Forum Budyń, kaszka manna, kisiel...czyli wszystko z użyciem motylka


Edytowane przez: AnnMarie7 na 04.08.2013 - 15:11

10 odpowiedzi | Ostatni wpis

Dziękuję Smile na pewno wypróbuję Smile



Love AnnMarie, cieszę się, że ugotowałaś pyszną kaszkę  Smile Polecam budyń czekoladowy, mi zawsze wychodzi Smile Pozdrawiami życzę powodzenia Love

 

 


:)Dzień dobry Pani Grażyno

spróbowałam uzyć mniej kaszki manny - i wyszła wreszcie bardzo smaczna i kremowa (gotowałam  z porcji na pół litra mleka, a kaszki wsypałam 45g a nie 50g).

W najbliższych dniach będę kombinować z budyniem Smile

Wydaje mi sie, że waga Thermomixa działa dobrze, ale będe jeszcze sprawdzac za każdym razem.


Love Witaj AnnMarie Love

Miarka z Termosia waży 25g i ja zawsze sprawdzam, czy moja waga waży prawidłowo kładąc miarkę na pokrywę Smile Zdarzyło mi się ,że kabel nie leżał lużno i waga żle ważyła Smile

Pozdrawiam serdecznie Love


 

Gabi - jak tylko koleżanka wróci z wakcji to wypróbuję z jej mąki. Wyczytałam tez, żeby uzyć pół na pół mąki pszennej i ziemniaczanej. Kaszk amanna pozostaje dla mnie zagadką.

Mixi...własnie dlatego takie to dziwne.Wszysyc zadowoleni...a ja - generalnie super zadowolona ze wszytskiego co robię w Thermomixie - nie...( ale jak mówię tylko z potraw "motylkowych")

Waga chyba działa dobrze....pół tabliczki czekolady to 50g, a i dla porównania wazyłam coś ostatnio i na Thermomixie i na wadze kuchennej. Ponadto ostatnio zaliczyłam przeprowadzkę i Thermomix stał w dwóch różnych miejscach a gumiasty efekt się powtórzył. Spróbuję zrobić z mniejszą ilością kaszki.


AnnMarie7 problemem może być waga, która, np. przy zabrudzonych nóżkach (stopkach) moze wskazywać nieprawidłowe ilości produktów. Tym samym za każdym razem możesz dodawać większe niż podane w przepisie ilości.

Wymienione przepisy były wielokrotnie testowane i nie zgłaszano nam podobnych uwag.

Pozdrawiam Mixi


Rzeczywiście, troche to dziwne. Kaszka manna gumiasta? To nie do wiary, tam zupelnie nie ma mąki ziemnaczanej. Sądzę, że to jednak kwestia mąki ziemniaczanej. a dla próby weź od tej koleżanki jej mąkę i zrób u siebie ten budyń. W  ten sposób sprawdzisz  co jest za przyczyna. motylek tutajnie powinien miec żadnego wpływu. Obroty - jeśli w/g książki to też powinno być dobrze.  Może już ktoś ma inne spostrzeżenia. Ja najczęściej robię kaszkę mannę i jest świetna. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


WItam, Smile

Już raz dodawałam ten temat , ale gdzieś zaginał w sieci :(  A ja bardzo prosiłabym o poradę! Cooking  1

Mam dość spory problem z przygotowaniem deserów z użyciem motylka. Postępując zgodnie z przepisem, przygotowując,

- budyń czekoladowy,

-budyń waniliowy

- kaszkę mannę

- kisiel

otrzymuję smaczny deser, ale strasznie ... gumiasty, trzęsacy się jak galaretka. A przecież przynajmniej budyń i kaszka ( która nie zawiera przeciez mąki ziemniaczanej) powinny być bardziej kremowe. U kolezanki również posiadającej thermomix robiliśy identycznie tak samo budyń czekoladowy ( byc może marka mąki ziemniczanej była inna) i wyszło pięknie kremowo. Trochę mnie już to martwi, bo już z 4-5 razy robiłam i nie chce wyjśc ładnie.. Niee wiem czy to motylek jest jakiś wadliwy ( ale pianę z białek ubija....), czy dałam za dużo- górną wg przepisu granicę mąki ziemniaczanej  lub kaszki manny, czy obroty są zbyt duże???

 Będę bardzo wdzieczna za wszelkie sugestie.  Z tego co czytałam to wszyscy z budyniów są zadowoleni...a u mnie to jedna z nielicznych potraw , które się nie udają.