Forum Funkcja "czajnik" w TM6



2 odpowiedzi | Ostatni wpis

Witam wszystkich. Od dwóch tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką "cudaka kuchennego" TM6. Muszę przyznać że "cudnie" się z nim gotuje. Niestety zauważyłam dziwną zależność.... a mianowicie: Podczas używania funkcji czajnika temperatura na wyświetlaczu wzrasta normalnie wraz postępem gotowania wody aż do 90 czasami 95 stopni. Po jakimś czasie gdy woda zaczyna się w pełni gotować (bulgocze, gwałtownie wytwarza się para) jednak temperatura na wyświetlaczu pokazuje ciągle 95 stopni. mija około 1.30 min i wskazanie temperatury wzrasta do 98 i czekam znowu około minuty, czasami więcej by thermomix pokazał 100 stopni i się automatycznie wyłączył. Przez około 2 minuty woda regularnie wrze i wydaje się że wskazanie temperatury jest zaniżone. Czy u was też tak jest? Do testu używałam 1 litra zimnej wody z kranu. Całkowity czas od włączenia do automatycznego wyłączenia thermomixa po zagotowaniu wody to około 10min +/- 30 sekund. Może mój Thermomix wymaga wizyty u specjalisty? A może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy TM6 byłby tak miły i przetestowałby u siebie funkcje czajnika? Jeśli na innym Thermomixsie TM6 proces gotowania wody przebiegałby podobnie to oznaczałoby że to taki urok naszych TM6. Co o tym myślicie?