Forum przepisy



5 odpowiedzi | Ostatni wpis

No to podsyłam taki przepis. Tak jak wspomniałam, kupiłam ten sprzęt bo nie potrafię gotować. Może dla kogoś innego jest to banalne zadanie wykonać taki krem ale ja muszę mieć wszystko napisane dokładnie krok po kroku inaczej schrzanię. Czy tylko mnie ten krem wychodzi za rzadki?

 

Przepis „Ciasto bez pieczenia” znajduje się w części potraw Bożonarodzeniowych -strona 38

 

Składniki:

1 szklanka mąki

4 szklanki mleka

1 budyń śmietankowy

4 żółtka

1 szklanka cukru

250 g masła

aromat waniliowy

2 paczki dużych, niezbyt słonych krakersów

 

przyrządzanie:

 

-          W naczyniu miksującym zagotować 3 szklanki mleka z cukrem i masłem, czas 6 min, obr. poz.2, temp. 90C,

-          Pozostałe składniki tj. szklankę mleka, budyń, mąkę i żółtka wymieszać i wlać do gotującego mleka. Gotować czas 2 min. obr. Poz.2 temp. 90C

 


No to podsyłam taki przepis. Tak jak wspomniałam, kupiłam ten sprzęt bo nie potrafię gotować. Może dla kogoś innego jest to banalne zadanie wykonać taki krem ale ja muszę mieć wszystko napisane dokładnie krok po kroku inaczej schrzanię. Czy tylko mnie ten krem wychodzi za rzadki?

 

Przepis „Ciasto bez pieczenia” znajduje się w części potraw Bożonarodzeniowych -strona 38

 

Składniki:

1 szklanka mąki

4 szklanki mleka

1 budyń śmietankowy

4 żółtka

1 szklanka cukru

250 g masła

aromat waniliowy

2 paczki dużych, niezbyt słonych krakersów

 

przyrządzanie:

 

-          W naczyniu miksującym zagotować 3 szklanki mleka z cukrem i masłem, czas 6 min, obr. poz.2, temp. 90C,

-          Pozostałe składniki tj. szklankę mleka, budyń, mąkę i żółtka wymieszać i wlać do gotującego mleka. Gotować czas 2 min. obr. Poz.2 temp. 90C

 


Proszę przesłać nazwę tego przepisu, jak również następnych, których wykonanie sprawia Pani problem. Postaramy się pomóc Smile

Pozdrawiam Mixi


To ja mam taką sugestię. Ponieważ nie raz „nadziałam” się na jakiś przepis, fajnie by było gdyby te wszystkie przepisy z książek były zamieszczone w tym serwisie. Ja już robiłam 2 razy jedno ciasto i ani razu ono mi nie wyszło. Krem według przepisu wychodzi za rzadki a ja niestety nie mam takiego wyczucia i umiejętności aby samemu go naprawić. Zrobiłam te ciasto drugi raz i dodałam od siebie żelatyny no i chyba przesadziłam w drugą stronę.  Ciekawa jestem jakby innym takie ciasto wyszło, może ja coś źle robię. Sprzęt jest fajny ale przepisy mogłyby być bardziej dokładne i precyzyjniej opisywały kolejne czynności.