Forum Czy i jak można ugotować makaron w TM 31 ?



13 odpowiedzi | Ostatni wpis

Do gotowania w koszyczku wlewam tak pomiędzy 1,5 a 2 litry wkładam koszyczek i ustawiam ok 10 minut i włączam na 100 stopni/ obr. 1

Kiedy 100 stopni przestanie mrugać przez otwór wsypuję łyżeczkę soli i makaron i przestawiam czas na podany na opakowaniu (2-4 minuty).

Pozdrawiam Smile

A makaron z pszenicy durum będzie miał w składzie na etykiecie napisane że jest z pszenicy "Durum" lub z pszenicy twardej.


Smile Witaj Agatko Smile Ja kupuję makaron w Lidlu firmy COMBINO i FUSILI z semoliny z pszenicy twardej czyli durum. Makarony są różnego kształtu, w Biedronce pod nazwą Ziarna Natury jest makaron z mąki pełnoziarnistej z pszenicy durum.  Na każdym opakowaniu makaronu jest adnotacja z jakiej mąki jest makaron. Pozdrawiam serdecznie Smile Cooking  1    Grażyna ze Szczecina Smile


niusia wrote:

Super jest gotowanie makaronu w TM, a taki nie-durum tylko do rosołu jak np. krajanka świetnie wychodzi w koszyczku Smile i nie trzeba odcedzać, wyjmuję koszyczek i jest! Smile

 

ile wody wlac aby gotowac makaron w koszyczku ?

ile wsypac makaronu do koszyczka ?

Jednak zrobiłam kluski lane Smile

Powiedzcie mi jakich firm makaron jest zrobiony z maki durum ? jakie firmy polecacie ?

 


Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Super jest gotowanie makaronu w TM, a taki nie-durum tylko do rosołu jak np. krajanka świetnie wychodzi w koszyczku Smile i nie trzeba odcedzać, wyjmuję koszyczek i jest! Smile

 


Tak makaron wychodzi pyszny  :D szybko i bez problemow. Ja gotowalam juz kilka odmian makaronu i nie bylo problemu, ale tak jak pisze Ela kupuje zawsze makaron z maki durum :D pozdrawiam i zycze milego kucharzenia Smile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Świetnie, dziękuję wszystkim za tak szybka pomoc :) 

Zaraz sie biore za gotowanie makaronu :D


W taki sam sposób można też gotować każdy inny makaron, nie tylko spaghetti. Ale ważne jest, żeby to był makaron dobrej jakości, np. z pszenidy durum, bo te najtańsze źle się gotują (zresztą nie tylko w TM, w zwykłym garnku też) i robi się z nich "klucha"  Smile  Pozdrawiam 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Poniżej przepis:

SKŁADNIKI NA 2 PORCJE                             

• 1500 g wody

• 1 łyżeczka oliwy z oliwek

• 2 łyżeczki soli

• 250 g makaronu spaghetti, o standardowej długości 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

1. Do naczynia miksującego wlać wodę, oliwę z oliwek, dodać sól, zagotować ok. 12 min/100°C/obr.1.

2. Przez otwór w pokrywie powoli dodawać makaron spaghetti, gotować czas podany na opakowaniu/90°C/obr. wsteczne /obr. 1, odcedzić na przystawce Varoma.

Pozdrawiam Mixi


Nie zapodziałam gdzies tą książkę podczas remontu Aw


Czy korzystałaś z przepisu na gotowanie makaronu z Radości Gotowania? str. 41

 

Pozdrawiam Mixi


Często gotuje makaron i zawsze zastanawiam się czy moge to zrobic w TM 31 i jak?  Jakie rodzaje , jakich firm, makaronów na jakich obrotach w jakiej temperaturze ? W koszyczku w varomie czy w naczyniu ?