Forum Białka



5 odpowiedzi | Ostatni wpis

Jeśli masz wątpliwości np. co do tego czy naczynie jest czyste i suche, spróbuj przetrzeć je odrobiną octu (np jabłkowego) lub spirytusu/wódki i postawić do wyschnięcia. Motylek też musi być czysty :). 

Z doświadczenia wiem że w kuchni trzeba być spokojnym bo w nerwach to nawet po spełnieniu wszystkich "warunków" nic jakoś się nie udaje. Życzę udanych prób.

 


Dziękuje za radę. mam nadziję, ze mi się uda. Sprawdzę i dam znać Smile


Naczynie czyste, suchutenkie, motylek ; bialka: swieze +szczypta soli: 2min (okolo-jesli nie ubijaja sie, nawet 6min, zalezy od dnia) / 37° / obr 4. Smietana bardzo zimna, z lodòwki (nie zamrozona! ), : 250g smietany- 2min (okolo- trzeba sprawdzac) / obr 3-4. Wlasnie dzisiaj robilam obydwie rzeczy... Wychodzi zawsze;) Wink

Naczynie  nie moze byc cieple, ani zle wysuszone, jajka swieze!!!

Inny sposòb: bez motylka na smietane: Counterclock / obr 4. Czas zobaczysz sama- zalezy od smietany (bez motylka potrzeba troche wiecej czasu).

Wypròbuj i daj znac;) Wink Wink

 

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Witam,

Nigdy nie udało mi się ubić białek na sztywną pianę. Już próbowałam wszystkiego: zimne białka, suche naczynie, szczypta soli i nic. Ten sam problem mam z ubiciem śmietany kremówki. Chciałabym się na zawsze pożegnac z mikserem, no ale niestety... Może macie jakies rady?