thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
5min
Czas całkowity
5min
porcja/porcje/porcji
2 porcja/porcje/porcji
Poziom
Łatwy

Składniki

 • 150 g jogurt naturalny
 • 1 banan, średni, pokrojony na kawałki
 • 30 g miodu płynnego, naturalnego, w razie potrzeby podgrzać, by uzyskać płynną konsystencję
 • 0,5 laski wanilii, można pominąć
 • 250 g twarogu chudego, rozdrobnić kopystką

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

  Przygotowanie
 1. Wpisz tutaj kroki przygotowania przepisu

 2. W Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" umieścić wszystkie składniki, wraz z ziarenkami pozyskanymi ze środka laski wanilii. Założyć miarkę TM, rozdrobnić 30s/obr. 8. Konsystencja powinna być gładka. W razie konieczności zwiększyć obroty do 9 i nieznacznie wydłużyć czas rozdrabniania.

Porady

Można użyć innych owoców miękkich, np. brzoskwinia/śliwka/mango. Jeśli owoc jest soczysty, wówczas ograniczyć ilość jogurtu do 100g, by konsystencja nie była za rzadka. Wartość energetyczna jednej porcji z bananem, to ok. 275 kcal.

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Dietetyczny serek bananowo-waniliowy

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?