thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
10min
Czas całkowity
10min
porcja/porcje/porcji
4 osoba/osoby
Poziom
Łatwy
 • TM 5
opublikowany: 14/10/17
zmieniono dnia: 10/11/17

Składniki

Cappuccino kawa

 • 4 łyżki kawy rozpuszczalnej
 • 1 litra mleko 3,5%
 • 2 lub 4 łyżeczki cukru trzcinowego

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

  Cappuccino
 1. 4 łyżki kawy rozpuszczalnej, 1 litr mleka. Ustawienia: 5 min, temp. 90°C, obroty na 4 ale na około 30 sekund przed końcem zwiększ obroty na 8 dla spienienia cappuccino
 2. Po wlaniu do wysokich szklanek możesz dodać uprzednio zmieloną w Thermomix mieszankę przypraw: zmielony kardamon, goździki i cynamon, dla łasuchów jeszcze odrobina cukru waniliowego również zrobionego w Thermomiksie

Porady

Ja cukru nie dodaję ponieważ nie słodzimy kawy, ale dla gości owszem.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Kawa cappuccino

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?