Forum Gwarancja na odkupione urządzenie



8 odpowiedzi | Ostatni wpis

ja mam pytanie takie : Kupiłam thermomix w Niemczech , obecnie mieszkam w Polsce, mam uszkodzaną jedną z części , jak można reklamować ? muszę oddawać urzadzenie do Niemieckiego serwisu ? Polski serwis naprawi mi w ramach gwarancji ? jeśli nie to jak to zrobic ?


ja mam pytanie takie : Kupiłam thermomix w Niemczech , obecnie mieszkam w Polsce, mam uszkodzaną jedną z części , jak można reklamować ? muszę oddawać urzadzenie do Niemieckiego serwisu ? Polski serwis naprawi mi w ramach gwarancji ? jeśli nie to jak to zrobic ?


Kochani, tu się kłaniają przepisy polskiego KC i tak: jeśli ktoś kupił od przedstawiciela TM jako osoba prywatna, to nic nie musi przepisywać przy odsprzedaży, może go podarować, cokolwiek i gwarancji ani odpowiedzialności za towar niezgodny z umową (zakup sprzed 25. XII.2014) czy też rękojmi się nie traci. To nie jest imienne. Po prostu zgłaszasz reklamację i już. Nie ma nigdzie w Polsce obowiązku kupowania imiennie, podawania przy sprzedaży danych osobowych, więc w zasadzie TM można kupić na paragon, bez żadnych danych. Jeśli sprzedawca chce wystawić f vat z danymi klienta, to tylko za zgodą klienta. A na paragonie nie ma danych osobowych, tak samo w gwarancji - jest kto sprzedał oraz kiedy.

Co innego jak kupił ktoś się na firmę, a potem odsprzedał - wtedyten kto odkupił korzysta  z gwarancji lub z rękojmi, ale jeśli z rękojmi, to zgłasza się usterkę nie do serwisu, tylko do sprzedawcy. I nikogo nie interesuje, że np sprzedawca to właściciel kebab baru. Odpowiada zgodnie z art 560 kc jako profesjonalista sprzedający konsumentowi.


Tak, pierwotny właściciel powiniem przepisać gwarancję na nowego użytkownika.

Pozdrawiam Mixi


Mixi a to nie jesttak ze trzeba zrobic przeniesienie gwarancji na sprzedane urzadzenie? serwis pojedzie tam gdzie ma zaznaczone w umowie K


Witaj lsz,

gwarancja nie wygasa, a w razie potrzeby serwis gwarancyjny można zamówić pod adresem: https://thermomix.vorwerk.pl/uslugi/formularz-zgloszenia-serwisowego/

Pozdrawiamy,

Pozdrawiam Mixi


Czy osoba, która odkupiła od pierwszego właściciela urządzenie posiadające 2-letnią gwarancję (która jeszcze nie wygasła) może liczyć na serwis gwarancyjny? Czy ta gwarancja obowiązuje nadal, czy z momentem odsprzedaży wygasa?