Forum kuleczki baunty


Edytowane przez: winignam na 31.03.2012 - 12:38

14 odpowiedzi | Ostatni wpis

 Mieszkam tutaj na stale, wiec chetnie sie podziele przepisami:)  Na wloskiej Przepisowni, umieszczam od czasu do czasu, przepisy polskie;)  Wg mnie, fajnie jest sie powymieniac doswiadczeniami i pokucharzyc sobie inaczej dla odmiany, prawda Cooking  7 ? Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


veronicab71 dzięki Tobie poznajemy tradycje wielkanocne z innych krajów Smile

Pozdrawiam Mixi


 Niespodzianka jest, bo ty ja kupisz i wlozysz do srodka :)  Do przepisu dodam zdjecie formy, to zobaczysz. To sa dwie polòwki czekoladowe, wiec niesp. idzie do srodka, a potem polòwki sklejasz. Jak umiesz dekorowac czekolade, to i udekurujesz, zobaczysz jakie super wychodzi;)

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


powinnam kupić taką formę gdzies w sklepie, pojade do marketu i zobaczę:) i serio w środku jest niespodzianka? zrobie coś takiego dla mojej bratanicy


 Ty lakomczuchu jeden Bigsmile :p  Ja zreszta tez...;)  Wieczorem zamieszcze przepis, ok? To zdazysz na swieta zrobi dla rodzinki. A jest latwe. W miedzyczasie szukac jakiejs niespodzianki, zeby ja do srodka potem wlozyc. ;)  A jaja sa takie jak Kinder, tylko, ze o wiele, wiele wieksze, no i potrzebna jest forma. Dasz rade gdzies kupic forme? Daj mi znac Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


A co to za włoskie jaja z niespodzianką w środku? chętnie przeczytam przepis....  juz się oblizuję na sama myśl:)


 Czekolada musi byc dobrego gatunku, to wazne. Czesto robie czekoladki z nadzieniem, uzywam zaròwno gorzkiej ,jak i mlecznej czekolady. Nigdy nie mialam problemòw. Robie nawet wielkie jaja swiateczne, czekoladowe, te wloskie, z niespodzianka w srodku. Zadnych problemòw... Ale czekolade kupuje dobrej jakosci, w tym caly sekret Smile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Ja zrobiłam w czekoladzie mlecznej właśnie, później dodałam śmietanki. Może miałam nienajlepszą czekolade.


witam, ja nie mam problemu z obtoczeniem kulek w czekoladzie. musi to być czekolada mleczna gdyż gorzka faktycznie po rozpuszczeniu  jest bardzo gęsta. a wariantu z dodaniem śmietanki nie próbowałam, więc nie pomogę. tym razem poszłam na łatwiznę i obtoczyłam kulki w kakao. można również obtoczyć po prostu w wiórkach Smile


Witam,

Przesłałam zapytanie twórcy przepisu. Poczekamy na jego odpowiedź.

 

Pozdrawiam Mixi


korzystałam z przepisu z przepisowni- rajskie kuleczki baunty. 


Z którego przepisu korzystałaś??

Pozdrawiam Mixi


Wczoraj zainspirowana tym przepisem postanowiłam go zrobić i niestety jestem lekko rozczarowana. Najpierw miałam problem z polewą więc do roztopionej czekolady dodałam trochę śmietanki 30% no i to było chyba błędem- ta część kuleczek która została oblana samą czekoladą jest w miarę ok-niestety  nie da się tego wziąść do ręki bo ta polewa jednak sie klei. A druga część kulek którą oblałam czekoladą już ze śmietanką wygląda trochę dziwnie- cała polewa prawie mi spłynęła:(     w smaku sa swietne ale spodziewałam się czegoś więcej po tej polewie.

Może można użyć jakiejś innej polewy?albo roztopionej nutelli?