Forum Warto wymienic tm 31 na tm5 ?? Dlaczego ??



18 odpowiedzi | Ostatni wpis

Witajcie,

nowy Thermomix ® TM5 przenosi funkcje kuchenne w wiek cyfrowy, z kolorowym ekranem dotykowym, dzięki któremu można uzyskać dostęp do przepisów bezpośrednio na urządzeniu, gotować z ustawieniami oraz przygotowywać potrawy z nośników przepisów. W przyszłości urządzenie Thermomix ® TM5 zostanie wzbogacone o dodatek Cook-Key ®.

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


nullka wrote:

Chyba nie ma czegoś takiego jak wymiana - jedyne wyjście to kupić nowy a stary sprzedać Wink Przynajm,niej ja nie słyszałam o takiej możliwości Wink

 

Nie ma ale mogę pomóc rozwiązać ten problem Smile


Kukikej rozwiąże Twój kłopot Smile

https://cook-key.pl/


Jest tylko jedno ale, a może i dwa co do przepisów na nośnikach: nie możesz ich zmodyfikować na stałe - czyli jak coś jest dla ciebie zasłone, to musisz juz na wieki zapamiętać, że właśnie tu i tu mniej soli, bo TM% nie zmieni na stałę wartości danego składnika. Ale większe 'ale' jest takie, że mimo że jest tak wpisane wiele przepisów, to świat przepisowni jest jeszcze większy (i innych stron z przepisami) i okazuje się potem, że wynajdujesz jakąś potrawę w necie, albo koleżanka ci poleca i nie mam jej na nośniku, więc i tak ustawiasz manulanie i masz obok książkę, albo tablet i co chwilę zerkasz, bo nowego przepisu do pamieci TM5 nie wprowadzisz. Ale wspomnicie moje słowa - w kolejnej wersji TM te funcje będą, bo w XXI aż się o to prosi, żeby była aplikacja i nośnik do tworzenia swoich przepisów. Z technicznego punktu widzenia to mały pikuś i aż dziw, że za tę horrendalną kwotę teraz tego nie dali.


nullka wrote:

Gufo chyba cyfrówka się wkradła 4725 a nie 4270  Wink

Ściśle mówiąc tak;)

 


Gufo chyba cyfrówka się wkradła 4725 a nie 4270  Wink


Chyba nie ma czegoś takiego jak wymiana - jedyne wyjście to kupić nowy a stary sprzedać Wink Przynajm,niej ja nie słyszałam o takiej możliwości Wink


4270 minus kwota za jaką uda ci się sprzedać TM31 Smile nie da się zamienić.


ile kosztuje sama wymiana? Smile


z pewnością nowy bardzo ładnie sie prezentuje.Swietny gadżet,kosmiczny wręcz i bardzo prosty,intuicyjny w obsłudze..Nie ma różnicy w pracy , głośność ta sama.Rewolucyjna różnica jest w panelu i nośniku przepisów i w podwójnym zamknięciu pokrywy to jest SUPER. TM 5 jest większy i gabarytowo i objętościowo.Nie ma roznicy w potrawach.Dokładnie te same możliwości i smak potraw. Mając TM 31 nie kupie nowego bo nie mam wolnych środków i jestem bardzo zadowolona z mojego urzadzenia ale przyznaje ze model TM5 jest zachwycający.


Ananaska007 wrote:

A pomijając sprawy finansowe , jesli chodzi o użytkowanie ?? Mam co zrobic z TM 31 ? Chodzi mi o to czy roznica jest porażająca a w użytkowaniu duzo łatwiej ??

Jest porażająca!

Pracowałam - krótko na TM31, a od niedawna mam nowy. Jest genialny. Moja córka jest zachwycona. Nie oszukujmy się, to technologia na miarę XXI wieku. Przez przepis przechodzę intuicyjnie. Mogę sprawdzić najpierw co mi jest potrzebne, a potem krok po kroku TM5 prowadzi mnie przez cały proces gotowania. I co najważniejsze - bez otwierania książki!

Jednym słowem: nie mogę się nagotować :D

Pozdrawiam,

Misha


jest zajebisty ! Cooking  4


A co na to użytkownicy nowego tm5 ?? Powalił was na kolana ??


Jak masz możliwość go komuś bliskiemu podarować i chcesz to zrobić, to  kupuj nowy. Bigsmile Ze sprzedażą natomiast poczekaj. Cena TM 31 może miec duże tendencje spadkowe. Shock

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


A pomijając sprawy finansowe , jesli chodzi o użytkowanie ?? Mam co zrobic z TM 31 ? Chodzi mi o to czy roznica jest porażająca a w użytkowaniu duzo łatwiej ??


No nie wiem czy Ci się to finansowo opłaca przecież masz całkiem nowy TM31

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Pytanie jak w temacie . Warto ?? Czy lepiej poczekac ?? Mam TM 31 od kilku miesiecy , ale ja jako fanka gadżetów juz zachorowałam na nowy . Co radzicie ??