Forum Gdzie kupić thermomix



41 odpowiedzi | Ostatni wpis

kokolidek wrote:

Maaadiii - TM sprzedaje firma Vorwerk, która wystawia fakturę, przedstawiciel jedynie pośredniczy, ale jego rola ogranicza się do oferowania produktu, więc  sprzedawać może tylko sprzęt będący jego własnością. Nie może wpływać na cenę produktu "w legalnej sprzedaży", nawet kosztem swojej prowizji.

A o "wypracowanych" TM mowa była w postach, której zniknąły (szkoda, bo wnosiły coś nowego - oczywiście z pominięciem "uprzejmości").

Niestety, nie mogę milczeć, choć bardzo sobie to  obiecywałam. Alu, gdybyś czytała uważnie to doczytałabyś , że Kajus w pierwszym poście nie wyjaśniał z jakich źródeł i od kogo kupił TM. Określał tę czynność jako zakup "na boku".  Kpił przy tym  z opieki posprzedażowej i innych przedstawicieli, nie wyłączając "obsługi" Przepisowni. Dziwię Ci się bardzo, bo sama jesteś przedstawicielem (albo już nie jesteś) i chyba opuściłaś "lekcję" n/t sprzedaży TM za pośrednictwem  internetu. Wyjaśniać tego procederu nie będę. Jeżeli nie rozumiesz sytuacji to jest mi przykro. Skończ jednak z "atakami" na moją osobę. Ja nikogo nie obrażam i nie mam za co przepraszać. Swoich postów sama nie zlikwiduję bo one świadczą o moich dobrych intencjach i lojalności wobec Firmy, która pozwala mi dorobić parę złotych do emerytury.

 Tutaj jeszcze kopiuję Ci treść mojej pierwszej wypowiedzi, której nie zauważyłaś.

 

 23. Marzec 2014 - 1:00

#18gabi49Dołączył: 29.04.2011Wpisy:Punktów : 6551  

Kajus, czy wiesz, że kupiłeś prawdopodobnie od nieuczciwego przedstawiciela?  Mówiłbyś inaczej będąc sam przedstawicielem.  Ton Twojej wypowiedzi  jest pyszałkowaty, az kipi egoizmem. Fe!

GaBi

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


kokolidek wrote:

Idiotycznie wyglądają posty Gabi adresowane do Kajusa, skoro jego posty zostały wykasowane. Nie ma go również wśród użytkowników przepisowni. No to już o kolejnego mniej.

Mixi - czy jak się skasuje konto to znikają posty użytkownika? Czy trzeba je wykasować osobiście przed usunięciem konta?

 

Zaznaczam, że konto zostało usunięte na prośbę kajusa. Po usunięciu konta mogą zostać również usunięte wszystkie publikowane posty i przepisy - także na prośbę użytkownika. Nie dotyczy to cytowanych wypowiedzi.

Pozdrawiam Mixi


Maaadiii - TM sprzedaje firma Vorwerk, która wystawia fakturę, przedstawiciel jedynie pośredniczy, ale jego rola ogranicza się do oferowania produktu, więc  sprzedawać może tylko sprzęt będący jego własnością. Nie może wpływać na cenę produktu "w legalnej sprzedaży", nawet kosztem swojej prowizji.

A o "wypracowanych" TM mowa była w postach, której zniknąły (szkoda, bo wnosiły coś nowego - oczywiście z pominięciem "uprzejmości").

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Kokolidek

ani słowem nie wspomniałam o sprzedaży wypracowanych TM Smile

Czytaj proszę ze zrozumieniem !

Nieuczciwy tzn. "

znaczenia:

przymiotnik

(1.1) takiktóry nie jest uczciwypostępujący niewłaściwie lub świadczący o niewłaściwym zachowaniu"


Kokolidek

ani słowem nie wspomniałam o sprzedaży wypracowanych TM Smile

Czytaj proszę ze zrozumieniem !

Nieuczciwy tzn. "

znaczenia:

przymiotnik

(1.1) takiktóry nie jest uczciwypostępujący niewłaściwie lub świadczący o niewłaściwym zachowaniu"


Idiotycznie wyglądają posty Gabi adresowane do Kajusa, skoro jego posty zostały wykasowane. Nie ma go również wśród użytkowników przepisowni. No to już o kolejnego mniej.

Mixi - czy jak się skasuje konto to znikają posty użytkownika? Czy trzeba je wykasować osobiście przed usunięciem konta?

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Dzięki Haniu, bo już myślałam, że mam "wypaczone" pojęcie uczciwości. Dla mnie "plucie jadem" na osoby, które sprzedają swój własny, ciężką pracą wypracowany TM, używając pojęcia "nieuczciwy sprzedawca" jest mocno nieuczciwe w stosunku do sprzedającego, bo sugeruje, że popełnia on przestępstwo sprzedając poniżej ceny firmowej. Również nieuczciwe jest sugerowanie, że taki TM jest "niepełnowartościowy" - stąd mowa o korzyściach płynących z zakupu u przedstawiciela, opiece posprzedażowej itd. To tak jakby nas ktoś miał za upośledzonych umysłowo - przecież te tańsze TM sprzedają również przedstawiciele.

I żeby sprawa była jasna - ja ich nie bronię. Natomiast nie widzę powodu, żeby ich opluwać.

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


:)  Na początek chcę zaznaczyć ,że nie jestem przedstawicielem handlowym ,ale zgadzam się z Alą jeżeli przedstawiciel dostaje prowizję w postaci następnego naczynia  a tak niestety jest Crazy   to rzeczą normalną ,że ludzie wola kasę  żywą kasę Aw a nie sprzęt i mogą z tym sprzętem robić co im się żywnie podoba Wink inna sprawa to gwarancja i serwis jeżeli to wszystko będzie a opieka posprzedażna (jest niewielka) jest niepotrzebna albo w wykonaniu sprzedającego to po co przepłacać. Jak zwykle wybór należy do nas.Ja gdybym miała kupić to też bym szukała taniej bo drogo jak Ala już mam.Może się komuś moje zdanie nie podobać ale ja nie miałam zamiaru nikogo obrażać lub coś insynuować to jest tylko moje prywatne zdanie i już Smile

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Maaadi - a czy możesz mi wytłumaczyć na czym polega nieuczciwość?

Skarbie - a gdybyś Ty wypłatę dostawała np. w przeliczeniu na opony do samochodu. Ot tak po prostu - zamiast kasy to 4 opony. Co byś z nimi zrobiła? Może pomyśl, zanim rzucisz na kogoś oskarżenie? Czy ten sprzedawca (bez znaczenia jest fakt, że to PH) ukradł ten thermomix? Nie, on go wypracował i może z nim robić, co chce. Może woli kasę od kolejnego TM? Jego prawo. To polityka firmy doprowadza do takiej sytuacji.

Gdyby firma wypłacała kasę zamiast dawać "wypłatę w naturze" nie dochodziłoby do takich sytuacji.

Jak będę miała okazję to też kupię taniej, drożej to już kupowałam Aw

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


uważam, ze firma powinna zainwestować pieniadze w celu wyłapania nieuczciwych przedstawicieli, którzy sprzedają TM w sieci za niższą kwotę. Myślę, ze jest to jak najbardziej mozliwe...ale zapewne trzeba poświecić temu czas oraz pieniadze. Przykre jest to, ze od PH wymagane są pewne zasady sprzedaży.. ba regularna sprzedaż.. i mimo , ze ktoś jest uczciwym sprzedawcą a czasem poslizgnie mu sie noga to dostaje bardziej po tyłku niz ten , który jest nieuczciwy. Czasem mam wrażenie, ze moze dla firmy nie ma znaczenia w jaki sposób idą TM, ale wazne aby sie sprzedawały. POstatnio na samym allegro jednego dnia wystawiono az 16 sztuk! Nie powiecie mi , ze nie ma sposobu aby wyłapać takich fałszywych sprzedawców !!Wspomagamy charytatywnie, wydajemy ogromne pieniadze.... piękne. Ale moze znajda się tez pieniadze na to aby zakonczyć tą nieuczciwą sprzedaż.???Jestem przekonana, ze większość sprzedajacych w sieci jest czynnymi przedstawicielami


Alu, przeczytaj całą "wymianę zdań" dokładnie w/g dat. Najlepiej zacząć od pierwszego postu Kajusa na tym wątku. Crazy

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Przed tym, zanim zechcesz kupić w sieci, zapytaj o numer urządzenia/indywidualny dla każdego urządzenia/, może okazać się, że pochodzi z kradzieży, bądź jest używany, możesz zostać oszukana, a firma Vorwerk za takie transakcje nie bierze odpowiedzialności/takie przypadki miały miejsce/.

Jeżeli cena jest taka, jak podajesz, to jest to bardzo podejrzane Stare

Warto kupić u przedstawiciela, bo masz opiekę posprzedażową, możesz uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, z każdą sprawą i problemem możesz się do przedstawiciela zwrócić, a on na pewno z przyjemnością zawsze pomoże Smile


Przede wszystkim obrażona została osoba sprzedająca swój własny thermomix, bo nie sprzedawała go w imieniu firmy Vorwerk. Zastrzeżenie ceny dotyczy jedynie sprzedaży w ramach usług przedstawicielskich, ale tutaj przedstawiciel nie ma możliwości bycia nieuczciwym, bo fakturę wystawia firma. A thermomix będący  własnością każdy może sprzedać za ile chce. Czy można nazywać go nieuczciwym?

No i dyskusją tej wymiany zdań nazwać nie można.

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Dlaczego warto kupić TM legalnie u PH Vorwerku? Oto sms, który dostałam od osoby, która kupiła ode mnie TM w sobotę:

"Hmmm mufinki czekoladowe pyszne a do tego lemoniada Uśmiech Cała rodzina zadowolona z efektów wspólnej pracy, a właściwie zabawy z Termosiem.Jutro idę do pracy na 12:00 więc na śniadanie upiekę bułeczki i zrobię kubusia dzieciom do szkoły.aaaaa jestem zachwycona! Jeszcze wiele nauki przede mną. Dziękuję za zaproszenie na pokaz i pokazanie mi TM, i za cierpliwość przy kolejnych telefonach z prośbą o pomoc. Vorewrk to solidna firma a opieka posprzedażowa jest genialna!"

Nie każdy klient przysyła takie smsy, ale dla takich osób warto być przedstawicielem. Często nasi klienci stają się naszymi dobrymi znajomymi, czasami się zaprzyjaźniamy... Łączy nas wspólna pasja gotowania w TM. Dedykuję tego sms-a wszystkim, którzy się wahają, czy kupić od PH, czy zaoszczędzić trochę i nabyć coś niepewnego np. na allegro? Czy do takiego sprzedawcy będziecie później dzwonić nawet kilkanaście razy dziennie z prośbą o pomoc podczas gdy "właśnie" coś nie wychodzi, bo brak Wam doświadczenia? Czy taki sprzedawca niewiadomego pochodzenia umówi się z Wami na wspólne gotowanie i poświęci Wam połowę soboty? Do ceny TM wlicza się urządzenie, książkę "Radość gotowania", instrukcję z 2-letnią gwarancją i zaproszenie na najbliższe Warsztaty Kulinarne. Opieka posprzedażowa jest bezcenna! I trwa znacznie dłużej niż gwarancja Uśmiech Bardzo dużo zależy od klienta, czy on chce żeby się nim zaopiekawano... Pozdrawiam 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Po przeczytaniu wszystkich postów muszę stwierdzić, że ton dyskusji, która się wywiązała nie jest właściwy.

Chcę również zaznaczyć, że sposób sprzedaży Thermomixa jest jednoznacznie określony przez firmę podobnie jak cena.

Bardzo proszę, aby każdy pamiętał, że komentarze z poniższej dysjkusji są czytane przez wszystkich forowiczów, którzy odwiedzają nasze forum, aby dowiedzieć się więcej o Thermomixie, przepisach czy wskazówkach.

Pozdrawiam Mixi


Kajus, kończę z Tobą dyskusje bo nie jesteś jej wart.  Czytelnicy sami ocenią Twoją postawę.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Kajus, na wstępie -  Ty się zastanów nad stylem i poprawnością ortograficzną  swoich wypowiedzi, bo to one świadczą o Tobie. Oczywiście możesz na forum pisać co chcesz, ale ja też mam prawo takie jak Ty. Nie wiesz kto to jest nieuczciwy przedstawiciel? Ja Ci to wytłumaczę. Otóz każdy przedstawiciel podpisuje z Firmą umowę, jest szkolny i musi przestrzegać pewnych etycznych zasad sprzedaży, gdyż  Vorwerk jest członkiem  Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. Cena thermomixa jest jedna i stała w całej Polsce. Nie podlega zadnym negocjacjom, tak jak to bywa w przypadku innych firm (np. odkurzacze, garnki, itp). Czy cena jest wysoka? To zależy od indywidualnych ocen. Ona odzwiercieldla wartość użytkową urządzenia, stabilność firmy (w Polsce od 1995r) i wysoką jakość. Można długo dyskutować. Nieuczciwi sprzedawcy zaniżają  ją  kosztem własnej prowizji psując rynek i w konsekwencji podcinają gałąź, na której sami siedzą. Jeżeli uda ich się "namierzyć" - wylatują z Firmy. Czy chcesz jeszcze więcej "łopatologii"? 

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Kajus, czy wiesz, że kupiłeś prawdopodobnie od nieuczciwego przedstawiciela?  Mówiłbyś inaczej będąc sam przedstawicielem.  Ton Twojej wypowiedzi  jest pyszałkowaty, az kipi egoizmem. Fe!

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Zakup tylko u przedstawiciela, nie oszukując i ja nim jestem.

Jeśli kupisz na boku to

1. masz urządzenie używane.

2. Twój przedstawiciel pewnie już nie pracuje.

3. nie masz opieki posprzedażowej.

teraz cena to 4295,, z książką. Sprawa prosta albo uczciwie podchodzimy do sprawy albo kombinujemy biorąc na siebie ryzyko tego co się stanie dalej. Proste nikt nikomu niczego nie zabrania.


Dziękuję za informacje. Już sprawdzam skrzynkę Smile


Witaj blacksilk82 Ciekawy masz nick Smile "Czarny Jedwabiu"  :D  Odpisałam Ci w prywatnej wiadomości, zajrzyj proszę na swoje konto, do wiadomości odebranych Smile

Alu, dziękuję za taką rekomendację  Smile  Miło mi, że tak o mnie myślisz  Smile  

Pozdrawiam dziewczyny bardzo serdecznie i wiosennie  Love  Mam nadzieję, że zima już nie wróci, bo mi w ogródku tulipany i krokusy wykiełkowały na 5-8cm!  :D  Już nie mogę się doczekać kiedy zakwitną  Love  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Napisz wiadomość do http://www.przepisownia.pl/user/elak Lepszego przedstawiciela nie znajdziesz - to nasza ElaK, jej wpis masz wyżej Bigsmile

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Dzień dobry, 

Jestem zainteresowana zakupem Termomixa. Znam urządzenie chyba już dość dobrze, więc będę wdzięczna za podpowiedź z którym przedstawicielem się skontaktować. Jestem z Warszawy. Pozdrawiam wiosennie Smile


Bardzo dziękuję za odpowiedź.


Tak. Fakturę wystawia firma VORWERK POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K. Jest to faktura adresowana na osobę, która TM kupuje. Jest też na niej uwidoczniona forma zapłaty: gotówka, przelew  lub kredyt. Przedstawiciele nie są sprzedawcami TM, a jedynie pośredniczą w zawarciu umowy na zakup. Z klientem spisują umowę zakupu , w której widnieje nr fabryczny TM i inne dane osobowe. Spisują też ewentualnie Wniosek -umowe kredytową  po uprzednim pozytywnym zweryfikowaniu przez bank zdolności kredytowej klienta. Te dwa dokumenty oraz fakt wpłaty pieniędzy na konto Firmy, są podstawą do wystawienia faktury przez Vorwerk. Faktura przychodzi pocztą na adres uwidoczniony na niej. Pieniądze w gotówce może też przyjąć przedstawiciel i wtedy kwituje na umowie ich odbiór. Oczywiście ma obowiązek ich wpłaty  na rachunek Vorwerk. To tak  z grubsza wygląda procedura zakupu.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


No właśnie nie jest to rzadkość, wystarczy popatrzeć na allegro, gumtree czy tablicę. Jeżeli chodzi o książki to jest jedna lub dwie i czasem jeszcze torba do przenoszenia thermomixa. Ja bym prosił o informację czy jeżeli thermomixa kupuje się od przedstawiciela to umowa/faktura jest wystawiana przez Firmę Vorwerk i czy jest ona wystawiona na konkretną osobę z imienia i nazwiska.


Przyznam, że kompletnie nie rozumiem, dlaczego niektórzy tak postępują (na szczęście to rzadkość)... A co oznacza "pełen zestaw z książkami"? Bo jeśli ktoś oferuje jeszcze komplet książek, to dokłada i to sporo? A może wcale nie jest to urządzenie nowe? Ja bym chyba miała wątpliwości... Poza tym każdy szfindel w końcu kiedyś się wyda i co wtedy? 

Masz rację Gabi, są ludzie i ludziska... wolę zaliczać się do ludzi i z uśmiechem spoglądać na siebie w lustrze...

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Tak, zdarzają się takie przypadki nieuczciwych przedstawicieli, którzy kosztem swoich zarobków obniżają ceny.  Podcinają gałąź ,  na której sami siedzą  ryzykując  swoim stanowiskiem.  Nie przestrzegają warunków zawartej z firmą umowy. Przykre to, ale wszędzie są ludzie i ludziska. Aw

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witam.

Jestem zainteresowany Thermomixem, znam to urządzenie z wizyt u znajomych, znam także Kohersena. Uczestniczyłem także w pokazach Thermomixa. Chcę zapytać jakim sposobem urządzenie można kupić za niższą cenę od oficjalnej. I to urzadzenia na pelnej 24 miesięcznej gwarancji, z dokumentami od Vorverk z polskiej dystrybucji,oryginalnie zapakowane, pełny zestaw z książkami? Czy jest możliwe, że niektórzy przedstawiciele sprzedają Thermomixy taniej?

Pozdrawiam


Witajcie, weszłam tu po długim czasie i nie wiem o co mi chodziło w moim poscie.. (kobiety..) Mam termomiks od listopada, kupiłam go na gumtree od Pana, z ktorym duzo rozmaiwlam wczesniej. Jest to TM 21, kupilam go bez varomy. Uzywam go niemal codziennie.


Smile Zafira, mam nadzieję ,że Pani Małgosia jest przedstawicielem. Czy jesteś zadowolona z jej obsługi?  Napisz więcej, bo niektóre osoby mają obiekcje co do prawdziwości oceny TM.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Smile

r.ewelka wrote:

no i wypowiedzieli sie przedtsawiciele, czyli dalej nie wiemy nic Cooking  10

[/quote

r.ewelka, myślę, że MIXI wyjaśniła dość dokładnie  w jaki sposób i od kogo kupić thermomix. Co chciałabyś wiedzieć? Poznać opinie użytkowników? Czytaj  nasze Forum, a przekonasz się, że nie ma osób niezadowolonych..

Tutaj nikt nikogo nie zmusza do zakupu TM,  każdy decyzję podejmuje sam . Nie wszyscy, którzy tutaj zabierają głos - sa przedstawicielami, ale to własnie oni o warunkach zakupu i użytkowania , wiedzą najwięcej i na bieżąco.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Dzięki wszystkim za wpisy ale mam już thermomix.Kupiłam w Krakowie u pani Małgosi Smile

 

pozdrawiam Monika


A co chciałabyś wiedzieć??? 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Smile Witaj r.ewelka Smile Powiedz proszę z jakiej jesteś miejscowości ? Jeżeli jesteś ze Szczecina to pomogę Ci kupić Thermomix od przedstawiciela handlowego. Pozdrawiam serdecznie Smile


no i wypowiedzieli sie przedtsawiciele, czyli dalej nie wiemy nic Cooking  10


Popieram  MIXI zakup u przedstawiciela to same zalety nie ryzykujcie niepotrzebnie termomix ma duszę i przed zakupem trzeba go poznać a nie zrobi tego nikt lepiej niż osoba która na temat termomixa wie prawie wszystko

pozdrawiam i zapraszam do grona znajomych mblaut


Cooking  1 Witaj Zafira :)  jeżeli mogę Ci doradzić to proszę Cię nie kupuj tHermoixa na AlLegro bo to jest wielkie ryzyko :((  Kupując u przdestawiciela mamy 2 lata gwarancji i opiekę i nad urządzeniem i " naszymi problemami "  Bigsmile :D  Pozdrawiam serdecznie Smile

 


Zakup u przedstawiciela handlowego ma same zalety. Pierwszą z nich jest prezentacja urządzenia Thermomix TM31, która pozwala początkującemu użytkownikowi korzystać z urządzenia w jak najpełniejszy sposób. Dodatkowo zakup u przedstawiciela zapewnia stały kontakt z nim i możliwość korzystania z oferty opieki posprzedażowej. Nie gwarantujemy, że zakup urządzenia w innym źródle niż oficjalne jest bezpieczny.

Thermomix TM31  kosztuje 3 979 zł, w tym miesiącu jest oferta promocyjnej pożyczki.

 Zapraszamy!

Pozdrawiam Mixi


Witam.Chce kupić sobie thermomix.Patrzyłam na allegro.tam ceny wachają się od 3000 do 3500.zł za nowy.Kupić taki czy lepiej u przedstawiciela?Jakie są korzyści kupienia u przedstawiciela?Proszę o porade,pozdrawiam Monika:)

 

 

pozdrawiam Monika