Forum krówki



9 odpowiedzi | Ostatni wpis

Można spróbować z syropem cukrowym, lecz nie było to testowane i nie ma gwarancji sukcesu przepisu.

Pozdrawiam Mixi


Zainteresował mnie ten przepis tylko Mixi czym zastąpić syrop trzcinowy? Bigsmile

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Przepis poniżej:

KRÓWKI

SKŁADNIKI

500 g cukru

400 g mleka skondensowanego, słodzonego

100 g masła, pokrojonego na kawałki, plus dodatkowa porcja

50 g syropu z trzciny cukrowej

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1 Do naczynia miksującego wsypać cukier, zemleć 20s/obr.10.

2 Dodać pozostałe składniki, wymieszać 30 s/obr.5.

3 Gotować 20 min/100°C/obr. 3, zamiast miarki na pokrywę naczynia miksującego postawić koszyczek.

4 Gotować 35 min/Varoma/obr. 2, zamiast miarki na pokrywę naczynia miksującego postawić koszyczek.

5 Wymieszać 15 s/obr. 5. Masę przelać do posmarowanej masłem, kwadratowej, metalowej formy (ok. 18 cm) wyłożonej papierem do pieczenia. Odstawić do ostudzenia na minimum 2 godziny, pokroić w kostkę (około 2 x 3 cm), przechowywać w szczelnie zamykanym pojemniku.

WSKAZÓWKA

Podczas przelewania gorącej masy do formy należy zachować ostrożność!

Pozdrawiam Mixi


Taka tradycyjna masa to 1 litr mleka i 1 kg cukru i gotowanie na małym ogniu mieszając. Czy ktoś to robił w TM?


tak jak napisłam zamiast syropu dodałam miód chociaż wiem że stracił on swoje właściwości ale i tak były dobre Bigsmile ciekawe może ktoś ma przepis na krówki z mleka i cukru ?? żeby nie kupować mleka w puszce .Jako małolata tak robiłam -stałam nad garkiem i mieszłam Bigsmile ale nie pamiętam proporcji-może ktoś tak robił  ???


Dziękuję Ci bardzo  Smile jak zrobię napiszę jak mi wyszło  :D jeszcze raz dzięki -pozdawiam


Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Wlasnie wczoraj przegladalam przepis, ktòry mam, podam zaraz :)  Szukaj jako ostatni w moich przepisach ( bez zdjecia bedzie, niestety ) Bigsmile   Zobacz czy Ci podpasuje Bigsmile :bigsmile:  Milego dnia Love

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink