Forum przepis z TM5- SPAGHETTI Z TUŃCZYKIEM

Rozszerz wyszukiwanie
Filtry

  • Aktywność
  • Data

Anuluj
Wyników na stronę:

4 odpowiedzi | Ostatni wpis

te  nieosiagnęte 120 stopni, to nie tragedia , to fakt.

ale długie spagetti owinięte dookoła noży, którego nie idzie ODPLĄTAĆ ...... to tylko mnie sie owija?  innym się nie oplątuje? dziwne Puzzled

Lamka


Przepis był testowany wielokrotnie. Dla ustawień czasów 1-3 min bardzo rzadko zadana temperatura 120 C osiąga ustawione maksimum. To nie jest problem dla wykonania tego przepisu, tu chodzi o funkcję duszenia, która ma wydobyć smak i dlatego ustawia się temperaturę 120 C.

W punkcie 2 przepisu jest zapis, aby gotować zgodnie z czasem podanym na opakowaniu/100C/obr. wsteczne/obr.1. Najczęściej czas gotowania makaronu do spaghetti to ok. 10-12 min.

Pozdrawiam Mixi


Ten przepis chyba nigdy nie był testowany,     nie zgadza się z rzeczywistością to co tam napisane 

 dusić cebule z czosnkiem    2min30s /120 stopni /obr1  

po 2 i pół minuty to temperatura urosła tylko do  80 stopni 

to samo tyczy sie po wrzyceniu tuńczyka  też nie osiaga temperatury 120 stopni,  tylko 90

nastepna  sprawa, to spagetti , po wrzuceniu wg przepisu i nastawieniu na obroty wsteczne na 1 minutę makaron owinął się szczelnie wokół noży i nie chciał wylecieć , szkoda że nie miałam czasu nagrać film z moich perypetii wyciagania makaronu z thermomixa . w końcu wziełam nożyczki i pociełam go na kawałki = BUU

może inne makarony, muszelki, świderki...... ale nigdy spagetti , ani wstążek NIE wrzucać do naczynia miksujacego  = porażka 

 

co do smaku, to OK  jest smaczny

Lamka