Forum Soki dla dzieci9 odpowiedzi | Ostatni wpis

Najlepiej takich soków zrobić więcej i trzymać w spiżarce. Żeby nam się nie pomyliło z czego jest sok i kiedy był robiony, można kupić takie naklejki na butelki https://polinal.eu/etykiety-na-soki-przetwory lub samemu zrobić etykiety.


Faktycznie chyba najlepiej samemu robić soki - one smakują zupełnie inaczej i mamy pewność, co podajemy dzieciom. Inna sprawa, że niestety takie soki nie są pasteryzowane, więc trzeba je wypić od razu, a nie za kilka dni. No i trzeba pamietać, że mimo tego, że to owoce, to jednak i całkiem sporo cukru


Moje dzieci jak były małe to dostawały soczki rozcieńczone wodą. Teraz kiedy są większe podaję soczki które sama wyciskam aby zachować jak najwięcej witamin https://www.terapiasokami.pl/gdzie-szukac-witamin. Często dodaję imbir. Dzieci lubią soczki warzywne na bazie marchewki, selera, buraka i jabłka. Dzięki takim sokom dzieci chowają się zdrowo i mają dużo energii. Tego soki ze sklepu nie dadzą.


Dziękuję Mixi spróbuję. Na razie zrobiłam jednak Kubusia, chodzi głównie o marchewkę Jak dla mnie super mimo, że zredukowałem cukier do dwóch łyżeczek na 4 buteleczki. Dzieciaki nadal marudzą ale powoli zaczynają się przekonywać. 


Basiek,

w TM można przygotować napoje, smoothies czy koktajle, natomiast TM nie spełnia roli wyciskarki do soków.Czy próbowałaś przygotować, np: http://www.przepisownia.pl/napoje-przepisy/%C5%BC%C3%B3%C5%82te-smoothie-owsiane-z-mango-i-bananem/490768Czy takich wersji Twoje dzieci nie lubią?

Pozdrawiam Mixi


Ja powiem szczerze napoje z TM owszem ale soki smakują mi lepiej z wyciskarki . Wink

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Puk, puk czy ktoś mnie słyszy?  SmileSmile


Witam wszystkich. Mam pewien problem z sokami dla moich dzieci. Do tej pory korzystałam z sokowirówki i robiłam sok głownie z marchwi z dodatkiem jabłka, pomarańczy, winogron. Nie dodawałam cukru ani wody. Po zrobieniu takiego soku w TM jest on niesmaczny i bardzo gęsty. Dzieciaki 3 latki odmówiły picia. Moja opiekunka sugeruje dodanie wody i cukru ale nie o to chyba chodzi. Zastanawiałam się nad sokami typu "Kubuś" ale tu pojawia się właśnie pytanie czy taki sok ma te same wartości? Czy pasteryzacja nie zabija tego co np w marchwi najlepsze. Czy jest może na forum korzystający z TM dietetyk który rzetelnie udzieli mi odpowiedzi na to pytanie. Dla mnie osobiście ta kwestia jest bardzo ważna. Maluchy nie bardzo lubią owoce musimy je w nie wmuszać  a soki do tej pory piły chętnie. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.