3
 • thumbnail image 1
Wyślij do wydruku
[X]

Wyślij do wydruku

Gofry jaglano - bananowe


Wydrukuj:
4

Składniki

 • 6
 • 7
  Średni
  Czas całkowity
 • 8
  • Appliance TM 5 image
   Przepis jest tworzony dla
   TM 5
   Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!
5

Przygotowanie

 1. Pyszne gofry w zdrowszej odsłonie !

  Składniki:
  - 25 g mąki kukurydzianej,
  - 100 g mąki jaglanej,
  - 1 banan,
  - 40 g mleka,
  - 20 g oleju rzepakowego,
  - 2 jaja.

  Rozbić jajka i oddzielić białka od żółtek. W czystym i suchym naczyniu miksującym umieścić białka, założyć motylek i ubijać 2 minuty/obroty 3,5. Zdjąć motylek, białka przełożyć do innego naczynia. Do naczynia miksującego włożyć żółtka, banana, mąkę jaglaną, kukurydzianą, mleko oraz olej - zmiksować 10 sekund/obroty 5. Ciasto przelać do naczynia z białkami i delikatnie wymieszać szpatułką by masa nie straciła na objętości. Rozgrzać gofrownicę, delikatnie posmarować olejem i nakładać po 2- 3 łyżki ciasta na porcję. Piec do uzyskania zlotobrązowego koloru. Upieczone gofry odstawić na kratkę do ostudzenia. Podawać z dowolnymi, ulubionymi dodatkami. Z podanej porcji wychodzą 4 gofry tmrc_emoticons.)

  Link do przepisu video: https://youtu.be/FkXzEd_jOpc
  Facebook: https://www.facebook.com/thermomaniak/
  Instagram: https://www.instagram.com/thermomaniak/
10

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Motylek
  Motylek
  kup teraz
 • Miarka MT
  Miarka MT
  kup teraz
11

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY…


Komentarze

Odpowiedz
 • Nie ma żadnych komentarzy