Forum Dla 4-osobowej rodziny?



11 odpowiedzi | Ostatni wpis

Nasz model to 2+ 3 i w zupełności wystarcza ,pozdrawiam  Smile

Jeśli coś Ci nie wychodzi użyj Thermomixa Wink


Cooking  1 Witaj Anikaa Love Odwagi, z Termosiem spokojnie ugotujesz obiad dla swojej rodziny Love  

Pozdrawiam serdecznie Grażyna ze Szczecina Love


Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Uspokoiliście mnie na tyle, że od dzisiaj będę posiadaczką thermomixa Smile

Pozdrawiam Smile

 


Witaj Anikaa Bigsmile   Tm 31 , ogòlnie podsumowujac, ma pojemnosc na 4 osoby. To tak ogòlnie. Wszystko zalezy od tego, co jadacie, ile jadacie i czy masz zamiar ugotowac na " 2 dni" Wink ;)  Nas jest 3 doroslych, a jak byli rodzice, bylo nas 5. W tym 2 mezczyzn lubiacych zjesc Bigsmile ;)  W 3, starczy, czasem zostaje..... W 5 - np. makaron gotowalam w garnku, sos pomidorowy, zas w TM. Lemoniady, inne napoje, lody..... mozna zrobic naraz dla 6-8 osòb spokojnie... Risotto, puré ziemniaczane - dla 4 osòb.  Pasty dla 6-8 osòb.... np. pulpet z grzybami - dla 6 osòb.... pieczywo - spokojnie dla 6 osòb.... ciasta, slodycze - 6-10 osòb.... To kilka przykladòw Bigsmile   Dla 4 osòb nie ma absolutnie problemòw Bigsmile :bigsmile:  Zycze milego dnia i ..... gotowania, jak tylko dotrze TM Bigsmile Bigsmile Bigsmile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Anika, dwa litry zupy z pewnością wystarczy dla czwórki. W zalezności od tego jaką gotujemy- trwa to max  35minut. ja robię ja jako pierwszą. Potem bardzo często całe drugie danie dla 4 osób - z wykorzystaniem varomy i koszyczka. W varomie mięsko drobiowe (zazwyczaj)  i warzywa, w koszyczku ziemniaki, a w naczyniu jeszcze sos do wszystkiego. Czas - kolejne 30 min. Nie wliczam tutaj czasu przygotowania produktów, ale te trzeba przygotowac bez względu na sposób gotowania. Tak więc - bez obaw. Wydolisz nawet dla 6 osób. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


U mnie jest 2+1 i czesto zostaja tzw resztki  :D wiec mysle ze spokojnie dasz rade przygotowac potrawy  :D a poza tym TM ma wiele mozliwosci i mozesz z nim przygotowac i desery i zupki i ugotowac na parze, pomoze zrobic kopytka, placki czy nalesniki szybko i sprawnie no i pysznie, wyrobi ciasto na drozdzowke i przygotuje koktajl czy lody. Mozliwosci jest tysiace i z pewnoscia wszystkich nakarmisz Smile pozdrawiam i zycze przyjemnosci :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


U mnie się sprawdza a jest na 2+3 (dwójka w wieku szkolnym  oraz dwulatek), zanim kupilam słyszałam dokładnie takie same opinie nawet od swojej Mamy, która kupiła TM wcześniej. Miałam obiekcje, ale wypożyczyłam TM od Mamy na 2 tygodnie do testowania i wyszło , że dajemy radę Smile

Oczywiście całego obiadu z 2 dań naraz nie zrobisz, ja osobiście nadal gotuję na kuchence ziemniaki, ryż czy makarony bo czasowo wychodzi tak samo. Przystawka Varoma jest duża i pojemna wiec często kożystam. Wybieram się na urlop na camping i TM obowiązkowo ze sobą zabieram !

“Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa "   -  Mary Lou Cook

                      


Witaj Anikaa

wszystko zależy od tego jakie obiady preferujesz, to znaczy ilu daniowe. Jeżeli będziesz chciała nakarmić rodzinę jedynie zupką - to niekoniecznie wystarczy.

Gdy w domu były jeszcze dzieci (dorosłe) to thermomix sprawdzał się w 50% - ale wynikało to również z faktu, że każde z nich miało inne upodobania.

Ale jeżeli zaplanujesz obiad dwudaniowy to i tak będziesz go miała ciągle w użyciu, chociaż schabowych w nim nie usmażysz. Z pewnością w tym czasie ugotujesz zupę, zrobisz surowkę, napój a ziemniaki w osobnym garnku. Ja np. gulasz gotowałam w garnku a w tym czasie w TM robiłam surówkę i kopytka. Ciężko jest odpowiedzieć na Twoje pytanie nie znając Waszych upodobań.

Pozdr. Ala                   Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Witaj Anika, moja rodzina to model 2+6, no ostatnio 2+3, bo trójka dzieci się już wyprowadziła  Smile  bez problemu dawałam radę przygotować więcej bez konieczności podwójnego gotowania (no może czasami...)  :)  A teraz , gdy została nas 5, czyli my + syn i dwie córki, wszystkie przepisy gotuję w wersji pojedynczej, bez kombinowania. Jestem pewna, że dla Twojego modelu rodziny większość przepisów się sprawdzi.  Smile  Pozdrawiam i czekam na kolejne Twoje wpisy, już jako użytkowniczki  Smile  Ela z Mazowsza 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witam serdecznie

Nie będę ukrywać, w thermomixie jestem zakochana, mimo, że jeszcze go nie mam. I mam nadzieję, że miłość będzie odwzajemniona. Zakup na dniach praktycznie.

Martwi mnie tylko jedno, a mianowicie czytając opinie w sieci dużo osób sugeruje, że pojemność urządzenia przeznaczona jest przede wszystkim dla rodziny 2+1. Większa ilość członków, to konieczność gotowania na raty. Nasz model to 2+2 i nie ukrywam, że dzieciaki apetyty mają, ale też bez nadmiernej przesady. Tak więc proszę o opinię, czy przy takim modelu rodziny da się "za jednym posiedzeniem" zrobić obiad dla czwórki? Tak obiektywnie i szczerze Smile Dziękuję.