thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
10min
Czas całkowity
20min
porcja/porcje/porcji
2 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy

Składniki

deser

 • 290 g wody o temperaturze pokojowej
 • 20 g mąki ziemniaczanej
 • 150 g obranych, wydrążonych, pokrojonych w ósemki jabłek
 • 2 płaskie łyżki cukru
 • 1 płaska łyżeczka soku z cytryny

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1.  

  Na pokrywie naczynia miksującego postawić kubek, odważyć do niego mąkę i 40 g wody, dokładnie wymieszać łyżką, odstawić. Do naczynia miksującego włożyć jabłka, dodać 250 g wody i cukier. Gotować 7 min/ 100 stopni C/ obr.2. Ugotowane jabłka zmiksować 8s/ obr.7. Podgrzewać 2 min/ 100 stopni C/ obr.2, jednocześnie przez otwór w pokrywie wlewać wodę wymieszaną z mąką. Podawać na gorąco jako deser.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Kisiel jabłkowy

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?