Forum Energia elektryczna, pytanie?



10 odpowiedzi | Ostatni wpis

Hej,
Robiłam ostatnio wyliczenia Smile
10-15 zł miesięcznie przy gototwaniu codziennie po 2 h Smile
http://pachnie-i-chrupie.pl/ile-pradu-zuzywa-thermomix/


Po przeczytaniu wszystkich komentarzy jestem spokojna o swoje rachunki  Smile

Dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami 

 


Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Smile Doszliśmy też, że operator przysyła nam ostatnio rozliczenie z trzech miesięcy, a nie z dwóch, jak było zazwyczaj!


Ja mam od marca i nie zauważyłam żadnej różnicy w zużyciu. A używam i Tm i płyty ceramicznej i piekarnika i jeszcze parowar ( ale od tego ostatniego ostatnio odchdze na rzecz Varomy). Ale piekarnika to zdecydowanie więcej używam odkąd mam Tm. I fajnie, bo kiedyś wogole się zastanawiam po co on jest, tylko do ciast ( których nie piekłam) i frytek.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


TM podczas gotowania na Varomie, czyli podczas największego obciążenia zużywa 1000W. Badałem też zużycie prądu podczas gotowania w 100st.C. Wychodzi na to, że w 100 stopniach średnie zużycie oscyluje w granicach 500W. Nie są to więc jakieś kosmiczne wartości. Musimy pamiętać, że to ile zapłacimy za prąd wiąże się nie tylko z samym zapotrzebowaniem na energię Thermomixa. Przecież podczas gotowania obiadu w TM nie używamy w tym czasie kuchenki. W moim przypadku, przy płycie indukcyjnej każde pole grzewcze zużywa max od 1300 do 2200W. Dodatkowo czas gotowania w TM jest zdecydowanie krótszy. Widać więc, że gotując w TM kilka potraw na raz można przyoszczędzić na energii. Z moich doświadczeń wynika, że to co zaoszczędzę na gotowaniu w TM5 zużywam w piekarniku piekąc pieczywo. Suma sumarum od 3 lat rachunki za prąd mam mniej więcej takie same.


Dziekuję Wam bardzo Smile Uspokoiłyście mnie, bo mąż już zaczął marudzić Wink


Mój TM31 był podłączony przez pół roku do miernika prądu i wyszło nam, że średnio miesięcznie thermomix zużywał prądu za 12-15zł. Dodam, że używam go codziennie, kilka razy. Prztwory też robię Smile

TM5 nie podłączałam ale używając go od września nie zauważyłam wzrostu rachunków za prąd Smile

Pozdrawiam

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


ja używam też kilka razy dziennie, ale nie zauważyłam wzrostu rachunków.. z tym, że ja mam prognozy na 6 mcy, więc może później mi przyjdzie jakieś miliony zapłacić :P

tm mam od stycznia dopiero...


Oczywiście pytanie do tych, którzy używają dużo: czy zauważyłyście/liście wzrost rachunków za prąd odkąd używacie TM? my ostatnio mamy bardzo wysokie, więc zaczęłam to łączyć z tym właśnie! A że używam bardzo dużo, dwie, trzy potrawy robię w nim dziennie, do tego teraz doszły przetwory z truskawek, więc już się boję co będzie w kolejnym okresie rozliczeniowym..

Nadmienię, że w TM5 jestem zakochana!