Forum sernik i jogurt



12 odpowiedzi | Ostatni wpis

Ja używam zawsze taniego jogurtu naturalnego i takiego mniej markowego, bo jakoś lepiej jogurt wychodzi Smile zostawiam na noc owinięty kocem :))) choć nie wiem czy słusznie, jogurt jest pyszny, nie super-gęsty (nie dodaję mleka w proszku) ale smaczny.  I gęstość często zależy od jogurtu początkowego. A czy macie jakiś super przepis na smaczny jogurt kawowy? (na bazie tego naturalnego).


Z takimi wskazówkami przepis musi się udać Bigsmile

Pozdrawiam Mixi


bardzo dziękuję za podpowiedz na pewno wykorzystam Smile

pusia


Żeby jogurt wyszedł aksamitny to mleko musi mieć tyle samo procent tłuszczu co jogurt. W innym wypadku wyjdzie z farfoclami. Zawsze jogurt udawał mi sie na jogurcie danone. Na mleku UHT też bez problemu sie udaje.

pandziksa


Może warto spróbować przepis "Sernik" z Przepisowni.

Pozdrawiam Mixi


dziekuje wszystkim za odpowiedzi w sprawie jogurtu. bede teraz robila przy obrotach 4. pierwszy raz kupilam naturalna Aktivie poniewaz ma te "dobre bakterie" i zawsze zostawiam na nastepny jogurt z wlasnego .zostawialam okolo 200 ml. chyba wazna jest rowniez temperatura uzytego mleka. wyjmuje wczesniej z lodowki i stawiam w temp. pokojowej. nigdy nie dodawalam mleka w proszku. zazwyczaj pozostawiam na cala noc w naczyniu, otulam kocykiem. jogurt jest gesty ale nieraz ma smak lagodny, smietankowy ( taki mi odpowiada ) a nieraz jest kwaskowy jak kefir . moze to zalezy od uzytej probki ? nie wiem . bede probowac.

a czy nikt nie wie dlaczego sernik sie kruszy?

pozdrawiam wszystkich pusia Party

pusia


renek35 wrote:

Zrobiłam jogurt  - podstawą była firma Danon i mleko 3,2 (takie czerwone opakowanie z Lidla:) Zostawiłam na noc...był świetny w smaku chociaż dosyć rzadki - nawet rzadszy od śmietany.  Nawet kropla nie została więc kolejnym razem użyję Activi bo wolalabym gęsty....

 

Ja też używam produktów z Lidla, zarówno mleka 3,2% z kartonika, jak i jogurtu naturalnego (na zaczyn za pierwszym razem) i jogurt zawsze się udaje, z tym że dodaję też 2 łyżki mleka w proszku, wtedy jogurt jest bardziej gęsty i ma łagodniejszy smak. Przelewam do słoiczków, owijam w koce i zostawiam na noc w ciepłym miejscu, potem do lodówki na parę godzin i ...smacznego Smile

Z zaciekawieniem czytam o Państwa doświadczeniach z "produkcją" jogurtu Bigsmile

Pozdrawiam


Witam

Ja jogurt robię na poz 4, zawsze wychodzi aksamitny i pozostawiam na całą noc  w ciepłym (temp pokojowa, ale w okolicach np grzejnika), i dopiero wtedy do lodówki. Korzystam zawsze z jogurtu który sama wcześniej przygotowałam, ale dodaję około 300-400 ml. na 1 litr mleka świeżego z kartona lub butelki 3,2% pasteryzowanego w temp max 70-80 stopni (powinna taka informacja być na opakowaniu a jakiej temperaturze jest mleko pasteryzowane) Mleka UHT są pasteryzowane w temperaturze około 120 st, dlatego z nich jogurt nie wychodzi.

Dagmara

 

 


Zrobiłam jogurt  - podstawą była firma Danon i mleko 3,2 (takie czerwone opakowanie z Lidla:) Zostawiłam na noc...był świetny w smaku chociaż dosyć rzadki - nawet rzadszy od śmietany.  Nawet kropla nie została więc kolejnym razem użyję Activi bo wolalabym gęsty....


Tylko o jogurcie Party

ja o próbce zapomniałem stała 10 dni w lodówce i pyszny kolejny jogurt mi zrobiła

czyli raczej długo może stać.ja używam mleka z butelek Mlekowita albo Piątnica

i mam zawsze raczej po nocy jakby cały do krojenia nożem bardzo fajny.

 


mam pytanie : dlaczego sernik przy krojeniu sie kruszy. upieklam sernik wg wlasnego przepisu ( z maslem ) pieknie sie upiekl, nie opadl wcale ale sie kruszyl przy krojeniu. prosze o rade. sernik mi nie opada, sprawdza mi sie sposob , ktory gdzies przeczytalam w internecie. po upieczeniu sernika nie wyjmuje, nie otwieram piekarnika. mozna go wylaczyc 5 min wczesniej bo jednak zostaje w cieplym piekarniku.

robie tez czesto jogurt. biore mleko swieze (robilam z tego z kartonu i tez sie udawal ), temp.37 stop. obr.2, 10 min. nieraz jogurt wyjdzie aksamitny w konsystencji a nieraz jak kefir. za pierwszym razem wzielam jogurt Aktivia  a teraz pozostawiam ok.200 ml swojego. wole ten o konsystencji smietany. gdzie popelniam blad? jak dlugo moze taki jogurt stac w lodowce?

czekam na odpowiedzi na moje pytania, pozdrawiam wszystkich i zycze szczesliwego Nowego Roku

pusia:)

pusia