Forum CHLEBEK SZCZĘŚCIA


Edytowane przez: agulinka na 14.10.2013 - 08:57

5 odpowiedzi | Ostatni wpis

Juz jest przez telefon wrzucilam Smile

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


już bym wrzucila tylko mam problem z przesłaniem na komputer bo robilam go w kwietniu :)przypomina keks pyszny,robilam ze slonecznikiem,pestkami dyni Love

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com

 


O takim chlebku nie słyszałam Smile jeste ciekawa efektu Smile Smile Smile Smile czekam na fotkę Smile Smile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Zapraszam dziewczyny do świetnej i smacznej zabawy CHLEBEK SZCZĘŚCIA Smile

chleb ten piecze się raz w zyciu,świezy chlebek przyniesie szczęście dla całej rodziny.Temu kto go upiecze spełniają się wszystkie jego marzenia

Aby chleb szczęścia się udał należy przestrzegać zasad: nie lubi metalu, należy mieszać plastikową lub drewnianą łyżką (miska plastikowa). Przechowywać w temperaturze pokojowej, przykryć lnianą ściereczką.Nie można chleba wyjąć od razu z piecyka, ponieważ opadnie i zrobi się zakalec. Po upieczeniu należy wyłączyć piecyk i zostawić chleb w środku ok. 5-8 minut. Następnie uchylić drzwiczki i potrzymać jeszcze ok. 5 minut. Dopiero po tym czasie wyjąć chleb.

 

ZACZYN

1 szkl. mąki pszennej

1 szkl. mleka

1 szkl cukru 

W dużej misce wymieszać wszystkie składniki z lekko ciepłym mlekiem

Odłożyć w ciepłe miejsce na noc

Kolejnego dnia wymieszać

Mieszać raz dziennie przez trzy dni

Po 3 dniach zabrać szklankę ciasta i postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi poniżej

ciasto przełozyc do miski plastikowej przykryć sciereczką zostawić w cieplym miejscu od nastepnego dnia postepowac:

1 dzien  dodac 1 szkl.cukru(przemieszać)

2 dzien  dodać 1 szkl.mleka(nie mieszać)

3 dzien  dodać 1,5 szkl.maki(przemieszać)

4 dzien  przemieszac w poludnie i wieczorem

5 dzien  dodać 1 szkl.cukru,1 szkl.mleka,1 szkl.maki(przemieszać)

6 dzien  rozdzielić ciasto na 4 czesci i z 3 z nich rozdać sąsiadom z przepisem

7 dzien  dodac do ciasta

1/2szkl.oleju

1 szkl.maki

3 jajka

1/2 paczki proszku do pieczenia

1 cukier waniliowy

troche cynamonu

zmielonych orzechów

starte jabłko

posiekana czekoladę

wymieszać i piec ok 50min.w piekarniku rozgrzanym do 180st.

1663

smacznego Cooking  7 Love

 

 

Kuchniamaryny - zapraszam na mój blog kulinarny. Kuchnia prosta metodą tradycyjną a także z wykonaniem TM, szybkie dania...więcej na blogu, serdecznie zapraszam www.marynawkuchni.wordpress.com