thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
20min
Czas całkowity
20min
porcja/porcje/porcji
2 osoba/osoby
Poziom
Łatwy

Składniki

Koktajl z jarmużu

 • 1 banan
 • 1 kiwi
 • 1 jabłko
 • 1 cytryna, Sok wyciśnięty z jednej cytryny
 • jarmużu, 2 garście jarmużu

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1. Banana obrać, pokroić w kawałki i wrzucić do naczynia miksującego, następnie 2 garście jarmużu, sok z jednej cytryny, kiwi obrać i pokroić w kawałki, dodać do naczynia. Jabłko obrać, wydrążyć środki , pokroić w kawałki tak, aby dało się łatwo z miksować. Wszystko mieszamy ustawiając obrót od 4 stopniowo zwiększamy do 10 aby wszystko zostało dobrze zmisowane na tzw. papkę. Gotowe

Porady

Wrzucając składniki można po mału miksować, dorzucając kolejne składniki zwiększamy obroty aż dojdziemy do 10.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Koktajl z jarmużu

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?