syntetycznych, działają łagodnie i skutecznie. Naturalne zapachy, aromaty koją nasze zmysły, odstresowują i korzystnie wpływają na zdrowie i wygląd. Nic nas tak nie wprawi w dobry nastrój jak kąpiel pełna aromatu a po niej masaż z wykorzystaniem naturalnego olejku wonnego lub pokrycie całego ciała kwiatową mgiełką...

Niektórzy są zmuszeni do kupowania kosmetyków w aptece (dla cery szczególnie wrażliwej), innych stać na luksus wyjazdu do spa... a ja proponuję kosmetyki przygotowane przy pomocy TM. Część z nich nadaje się na orginalne prezenty dla przyjaciółek Smile

Muszę jeszcze dodać, że takie naturalne kosmetyki koniecznie trzeba przechowywać w lodówce, w opakowaniach małych i szczelnie zamkniętych.

Wpiszę tu niektóre pomysły, może komuś się przydadzą. A może macie własne? Chętnie skorzystam  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile