Forum "Bawmy się Przepisownią"



7 odpowiedzi | Ostatni wpis

Jak najbardziej!  Dodatkowo tak wyróżniać nagrodzone w konkursach przepisy.;)

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Ja też jestem ZA  Smile

Może warto by było wyniki takich rankingów w każdej kategorii umieszczać w oddzielnym miejscu na głónej stronie, np raz na miesiąc. Ale taka sugestia może być do administratora strony.

Co Wy na to?

Pozdrawiam Elżbieta Książczak

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Korzystam z wolnej chwili (w piekarniku jest ciasto)  i wszystkim UŻYTKOWNIKOM  THERMOMIXA  i PRZEPISOWNI  przesyłam serdeczne życzenia Świąteczne. Uadanych pierników, makowców, uszek i innych smakowitości. Oczywiscie zrobionych z thermomixem! Party Smile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Mixi wrote:

Zgadzam się w 100% - opócz gwiazdek jest jeszcze przycisk serce czyli Kochamy to! dla przepisów, które uwielbiacie.

Dzięki Vigosz za zwrócenie uwagi na bardzo ważny aspekt Przepisowni.

Życzymy wszystkim miłej zabawy

Dzięki Mixi za wsparcie

Wink


Zgadzam się w 100% - opócz gwiazdek jest jeszcze przycisk serce czyli Kochamy to! dla przepisów, które uwielbiacie.

Dzięki Vigosz za zwrócenie uwagi na bardzo ważny aspekt Przepisowni.

Życzymy wszystkim miłej zabawy

Pozdrawiam Mixi


Party

Przepisownia jest miejscem skupiającym tych których bawi przygotowywanie potraw przy pomocy Thermomixu.

Zamieszczamy ulubione nasze przepisy jak i wczytujemy się w zamieszczone przez Was przepisy

aby uatrakcyjnić nasze kulinarne poletko.Z własnego doświadczenia jak i z opini kilku użytkowników wiem

że zamieszczający przepisy mają pewien niedosyt.Mianowicie nie wiemy czy nasze przepisy warte są uwagi.

Mamy podaną liczbę odsłon przepisu ale,nie wiemy co o tym sadzicie.

Dlatego mam Apel Propozycję aby przepisownia ożyła

Jeśli jakiś przepis Cię zainteresował oceń go przyciskając ilość gwiazdek

potrwa to kilka sekund, a autorowi da to satysfakcję lub sugestię co ma poprawić w przepisie aby go udoskonalić.

Co o tym śądzicie ?

Cooking  1