Forum Klaniam sie nisko wszystkim Thermomixomaniakom :)


Edytowane przez: dzaga28 na 13.08.2012 - 13:50

34 odpowiedzi | Ostatni wpis

Dżaga, napisz jak odbyło się przyjęcie urodzinowe Twoich synków  Smile  Jeśli dobrze policzyłam, to 27.08 mieli 3 urodzinki  Love  Buziaczki i uściski od cioci Eli z Przepisowni  Smile   Smile  

Pozdrawiam

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


:D Witaj Zosiu będziesz zadowolona,odwagi :D :D na kłopoty jest niezawodna Mixi a Dziewczyny Wspaniałe służą dobrymi radami :D Bigsmile Pozdrawiam serdecznie Party Love


Ja też Cie witam Zosiu :D super, że z nami jesteś, jest nas coraz więcej i oby tak dalej i żebyś dlugo z nami została. Zobaczysz jak tu jest fajnie, mozna sie wiele nauczyć, są fajne pomysły na potrawy. Pozdrawiam serdecznie :D :D :D :D :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


ElaK to twoj syn tylko o 2 lata mlodszy odemnie  :)Co do kucharzenia z mezem to az wstyd sie przyznac ale  u mnie glowa kuchni jest maz - uwielbia Cooking  9

Zosiu - witamy witamy  Party Party Party Party

 

Dziekuje za odpowiedz dotyczaca ksiazek - jak znajde chwilunie to napewno zajrze tam !


Witamy Zosiu Smile

Pozdrawiam Mixi


Dołączam do powitań Zosiu. Zaglądaj tu do nas często, a wiele się nauczysz, nie tylko gotowac , ale też poznasz tajniki sztuki kulinarnej. Są tutaj mistrzynie !

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witaj Zosiu Party Party Party Nie bedziesz zalowac Bigsmile Bigsmile . Zaoszczedzisz czasu, trudu, z czasem zwròci Ci sie wszystko , co wydalas, no i najwazniejsze - bedziesz jesc zdrowo:i pysznie bigsmile: Bigsmile . Z TM jest niezla zabawa;) Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


jestem nowa dzis kupilam to cudenko mam nadzieje ze nie bede zalowac       pozdrawiam wszystkich Cooking  10 Love


Witaj Dżaga  Smile przepraszać nas nie musisz, ale dobrze, że jesteś  :D Fajnie, że razem z mężem spędzacie czas w kuchni i wspólnie kucharzycie przy pomocy TM  Smile  Mój mąż niestety nigdy nie był wielbicielem spędzania czasu w kuchni a ja go do tego nie zachęcałam i tak już zostało... 

Niestety czas mija nam "galopem" i cały czas przyspiesza. Mój najstarszy syn ma już 26 lat a dokładnie wszystko pamiętam jak był mały i nie chce mi się wierzyć, że tyle lat tak szybko minęło. Na wnuki jestem gotowa  :D ale moje dzieci jeszcze o tym nie myślą. Chłopcy pokończyli studia i zaczęli pracować, spełniają swoja marzenia... a dziewczyny jeszcze się uczą ( na studiach i w liceum), więc mają czas  Smile   Smile   Love  Pozdrawiam

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Dodam tu do podpowiedzi Magi, że musisz wejść na stronę główną przepisowni i stamtąd przejdziesz, tak jak mówi Magi, do sklepu z książkami i innymi akcesoriami do TM. Można też wejść do sklepu ze strony www.vorwerk.pl Wybór należy do Ciebie. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witamy :D fajnie że sie znowu pojawiłaś :D :D :D

Co do książek to na stronie przepisowni, jak zjedziesz na dół strony jest pokazany sklepik internetowy, gdzie są książki i inne akcesoria, zajrzyj tam :D

Tak Gabrysiu nalezy się cieszyc każdą chwilą, łapać każdy promień słońca i każdą krople wody spadającą z chmury :D radować się z kazdego poranka, nawet pochmurnego i kazdego wieczoru nawet mroźnego :D mieć dobre serce i uśmiech na twarzy :D :D :D i kochać bliskich nam ludzi :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Dobry wieczor  !Przepraszam ze sie kilka dni nie odzywalam ale ciagle cos ..Czasem naprawde nie wiem gdzie rece wlozyc :/Jak nie praca ( pracuje w biurze ) to wieczorem remont  ( pokoj - prezent na 3 urodziny klonow ) a na samym koncu jak czasu troche zostanie to kuchcimy z mezem na TM :)Zrobilismy juz wspolnymi silami : ogorkowa ( pycha ) , spaghetti z tunczykiem, pomidorowke i kluski na parze.Powiedzcie mi gdzie moge przez neta ksiazki zamowic ? Wchodzilam na ta strone podana w innych ksiazkach ktore posiadam i wlacza mi sie jakas inna strona :(Widze ze na spomnienia was wzielo :)Pewnie niektore z was maja dorosle juz dzieci a te dzieci juz swoje dzieci ale ja wam powiem ze jak patrze na moich to mimo iz maja dopiero 3 latka stanowczo moge powiedziec ze czas przemija zdecydowanie za szybko.

 


Smutno się zrobiło. Ja też nie mam nawet rodziców, tylko jedną teściową,, ale kochaną i bardzo dobrą. zastępuje mi mamę, a nawet jest lepsza. Piecze pyszne drożdżowe ciasto i szarlotkę. Dla siebie zawsze chlebek, nie chce nas obciążać obowiązkami. To wszystko wyrabia ręcznie, bo TM nie ma. Podoba jej się bardzo, tylko dla jednej osoby starszej to zbyt duży wydatek, a wykorzystanie niewspółmierne. Wracając do wątku: takie to już jest życie! Jedni odchodzą , drudzy przychodzą. Dlatego trzeba łapać każdą chwilę i cieszyć się życiem. Jak mało osób jednak to dostrzega, Tak wiele jest wśród ludzi nienawiści, zazdrości , brak uśmiechu. Lepiej nie roztrząsać tematu bo mozna zwątpić w dobroć i altruizm. cieszmy się naszą "zabawką" i niech się trzęsie jak najczęściej i tworzy te wszystkie kulinarne cudeńka! Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


I ja juz nie mam nikogo.... Ani babc, ani dziadkòw...:( Aw

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Och Magi, trochę Ci zazdroszczę tych Babć... moje odeszły, gdy byłam dzieckiem i czasami bardzo mi brakuje takiej mądrej uśmiechniętej Babuni, do której mogłabym wpaść na herbatkę z malinami i szarlotkę...  :( 

Chciałabym być kiedyś taką babcią, do której wnuki chętnie będą przyjeżdżały...  :) 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


No ja widzę po moich rodzicach jak rozpieszczają swoje wnuki !!! Mama mówi nie a Babcia na odwrót itd.... hihihi ale takie prawo dziadków :D za to chwile spędzone z nimi mój junior zawsze wspomina z radością i rwie się, aby się z nimi spotkać. Chociaż teraz ma już swój świat, kolegów, pasje i zainteresowania i czasem dziadkowie idą na dalszy plan to zawsze o nich pamięta :D

Tak pamiętam jak fajnie bylo jeździć do Babci i Dziadka, niestety teraz to już inna sprawa, ja jestem starsza, nie mam tyle czasu co kiedyś, ale mam dwie Babcie i bardzo lubie się z nimi spotkać i porozmawiac przy herbatce i drożdżówce z kruszonką :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Tak, tak, Veroniko, potem cieszą wnuki! Ty jeszcze masz to przed sobą! Dla nich dziadkowie mają więcej czasu i są bardziej  tolerancyjni. Ja zawsze powtarzam: rodzice są od wychowywania dzieci, a dziadkowie od rozpieszczania. My tak mamy!:D

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Zgadza sie, czasem wracaja momenty, ze teskni sie za naszymi dziecmi, jak byly male:( Aw . Pamietam, jak bylismy w Polsce na weselu mojego brata. Moje dziecko bylo 2- letnim szkrabem. Wracalismy pociagiem, z rodzicami ( z drugiego konca Polski), w koncu dotarlismy na stacje, wczesnie rano, wysiedlismy. Mala spiaca, bo to wczesny ranek, trzeba bylo ja niesc. Opatulona, nie bylo jeszcze za cieplo, byla wczesna wiosna... W koncu zrobila sie ciut ciezka, wiec dziadek sie zaoferowal z pomoca, do niesienia malej. Spi, spi, spi, w koncu sie troche przebudzila, zakrecona , zaspana, zobaczyla, ze to nie ja ja niose, zaczela wrzeszczec na caly glos i wolac po wlosku pomocy:D :D :D . Mysle, ze obudzila wszystkich ludzi, ktòrzy spali Bigsmile Bigsmile . Pewnie nas wyslali do diabla. Na weselu, zas, przy robieniu zdjec mlodym, siedziala razem z nimi i rozdzielala ich za kazdym razem, jak sie chcieli pocalowac Bigsmile Bigsmile . No i poderwala sobie  kawalera, o pare miesiecy starszego chlopczyka;) Wink . Bawili sie razem, w koncu " maly gosciu" znikl na pare minut, a potem zjawil sie z wielka czekolada dla niej;) Wink Wink . Smiechu bylo , co niemiara:D :D . Jak przegladamy czasem zdjecia, jeszcze sie zasmiewamy z tego Bigsmile . Pamietam, jak bylismy raz w Polsce i listonosz przynosil rente dla mojej babci....:) :)  Podpisywala mama, oczywiscie, a moja mala odbierala pieniadze, zawijala ( z nasza pomoca, oczywiscie) w ladny papier, z kokardka i niosla prezent dla swojej prababci;) Wink . Albo w przedszkolu, pierwszy rok, na karnawal przebralam ja za pszczòlke Maje.... Tanczyla, wywijala, az poderwala sobie kawalera ( wlasciwie, to on ja)..... caly rok jej nie odstepowal i mòwil, ze to jego narzeczona...;) ;)  Duzo by tu jeszcze opowiadac.....

Dziewczyny, cieszcie sie kazdym dniem z Waszymi maluchami;) Wink . Jak dorosna, to juz nie to samo;) ;)  Choc czasem kaprysza, robia psikusy.... pòzniej spowaznieja.... , a Wam zostana tylko wspomnienia, jak to bylo, jak dzieci byly male:) Smile

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Super kloniki Smile

Mam podobnego ale w wydaniu pojedynczym :p  Tymuś ma 2,5 roczku. Pocżatkowo jak pojawił się u nas TM jak tylko się do niego zbliżałam, pytał "mama będzie głośno? a będą lody? " Bigsmile   Wkładał paluski do uszu i czekał.

Teraz po pół roku już przyzwyczaił się, że czasem jest głośno, wie , że warot czekać... :D


:)Dzaga rozkoszne są twoje Dzieciaczki Bigsmile Ja czasami tęsknię za tym czasem kiedy moje dzieci były takie małe (dzisiaj już są dorosłe i mają swoje rodziny) do dzisiaj wspominamy  jak nasz syn chciał jechać lokomotywą z tatusiem( maszynistą) iprosił aby go zabrać na kolomotywę lub ma lody do karawienki,chcial jechać taguśką (taksówką).To są niezapomniane chwile, które wracaja do nas Bigsmile :D Dzaga pozdrawim serdecznie i życzę duzo radości i pogody ducha Bigsmile Love


Tak dzieci są słodkie i kochane :D a jak są małe to cud-miód. Pamiętam jak parę lat temu mój synuś wołał na czerwony tramwaj - ony dadaj i my się zastanawialiśmy o co mu chodzi hihihi :D  

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Dziekuje za wszystkie mile slowa odnosnie moich klonow Smile

ElaK to prwada moi chlopcy nawijaja jak radio wolna europa :)Buzie im sie nie zamykaja ale tekstami takimi sypia ze czasem zastanawiam sie skad oni takie rzeczy wiedza.Co do charakterow to jeden to aniol a drugi diabel  :)Jest miedzy nimi 1min roznicy.

Ostatnio mlodszy o minute klon Simon powiedzial mi jak zobaczyl u mnie wymalowane paznokcie u nog : " Mamo czemu masz czerwone palce ? " Odpowiedzialam : " Bo sobie pomalowalam lakierem do paznokci " A Simon z tekstem : " Matki nie moga malowac palcow tylko ludzie "Albo jak czytalam ksiazke klonom  zapytalam  : " Chlopcy jakie buty nosimy jak pada deszcz " ? Na to oni : " kalosze " Zapytalam znow : " A jakie nosimy buty jak swieci slonce " ? Nie wiedzieli wiec im probowalam podpowiedziec : " san..." Na to Oliver  wyskoczyl : " sanbuty " :DMowie wam oni sa niesamowici - codziennie nawet jesli mam juz wszystkiego dosc i lzy bezradnosci cisna sie do oczu to oni potrafia wywolac usmiech Smile


Ale śliczne skarby!  Smile   Smile  Jak dwie krople wody ale charaktery mają chyba różne? Dzieci w wieku 3 lat potrafią "zagadać" człowieka a Ty Dzaga mając dwójkę musisz mieć sporo cierpliwości i pomysłowości.  Smile

Pozdrawiam serdecznie i życzę pogodnego Święta (jutro, tzn. 15.08)

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witaj wsród nas!  Bliźniaki masz jak do reklamy. Super! Thermomix będzie z pewnością furczał u Ciebie! Bigsmile Pomożemy, pytaj o wszystko! Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Witaj Party Party Party   Tu zawsze swieto, jak dolacza ktos nowy Bigsmile Bigsmile Bigsmile   Cieszymy sie:D  Im nas wiecej, tym weselej;) Wink ;)  Gratuluje tych 2 malych perelek:) Smile Smile . Smialo pytaj o wszystko, co Ci potrzeba, mozesz sie i pouzalac, jak masz dzien " nie", swietowac z nami szczegòlne okazje... my tez sie cieszymy Bigsmile Bigsmile Bigsmile   Milej zabawy z TM Cooking  6 Cooking  7 Cooking  1

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Śliczne bliźniaki Smile

Pozdrawiam Mixi


Witaj! Będziesz zadowolona z tego urządzenia,ja nie widzę bez niego życia,śliczne bliźniaki...pozdrawiam Smile


Dziekuje za tak mile przywitanie wam wszystkim i kazdej z osobna.z racji tego ze jestem jeszcze niezbyt dobrze obeznana z urzadzeniem napewno bede miala kilka pytan Smile

 

ElaK wrote:

  A w jakim wieku masz bliźniaki? Chłopcy, czy dziewczynki?

ElaK blizniaki to chlopcy jak to mowie " jednojajeczni " - za 13 dni skoncza 3 lata Oto moje dwa najwieksze skarby :


Witaj Dzaga  Smile  dobrze trafiłaś, do grona zakręconych kucharek i mamusiek  Smile Pomożemy jak tylko umiemy najlepiej i to w różnych sprawach  :D  

A w jakim wieku masz bliźniaki? Chłopcy, czy dziewczynki? Buziaki dla maluchów  Love   Love  

Pozdrawiam serdecznie -Ela 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witaj :D zawsze służymy radą i pomocą i z nami jest miło i wesoło. Tutaj możesz się zwierzyć z kazdego problemu, zostanie on rozwiązany w mig. Mamy mnóstwo cudownych i smacznych przepisów więc kazdy tu znajdzie cos dla siebie :D życzę przyjemności w kucharzeniu z TM :D pozdrawiam serdecznie :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Bigsmile Witaj dzaga28 cieszymy się że jesteś z nami Bigsmile Love Love Dziewczyny są wspaniałe i napewno pomogą w trudnych chwilach Cooking  4


Z radością przyjmujemy do grona Thermomaniaków Smile Zawsze służę radą, nie tylko kulinarną. Ze wsparciem innych użytkowników każdy problem rozwiązuje się w oka mgnieniu Smile

Pozdrawiam Mixi


Jak widac jestem tu nowa :DTzn . " Swieza krew "

Od wczoraj jestem posiadaczka tego wspanialego urzadzenia jakim jest Thermomix  ( prezent od tesciowej )Na codzien jestem mama na dwa etaty  - blizniaki Mysle ze dzieki temu urzadzeniu bede teraz miala wiecej czasu dla swoich klonow a i oni ze smakiem beda zjadac potrawy i smakolyki w nim przyzadzone  Cooking  9

Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona i wspomozecie rada  - ciesze sie ze jest takie miejsce jak to Wink Ps. Pozdrownienia ze Szwajcarii ( nie tej kaszubskiej ) Tongue