Forum ciasto francuskie - jak zrobić?



11 odpowiedzi | Ostatni wpis

w jakiej temperaturze piec to ciasto? z termoobiegiem czy bez?


Dzieki, ok, ok.  U nas to sa " le sfogliatine". Da sie zrobic;) Wink . Nie wyjdzie identyczne, jak ze sklepu, piekarni..., ale bardzo podobne:) Smile . Tez smaczne:p Tongue . Daj znac, jak poszlo. Jak ci potrzebna pomoc, porada, przepis.... daj mi znac Bigsmile Bigsmile . Jesli bede w stanie, chetnie pomoge;) Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


http://fornetti.pl/index.php/Produkty

mniej więcej to wygląda tak Smile


Nic nie wiem na ten temat:O :O  Co to jest "fornetti"??? I co za bum??? Mozesz mi wyjasnic, prosze;) Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


to cudownie :D czekam Smile

ogólnie to kilka lat temu było wielkie bum z fornetti. czy to ciasto będzie się nadawało żeby przygotować coś takiego?


Ok, rozumiem, "pasta sfoglia". Dodam do przepisòw;) Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


dokładnie Smile mąż uwielbia i chcę spróbować sama zrobić... kiedyś czytałam, że robi się je cały dzień wwałkując w ciasto zimne masło.... ale może znacie lepsze sposoby Smile


lidka chyba napisała-chodzi o takie jak u nas kupuje sie w sklepach? jest ono zamrozone a w czasie pieczenia rozwarstwia sie na delikatne płatki- dobrze Lidzia myślę?:)


Zalezy jakie, Lidka???  Pasta brisè, podalam juz. Jest to ciasto francuskie, swietne do tortòw slodkich i slonych. Inne francuskie, zawsze podstawowe, to ciasto choux. Zapewne znasz... robi sie z niego labedzie napelniane potem bita smietana lub kremem, czy nutella. Jest delikatne, lekkie, mozna go uzywac na slodko i slono... Podam przepis teraz. Wyjasnij moze lepiej czy chodzi ci o przepis podstawowy, czy tez gotowy, caly przepis na jakies dobre francuskie ciasto;) Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


witam, jeśli to możliwe, proszę o jakieś sprawdzone przepisy na  ciasto francuskie Smile czy jest ono wykonalne tak, jakie się kupuje?