Forum Lekka kuchnia



5 odpowiedzi | Ostatni wpis

Ja rowniez posiadam te ksiazke, ale jesli ktos chce stosowac zasady lekkiej kuchni to nie musi sie na niej wzorowac. Trzeba stosowac zasady lekkiej kuchni czyli bez sosow, smietan, cukru i innych ciezkich i kalorycznych rzeczy. Raczej wszystko light i na parze.


Ja mam tę książkę i myślę, że warto ją mieć - nawet niekoniecznie ze względu na samą "dietetyczność" tych potraw, ale po prostu są tam całkiem fajne i ciekawe przepisy.  Ta "dietetyczność" często bierze się z doboru składników takich jak ser niskotłuszczowy, czy majonez light, albo propozycji zastąpienia cukru słodzikiem. Można je jednak z powodzeniem zastąpić normalnymi produktami, jeśli komuś aż tak nie zależy na ograniczaniu liczby kalorii Smile


Bigsmile Ewelinko, warto mieć tę książkę. Jest w niej podział na przepisy na śniadanie, przekąski, obiady, desery itp Przy każdym przepisie podano  wartość odżyywczą. Można sobie dowolnie ustawić codzienną dietę , lekką i smaczną. Do tej książki dodałabym też "Pełną parą" bo ta przwiduje dużo dań wykonanych na varomie, a zatem bez smażenia, bez tłuszczu, dietetycznych. Polecam.

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witam,

czy ktoś z Państwa posiada książkę :Lekka kuchnia"? Interesuje mnie czy warto w nią zainwestować, jakich przepisów mogę się spodziewać i czy rzeczywiście są to przepisy dietetyczne.

Pozdrawiam