Forum Jak uratować bułki pszenne???



10 odpowiedzi | Ostatni wpis

Mama Karoliny wrote:

 . Teraz marzy mi się dla niej pomidorowa z ryżem:D

Nic trudnego, przepis jest w "Radości Gotowania". Ta zupka jest bardzo dobra i wiem , że dzieci ja lubia. Dodaj tylko ugotowany wcześniej w koszyczku ryż (absolutnie nie z torebka foliowa) i jeszcze pogotuj. Dlatego proponuje ugotować ryż osobno, bo dla malucha lepiej jak jest dobrze rozgotowany. Namocz go pół godziny w wodzie, a potem  gotuj  w koszyczku  25 minut /temp.100st./obr.1. Oczywiście do naczynia wlewasz około 1 litr wody. Ryż wchłania dużo wody. Sprawdź po upływie tego czasu czy jest dostatecznie rozgotowany  . Jeśli jeszcze nie, to sprawdź poziom wody  w naczyniu bo mogła się wygotować i ewentualnie jej dolej, potem jeszcze pogotuj 10min. Powodzenia. Napisz jak się udała i jak smakowała zupka. Love

 

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dziękuję:) Córcia jest pocieszna i to dzięki niej TM zagościł u mnie:) Testujemy przepisy dla najmłodszych. Zjada bardzo ładnie. Teraz marzy mi się dla niej pomidorowa z ryżem:D


:DWitaj Agnieszka masz cudownego bobaska Tongue

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Love Witaj Agnieszko Smile Sliczną masz córeczkę Love   Pozdrawiam serdecznie

Grażyna ze Szczecina Love


Tak trzymac Agnieszko. Bigsmile Na naszym Forum zawsze znajdziesz wsparcie. Proponuję też zajrzeć do tematu S.O.S. dla Nowicjuszy. Tam jest mnóstwo porad, które bardzo się przydają w początkowej fazie użytkowania TM. Bigsmile Potem już tylko na nasze forumowe pogaduszki o wszytkim  i oczywiście publikacje swoich przepisów. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Pani Elu, bardzo dziękuję. Jutro z tym będę działać. Jeśli chodzi o thermomix, jestem zupełną świeżynką. Mam go raptem dwa tygodnie, ale od tego czasu non stop chodzi:)) Agnieszka, Nowy Sącz


Będzie nam miło, gdy podasz swoje imię i może skąd jesteś, jak długo masz TM i co w nim lubisz robić?  Smile  

A następnym razem, przy mieleniu ziarna pszenicy pamiętaj, że jednorazowo wsypujemy do naczynia 250-300 g ziarna i wtedy wystarczy zmielić 1 min / obr.10  Smile  Jak masz więcej ziarna, to po prostu powtarzaj czynność, aż zmielisz wszystko  :D  Pozdrawiam serdecznie, Ela z Mazowsza  Smile  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Mamo Karoliny, gratuluję ślicznego Bobaska  Bigsmile   Smile  A bułki pokrój w plastry, wysusz w piekarniku i jak już całkowicie wystygną, to połam je na kawałki i zmiel w TM na drobno zmieloną tartą bvułkę, żeby nie było problemu przy jedzeniu schabowego  Wink  Tak normalnie to ja mielę czerstwe pieczywo kilka sekund 5-8 na obrotach 6-7, i wtedy jest taka gubsza.  Smile A Tobie radzę 20-30 s / obr.8. I pamiętaj, że tego czestwego pieczywa wkładamy nie więcej jak połowę  Mixingbowl closed  bo gdy będzie więcej, to noże zaczną się zacinać  Puzzled  

  Cooking  7  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witam, mam nadzieję, iż piszę we właściwym dziale... Otóż źle zmueliłam sobie ziarna pszenicy (2min./obr.10)-za grubo. Zrobiłam z tego bułki pszenne, które po prostu chrupią pod zębami. Jeść się nie da:/ Mogę zmielić je na bułkę tartą, gdy będą czerstwe? Jeśli tak, to ile obrotów i w jakim czasie? Proszę o pomoc.