Forum fajne zabawy w kuchni



16 odpowiedzi | Ostatni wpis

To co wpoimy naszym dzieciom (gdy są jeszcze dziećmi), kidyś zaowocuje w ich dorosłym życiu. Ja mam taką nadzieję. Wszyscy jedzą, każdego dnia kilka razy, więc warto od początku wpajać że to doskonały czas (przygotowywania i spożywania), który jednoczy wszystkich w rodzinie. To czas tworzenia, radości z efektów... ale też umiejętności poradzenia sobie z porażkami, gdy coś nie wyjdzie :) 

To bardzo cenny czas, dlatego warto o niego zadbać w każdej rodzinie.

Pozdrawiam

Ela

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Masz rację w dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, jemy w biegu...

U nas jemy razem obiady, wszyscy na wszystkich czekają i siadamy wspólnie do posiłku i w wekendy celebrujemy posiłki razem i bardzo lubimy takie chwile. Mój synek bardzo lubi mi pomagać w kuchni, chyba bedzie kucharzem, robimy wspólnie wiele potraw a niektóre robi już sam, ma 11 lat więc już może  Smile i zawsze się dziwi ile TM potrafi i jakie pyszne potrawy z niego wychodzą Bigsmile

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Tylko jak z tą maksymą dotrzeć do tych wszystkich młodych ludzi , którzy pracują od rana do wieczora? Jest ich coraz więcej. Dlatego uważam za bardzo pożyteczne programy w telewizji na tematy kulinarne, typu Magda Gessler, Ewa gotuje itp. Idę zaraz na Ewę. Szkoda, że nie gotuje w naszym TM!;)

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Jedzenie jest przyjemnością ogromną, jego celebrowanie jest rytuałem, który niesamowicie łączy rodzinę - w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu Smile

Pozdrawiam Mixi


gabi49 wrote:

Młodzi rodzice  w pogoni za pieniędzmi zapominają o tym co w rodzinie najważniejsze: wspólny obiad, chociaż w niedzielę, nie mówiąc o wspólnym przygotowaniu wypieków  czy innych dań. Brakuje tam rodzinnego ciepła. Próbują to nadrobić w czasie urlopu lub niedzielnego wypadu na obiad do restauracji. To nie to samo! Stąd tyle rozwodów.

Gabi, na szczęście nie wszyscy Smile My mamy zwyczaj wspólnych posiłków, chociaż czasami jemy je przez to bardzo późno. A jeżeli w domu jest np. ciasto, to mój mąż zawsze czeka na mnie, żeby zjeść razem ze mną. Wyniósł to z rodzinnego domu, gdzie wspólna kawka to codzienny rytuał moich teściów - i to pomimo tego, że pracują na zmiany i są bardzo zapracowanymi ludźmi. Kiedy jestem u nich, widzę, jak niesamowicie ich to jednoczy. Także jak widzisz - dobry przykład pociąga młodszych Smile

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


Elu, to cudowne , że potrafisz tak fajnie jednoczyc rodzinkę. Ja staram sie też w podobny sposób. Jednak obserwuję wśród młodych ludzi niepokojące "odejście" od wspólnych posiłków nie mówiąc już o ich wspólnym przygotowaniu. Młodzi rodzice  w pogoni za pieniędzmi zapominają o tym co w rodzinie najważniejsze: wspólny obiad, chociaż w niedzielę, nie mówiąc o wspólnym przygotowaniu wypieków  czy innych dań. Brakuje tam rodzinnego ciepła. Próbują to nadrobić w czasie urlopu lub niedzielnego wypadu na obiad do restauracji. To nie to samo! Stąd tyle rozwodów.   Powiecie, że gderam.   Może, ale mam do tego podstawy, obserwuję  i spotykam na prezentacjach własnie takich ludzi.  Dla nich thermomix jest niepotrzebny , bo kiedy go będą używać? Do robienie soków i koktajli?  Nie wiedzą co tracą

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


A ja jestem nowa i mam TM od wczoraj nic jeszcze nie gotowalam w nim przymierzam się własnie wróciłam z pracy i jutro coś upichcę.mam 2 dzieci na diecie bezglutenowej i stąd ten zakup-chcemy zdrowo jesc i sama będę  przygotowywała bg jedzonko:P pozdrawiam wszystkich.czytam jak się zabrać do tego cacka


Witaj Margolka Smile cieszymy się, że do nas dołączyłaś. Czekamy na Twoje refleksje i spostrzeżenia z używania Thermomixa, a skoro masz już rok Thermomix to z pewnością opracowałaś własne dania na Thermomix, mamy nadzieję, że chętnie się z nami nimi podzielisz Smile

pozdrawiam serdecznie

 

Pozdrawiam Mixi


Witam wszystkich fanów thermomixa . Ja zakochałam się w TM od  pierwszego gotowania to znaczy od 1 roku i ta miłość ciągle rośnie .Cieszę się ,że będę mogła wymieniać się swoimi doświadczeniami z tak fantastycznymi ludżmi , być może zostaniemy przyjacioółmi.A może by tak fantastyczny omlet na śniadanie,oczywiście z TM.pozdrawiam


Dla naszej rodziny Fajną zabawą w kuchni było zawsze pieczenie ciastek i pierniczków przed świętami a później ich lukrowanie, ozdabianie. Gdy dzieci były małe to przez cały adwent piekliśmy pierniczki, elementy chatki z piernika... Przed Świętami kolorowymi lukrami każdy malował tak jak chciał. A prace najmłodszych dzieci (2-3 latków) zawsze były najcenniejsze i to one "lądowały" na choince. Starsze pociechy swoje "arcydzieła" pakowały starannie i obdarowywały nimi swoich chrzestnych, babcie, przyjaciół ze szkoły lub podwórka... Z sentymentem wspominam te czasy... Dziś moje dorosłe dzieci już nie mają tyle czasu, ale zawsze znajdą go tyle, żeby w któryś weekend upiec porcję ciastek i je polukrować. Mówią, że tą tradycję trzeba podtrzymywać tak długo, jak tylko się da. Przy wspólnej pracy w kuchni wspominamy dawne czasy, opowiadamy rodzinne anegdotki, dużo się śmiejemy... Czas szybko płynie a ja obserwuję moją gromadkę i serce mi rośnie.

A przed Wielkanocą wycinamy ciastka w kształcie zajączków i jajek Smile

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Najlepiej gotuje się współnie z rodziną lub znajomymi Smile

Cooking  1

 

Jestem Agata Smile

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.

Antoine de Saint-Exupéry


Cooking  1 Cooking  1 Cooking  1

Pozdrawiam Mixi


zaczynajmy się bawić w kuchni, a najlepiej jest gdy nas jest tam więcej niż jeden kuchcik

NIE WSZYSCY LUBIĄ GOTOWAĆ, ALE WSZYSCY LUBIĄ JEŚĆ

 

 

 


Witamy, jesteśmy przekonani, że to jest właściwe miejsce na kulinarne i zdrowe szaleństwa Smile

Pozdrawiam Mixi


 

Witam wszystkich użytkowników Termomixsa !

 

Mam nadzieję, że wszystkie nasze doświadczenia zebrane na tym forum dotyczące Termomixsa  pomogą Nam wszystkim  dobrze się odżywiać  i fajnie się bawić w gąszczu różnych przepisów. Cooking  1

 

 

NIE WSZYSCY LUBIĄ GOTOWAĆ, ALE WSZYSCY LUBIĄ JEŚĆ