Forum Śmierdzi pokrywka/uszczelka cebulą, czosnkiem



5 odpowiedzi | Ostatni wpis

Witam. Pokrywka rzeczywiście czasem śmierdzi po niektórych potrawach, ale zapach nie przechodzi na inne dania. Robiłam ciasto drożdżowe, gdy moja pokrywka miała zapach wyczuwalny z odległości 1 metra, a ciasto nim nie przeszło. Po kilku myciach w zmywarce i gotowaniu różnych potraw zapach zniknął. Teraz myję naczynie bezpośrednio po przygotowaniu potrawy oraz nie zamykam naczynia miarką, gdy jest nieużywane i to pomaga.


Niestety mam ten sam problem... Sok z cytryny+soda trochę niwelują ten smród, ale chyba nie o to w tym chodzi żeby sobie roboty dokładać Aw Jestem wku... jak mało kiedy. Tyle kasy i mycie ręczne! nie wiem jak to rozwiązać, na razie przed robieniem ciasta jadę z sodą, ale to nie jest wyjście....


Sok z cytryny + soda, taka do pieczenia.


Cześć, Thermomixa mam dokładnie 4 dni, dzień w dzień coś gotuję, ale pokrywka zaczęła śmierdzieć. Nie jest to smród który by odstraszał z metra, ale jak przystawi się ją bliżej nosa to czuć smród cebuli czy jakiegoś mixa zapachowego. Danią z cebulą w środku itp. to nie przeszkadza ale co jak będę chciał zrobić ciasto? Czy smród przejdzie? Jak sobie z tym poradzić? Moczenie w soli i zimnej wodzie nie działa.

Pozdrawiam