Forum Informacje na temat Cookidoo®



2 odpowiedzi | Ostatni wpis

Cookidoo® to setki przepisów, przygotowanych na urządzenie Thermomix®. Na platformie www.cookidoo.pl mogą Państwo utworzyć własne konto użytkownika, tworzyć menu tygodniowe, listy zakupów oraz własne listy przepisów. Dzięki dostępowi online, przepisy są dostępne na innych komputerach oraz urządzeniach mobilnych.

Czy mogę utworzyć konto w sklepie internetowym, korzystając z tych samych danych logowania jak na Cookidoo®?
Ponieważ są to odrębne platformy, nie można logować się do nich za pomocą tych samych danych.

Czy jako klient TM31, mogę posiadać konto na Cookidoo®?
Tak, jednak kolekcje na platformie są przygotowywane na model TM5. Zachęcamy do korzystania w portalu społecznościowego: www.przepisownia.pl oraz dodawania tam nowych przepisów na Thermomix®.

Czy można przenieść przepisy z Cookidoo® bezpośrednio na ekran dotykowy urządzenia Thermomix®?
Obecnie, istnieje możliwość korzystania z przepisów z Cookidoo® na urządzeniu Thermomix®, dzięki dodatkowi Cook-Key®.
Cook-Key ® sprawia, że mogą Państwo korzystać z wielu wspaniałych funkcji cyfrowych, takich jak: menu tygodniowe, synchronizacja indywidualnie wybranych i ulubionych przepisów lub całych kolekcji przepisów z Cookidoo®, bezpośrednio na ekranie urządzenia Thermomix ® TM5 – za pomocą bezprzewodowego połączenia internetowego. Wszystkie przepisy z platformy z Cookidoo® umożliwiają korzystanie z funkcji gotowania z ustawieniami, prowadzącej Państwa, krok po kroku, podczas przygotowywania posiłków. Dzięki Cook-Key ® gotowanie z użyciem Thermomix ® jest niepowtarzalne.

Jak można usunąć przepisy z menu tygodniowego?
Aby usunąć dany przepis z menu tygodniowego, należy kliknąć ikonę przepisu, przytrzymać do czasu pojawienia się miniatury, następnie przesunąć w górę.

Czy można zapisać własne przepisy na Cookidoo®?
Nie ma możliwości dodawania własnych przepisów na Cookidoo®. Jednak własne przepisy można dodać na: www.przepisownia.pl

Czy można dopisać notatki do przepisów?
Tak, istnieje możliwość dodawania własnych notatek do przepisów na Cookidoo®.

Czy można posiadać więcej niż jeden profil na Cookidoo®?
Każde konto powiązane jest z jednym adresem mailowym, na jednym koncie można aktywować tylko jeden dodatek Cook-Key, abonament, a także mieć dostęp do kolekcji przepisów.

Czy można przenieść przepisy z Przepisowni na Cookidoo®?
Obecnie, nie ma takiej możliwości. Na Cookidoo® znajdują się przepisy z funkcją gotowania z ustawieniami. Ponadto przepisy publikowane na Cookidoo® są przepisami przygotowywanymi przez specjalistów ds. przepisów, natomiast w Przepisowni - przez użytkowników TM.
Ile aktywowanych nośników można posiadać w skarbnicy przepisów?
Na Cookidoo® można aktywować dowolną ilość dostępnych w danym kraju nośników. Dodatkowo na polskiej platformie www.cookidoo.pl można aktywować tylko polskie nośniki przepisów.

Czy można utworzyć własne kolekcje przepisów?
Nie, obecnie użytkownicy nie mogą tworzyć własnych kolekcji na Cookidoo®. Istnieje za to możliwość tworzenia własnych list przepisów, dzięki którym można grupować swoje ulubione przepisy.

Jeśli książka kucharska została kupiona w formie papierowej, czy jej zawartość będzie również dostępna na Cookidoo®?
Nie, tylko w przypadku, gdy użytkownik kupuje zestaw obejmujący książkę i nośnik przepisów z przepisami w formie cyfrowej albo wyłącznie nośnik, może go aktywować Cookidoo®.

Czy korzystanie z platformy Cookidoo® jest płatne?
Nie, klient urządzenia Thermomix ® lub zarejestrowany użytkownik może korzystać z Cookidoo® bezpłatnie, dodatkowo po zarejestrowaniu się na platformie każdy użytkownik otrzyma 1 bezpłatną kolekcję przepisów, można również aktywować nośniki przepisów. Jednakże pozostałe dostępne przepisy są dostępne w formie kolekcji, które należy zakupić. Można również wykupić dostęp do wszystkich przepisów w formie abonamentu Cookidoo® za 139 zł na 12 miesięcy.

W jaki sposób można wykorzystać voucher na kolekcję z przepisami na Cookidoo®?
Należy wybrać kolekcję, kliknąć na jej okładkę, aby otworzyć jej zawartość. Następnie przy okładce znajduję się rozwijana lista, z której należy wybrać opcję: „Zrealizuj voucher”.

Jak przebiega proces płatności?
Płatności można dokonać płacąc kartą kredytową, a także za pomocą PayPal.
Na Cookidoo® można zakupić:
- abonament Cookidoo® na 12 miesięcy, dający dostęp do wszystkich przepisów z funkcją gotowania z ustawieniami.
- pojedyncze kolekcje przepisów. Aby dokonać zakupu należy wybrać kolekcję, dodać ja do koszyka i przejść do procesu płatności.
Jeśli dane karty są uprzednio dodane w ustawieniach profilu (Moje dane do faktury - Moje karty płatnicze) proces płatności przebiega wyjątkowo szybko.

W jaki sposób firma będzie wykorzystywać dane osobowe?
Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania danych znajdują się na Cookidoo®, w Polityce prywatności.

Czy można wysyłać przepisy, lub dzielić się przepisami z Cookidoo® z innymi?
Nie jest to możliwe, można jedynie przesłać e-mailem listę zakupów.

W jaki sposób można przygotować listę zakupów?
Listę zakupów można przygotować za pomocą funkcji menu tygodniowe, wybierając propozycje z wybranych kategorii lub wszystkich przepisów dostępnych na Platformie. Do stworzonej listy można dodawać lub usuwać dowolne przepisy.

W jaki sposób mogę aktywować nośnik przepisów, aby korzystać z przepisów na Cookidoo®?
Aby aktywować nośnik np. „Kulinarne ABC” należy wpisać na Cookidoo ® kod aktywujący, znajdujący się na odwrotnej stronie nośnika przepisów, można to zrobić podczas zakładania swojego konta na platformie. W przypadku pozostałych nośników należy wybrać z menu „Skarbnica przepisów-> Aktywuj mój nośnik przepisów na Thermomix ®”.

W jaki sposób mogę zdobyć inne nośniki przepisów?
Pojedyncze nośniki można zakupić w sklepie internetowym: http://shop.vorwerk.pl/thermomix/noa-niki-przepisa-w.html lub formie zestawu (nośnik i książka): http://shop.vorwerk.pl/thermomix/ksia-a-ka-i-noa-nik-przepisa-w.html .

W jaki sposób mogę zakupić kolekcję?
Aby zakupić kolekcję należy w głównym menu wybrać „Wszystkie kolekcje" i wybrać tę, która Państwa interesuje. Po kliknięciu na daną kolekcję wyświetlą się przepisy w niej zawarte, co pozwoli na podjęcie decyzji dotyczącej zakupu. W celu zakupienia należy wybrać z rozwijanej listy „Dodaj do koszyka”. Następnie w górnym menu pojawi się ikona koszyka, należy ją kliknąć i wybrać opcję „Zamówienie”, jeśli chce się przejść od razu do procesu zakupu.

Jakie są dostępne opcje płatności na Cookidoo®?
Na Cookidoo® dostępna jest opcja płatności kartą kredytową lub debetową, a także płatności PayPal.

Posiadam już konto na Przepisowni, czy mogę za jego pomocą mieć dostęp do Cookidoo®?
Cookidoo® jest zupełnie niezależną platformą i nie jest powiązana ani z Przepisownią ani z naszym sklepem online. Logując się na aplikację Thermomix 2.0., można użyć tych samych danych, które używane są do logowania na platformie.

Pozdrawiam Mixi