thumbnail image 1
thumbnail image 1
Czas przygotowania
10min
Czas całkowity
40min
porcja/porcje/porcji
10 kawałek/kawałki/kawałków
Poziom
Łatwy

Składniki

 • 1 banan (100g)
 • 80 g płatków owsianych
 • 3 łyżki jogurtu
 • 250 g twarogu chudego lub półtłustego
 • 2 jajka rozm. L

Akcesoria, których potrzebujesz

 • Motylek
  Motylek
  kup teraz
 • Kopystka
  Kopystka
  kup teraz
 • Naczynie miksujące kompletne premium
  Naczynie miksujące kompletne premium
  kup teraz

Podziel się przepisem

Dzisiaj to przygotuję

Przygotowanie

 1. Oddzielamy białka od żółtek. Białka wkładamy do suchego Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" i ubijamy z odrobiną soli na sztywną pianę (motylek/2min/obr.4). Pianę przekładamy do innego naczynia.

 2. Pozostałe składniki wkładamy do Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" i miksujemy 30s/obr.6. Zawartość Blokada naczynia miksującego"Blokada naczynia miksującego" mieszamy delikatnie ze wcześniej ubitą pianą. 

 3. Masę przelewamy do silikonowych foremek (serniczki nie rosną bardzo więc nie trzeba zostawiać im dużo miejsca od brzegu foremki). 

   

 4. Pieczemy 30min w 180st. (termoobieg). Podajemy po wystygnięciu. 

Model urządzenia Thermomix®

 • Appliance TM 5 image
  Przepis jest tworzony dla
  TM 5
  Jeżeli używasz miarki TM6 w swoim urządzeniu TM5:
  W przypadku gotowania (duszenia) w temperaturze 95°C i wyższej zamiast miarki TM6, należy zawsze używać koszyczka, ponieważ miarka TM6 szczelnie zamyka pokrywę. Koszyczek spoczywa luźno na górze naczynia, przepuszcza parę, a także zapobiega rozpryskiwaniu potrawy z naczynia miksującego.
  Uwaga! Naczynie miksujące TM5 ma większą pojemność niż TM31 (pojemność 2,2 litra zamiast 2 litrów naczynia TM31). Ze względów bezpieczeństwa nie można korzystać z przepisów na Thermomix TM5 do gotowania w modelu TM31 bez dostosowania ilości składników. Ryzyko oparzenia pryskającymi gorącymi płynami: Nie przekraczać maksymalnej ilości i przestrzegać oznaczeń poziomu w naczyniu miksującym!

Ten przepis został stworzony przez użytkownika Przepisowni i nie jest przetestowany przez Vorwerk Polska, tym samym Vorwerk nie może odpowiadać za efekt końcowy przepisu. W razie niejasności prosimy korzystać ze wskazówek zawartych w instrukcji obsługi i książce podstawowej.

Kategorie przepisów:

Wyślij do wydruku

Dietetyczne mini serniczki bananowe bez mąki i cukru

Wydrukuj:

Komentarze

Are you sure to delete this comment ?

INNI UŻYTKOWNICY POLUBILI PODOBNE PRZEPISY

Znajdź podobne: