Forum Witajcie



31 odpowiedzi | Ostatni wpis

Dzięki, Biedronkę widzę z okna, byłąm dziś i nie zwróciłam uwagi.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


a wczoraj cały karton opakowań z jarmużem widziałam w biedronce Smile w lodówce tam gdzie sałaty paczkowane, na samym przodzie sklepu Smile


Witam, nowe wkręcone w TM Smile Na święta troszkę poszalalyście Smile Będzie się działo na forum i w kuchniach!

Jestem Agata Smile

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.

Antoine de Saint-Exupéry


Love Natalio dzięki za podpowiedż Love

 


Jarmuz jest w kauflandzie i w piotrze i pawle Smile


Widzisz, nie pomyślałam o pieczonym buraku. A gdzie kupujesz jarmuż? Ostatnio cały czas o nim czytam, ze tu jest dodawany i tam a jakos nigdzie w sklepie go nie widziałam.

A jarmuż przypomniał mi czosnek niedżwiedzi. Ostatnio się śmialiśmy, bo kiedyś, dawno widziałam w sklepach takie słoiki smalcu z czoskiem niedżwiedzim i cały czas aż do niedawna myślałam, że czosnek niedżwiedzi to poprostu smalec czy tłuszcz z niedżwiedzia. Tak mi wszystko pasowało.   Bigsmile    I ostatnio patrzę na necie, roślinka rośnie i podpis "czosnek niedżwiedzi" No i mnie oświeciło

Bigsmile :D

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


U nas koktajle, ostatnio na przemian z pieczonego buraka (+dodatki) i z  jarmużu (z dodatkami), oba uzupełniane sokiem z brzozy Smile mmm, mniam. Oczywiście chleby i masełko; i warzywa z pary z róznymi sosami... Każdego dnia TM jest wykorzystany Smile Pozdrawiam, Frażko - Grażko ;) 

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witaj Frażko,

cieszymy się z Twoich kulinarnych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Jak sama zauważyłaś - czasem pozornie "zwykle" produkty potrafią nas pozytywnie zaskoczyć.

Eksperymentuj w swojej kuchni do woli i zachęcaj najbliższych do degustowania potraw, a my zapraszamy Cię do umieszczania Twoich przepisów w bazie Przepisowni (możesz tego dokonać z poziomu profilu użytkownika dodając przepis).

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


Halo, Halo

Dziewczyny, zrobiłąm zupę z marchewki, pierwszy raz jadłam i zanim skosztowałam to byłąm pełna obaw i pomyślałam: "mam nadzieję, ze nie będę musiała tego wylewac" Zupa okazała się zarąbista. Zniknęła w chwilę. Zjedliśmy z ciepłąi jeszcze bagietką.

A tak poza tym to jestem teraz na etapie koktajli. Robię raz dziennie, taki owocowo-warzywny, za każdym razem coś innego. Fajne jest to, ze można je zrobić z tego co sie w domu, troszkę przypraw lub nie i pyszna pożywna przekąska.

A co Wy teraz robicie najczęściej???

Pozdrawiam

 

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


Witam wszystkich i gratuluję pierwszych Thermomixowych osiągnięć Smile

Pozdrawiam Mixi


Też robiłam masło orzechowe, pyszne, nawet mnie smakowało choć kupnego nie tknę. Następnym razem będę próbować z nerkowców, podobno pyyycha. Ja uwiebiam pistacje i też z nich spróbuję zrobić. A na yakie wieczory zimne jak u mnie to polecam gorącą czekoladę. 10 min i ostatnio wszyscy byliśmy zachwyceni przed snem.

nathalie.. ja też nowa:) od marca z TM.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


witam wszystkich nowych:) ja też jeszcze do nich mogę się zaliczać, bo z TM żyję od połowy stycznia:) i już nie pamiętam, jak się żyło bez niego...

Ostatnio zrobiłam banalnie proste masło orzechowe - tanie, wp orównaniu z tym kupnym, i naturalne - bez utwardzonego tłuszczu roślinnego. A w smaku? lepszego nie jadłam... Smile


Witajcie

Mam książkę i wstyd się przyznać ale nic z niej nie przygotowałam. Jeszcze mam zapasy w zamrażarce po świąteczne. Wczoraj piekłam drożdżówki z serem z ABC  i posypalismy je wiórkami czekoladowymi. Powiem Wam, że były REWELACYJNE.

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


Hej,

ja również zakupiłam wielkanocną książkę, ale jeszcze nic z niej nie przygotowywałam. Czy masz / macie jakieś doświadczenia? Intryguje mnie schab w galarecie jako przystawka.

Pozdrawiam,

HelloHela

~ mixed in the green power Soft ... tastes of my life: lime, avocado, wasabi


Dziękuje za odpowiedź Smile Zdecydowałam się na książkę Thermomix na wielkanoc :-) 

Również witam serdecznie nowe thermomaniaczki w naszym gronie  :D


Chociaż jestem tu "stara"to chętnie witam wszystkich nowicjuszy .Super ,że jesteście z nami Bigsmile

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Adamina,

miło nam słyszeć słowa uznania. Korzystaj do woli z naszych zbiorów i wymieniaj doświadczenia.

My również chętnie zainspirujemy się Twoimi pomysłami. Kto wie być może staniesz się prekursorką ciekawych potraw i sposobów ich przygotowania.

Życzymy smacznego, udanego weekendu Smile Do zobaczenia wkrótce.

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


Dziękuję , cieszę się ,że jestem z Wami.


Przy zakupie termomixa dostałam w prezencie  5  wspaniałych ksiąg z przepisami i wskazówkami, super, ale jednak wolę  śledzić przepisy w w przepisowni.Pozdrawiam.


Adamina wrote:

OD DZIŚ CZUJĘ SIĘ CZĘŚCIĄ SPOŁECZNOŚCI THERMOMIXA, liczę  na Waszą sympatię. Adamina

Adamina,

witaj na pokładzie Smile Cieszymy się, że do nas dołączyłaś.

Inspiruj się i korzystaj z bogatej bazy przepisów oraz wiedzy i praktyki naszych Forumowiczów. Umieszczaj własne przepisy w profilu i dziel się swoimi wrażeniami. Gdybyś potrzebowała pomocy jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pozdrawiamy,

 

Zespół Przepisy Thermomix


OD DZIŚ CZUJĘ SIĘ CZĘŚCIĄ SPOŁECZNOŚCI THERMOMIXA, liczę  na Waszą sympatię. Adamina


GAga_pl wrote:

Witam,

Jestem również "świeżynką" wśród użytkowników TM5, bo zaledwie od kilku dni gotuję z nim:)

Jako że, przyznaję się, lubię gadżety jestem zafascynowana możliwością tworzenia tygodniowego menu i listy zakupów, którą mam w telefonie więc o niczym już nie zapomnę...Uffffff Smile

UWAGA! UWAGA!

Mogę ogłosić, że: ja także na całego WMIKSOWAŁAM się Love

 

Witaj GAga_pl,

witaj na pokładzie - bardzo nam miło, że dołączyłaś do Przepisowni.

Zapoznaj się z sekcjami forum, korzystaj z wiedzy i doświadczenia naczych Szanownych Forumowiczów i użytkowników TM, a gdy tylko będziesz miała ochotę - umieszczaj swoje przepisy w swoim profilu.

Gdybyś potrzebowała pomocy - jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji.

Życzymy miłego kulinarnego dnia i odważnych eksperymentów z Twoim Thermomixem Wink

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


Witam,

Jestem również "świeżynką" wśród użytkowników TM5, bo zaledwie od kilku dni gotuję z nim:)

Jako że, przyznaję się, lubię gadżety jestem zafascynowana możliwością tworzenia tygodniowego menu i listy zakupów, którą mam w telefonie więc o niczym już nie zapomnę...Uffffff Smile

UWAGA! UWAGA!

Mogę ogłosić, że: ja także na całego WMIKSOWAŁAM się Love

GAga


Asiek92

Ja mam książkę "Termomix na Wielkanoc" i moim zdaniem są w niej takie bardziej tradycyjne potrawy na Wielkanoc  i jest ich całkiem sporo. Książka podzielona jest tematycznie: wypieki, dania mięsne i zupy, sosy, potrawy z jaj oraz dodatki. I uważam, że jest z czego wybrać. Poza tym jest jeszcze kolekcja na platformie i tam sa inne przepisy niż w książce i moim zdanie one sa właśnie bardziej "egzotyczne" Nasza tradycja zmieszana z inną, bardziej egzotyczną kuchnią. Na platformie możesz sobie podglądnąć tytuły dań wielkanocnych.

Sama musisz zdecydować co Ci bardziej odpowiada. ALbo zdecydowac się na obie.

 

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


Asiek92 wrote:

Witam!

myślę nad zakupem ksiażki wielkanoc i mam pytanko czy znajdują się w niej klasyczne przepisy na wielkanocne potrawy czy bardziej urozmaicone i takie np. tradycyjne przepisy w innym wydaniu  ?  :D bo w tym roku chciałabym troche poeksperymentować na święta  Cooking  7

 

Pozdrawiam. 

Kolekcja Rodzinna Wielkanoc zawiera przepisy oparte na tradycjach, ale w ciekawych wersjach wykonania. Dla mnie niesamowita jest inspiracja innymi krajami (portugalskie zielone jaja) i to, że sama mogę spróbować modyfikować przepis, np. pasztet z królika bardzo za mną "chodzi" i pewnie urozmaicę go o zioła lub żurawinę Wink Chrzan z migdałami przygotuję na 100%, bo moja rodzina jest w gustach trochę "pochrzaniona", więc i bez ćwikły z "mocą" się nie obejdzie. Interesuje mnie też suflet z boczku... musi być pyszny. Nie mogę się doczekać, kiedy już coś upichcę Mixingbowl closed z wielkanocnej kolekcji.

Pozdrawiam,

HelloHela

~ mixed in the green power Soft ... tastes of my life: lime, avocado, wasabi


Witam!

myślę nad zakupem ksiażki wielkanoc i mam pytanko czy znajdują się w niej klasyczne przepisy na wielkanocne potrawy czy bardziej urozmaicone i takie np. tradycyjne przepisy w innym wydaniu  ?  :D bo w tym roku chciałabym troche poeksperymentować na święta  Cooking  7

 

Pozdrawiam. 


Witaj

Bardzo się ciesze, że odpowiedziałeś. Mam podstawowe książki ABC Gotowania i Kuchnie Śródziemnomorska oraz Wielkanoc. I jestem zachwycona jakością wydania ale także prostota napisania przepisu i zdjęcia. Uważam, że są piękne i w dotyku...  rewelacja. Ka uwielbiam takie wydania. Zalogowalam się też na platformie ale przyznam, że ba początek wolę pracować z książką i nośnikiem jednocześnie. A z książek doswiadczona osoba w Tm polecala mi Radość Gotowania i Tak lubię gotować. Ale tak Naprawde to ja mało jeszcze przepisów przerobilam i poczekam troszkę z kupnem.  

Ja w tym roku ambitnie, przymierzam się do Żurku, jaj z pastami, pasztetu wege i może jakieś ciasto mazurek albo babka z makiem. Oczywiście z pomoca Tm. A jaki Ty masz plan świąteczny lub przed albo po?

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


Frażka wrote:

Witaj

Też użytkuje TM od ok.tygodnia i jestem bardzo zadowola. Bez niego pewno nigdy nie zrobilabym wielu ( mam na myśli też te przyszłe) dań. Moje dziecko kocha go za lody, mąż za masło orzechowe a ja za soki.  A także to, że chce mi się gotować i piec. Mnie podobają się książki, uwielbiam takie piękne, proste wydania. I mysle czy nie zakupić sobie jeszcze jakiejś, choć z tych co mam i tak jest sporo przepisów ale ... są tak piękne. Powiem, że takimi wydaniami książek zostałam chwycona za serce. 

Frażka

Bardzo mi miło, że znalazłam choć jedną pokrewną duszę Wink

Frażko, jakie książki posiadasz w swojej kolekcji?

Ja dopiero zaczynam gromadzić swoją bibliotekę, choć umiejscowiłam się bardziej wirtualnie z fokusem na kolekcje Wink

Pozdrawiam,

HelloHela

~ mixed in the green power Soft ... tastes of my life: lime, avocado, wasabi


Witaj

Też użytkuje TM od ok.tygodnia i jestem bardzo zadowola. Bez niego pewno nigdy nie zrobilabym wielu ( mam na myśli też te przyszłe) dań. Moje dziecko kocha go za lody, mąż za masło orzechowe a ja za soki.  A także to, że chce mi się gotować i piec. Mnie podobają się książki, uwielbiam takie piękne, proste wydania. I mysle czy nie zakupić sobie jeszcze jakiejś, choć z tych co mam i tak jest sporo przepisów ale ... są tak piękne. Powiem, że takimi wydaniami książek zostałam chwycona za serce. 

Frażka

Grażka

Życie jest lekkie, łatwe i przyjemne.


Dobry wieczór wszystkim,

od tygodnia jestem szczęśliwą właścicielką TM5, który w mojej kuchni jest najlepszym przyjacielem. Mój ukochany Thermomix nie tylko mnie doskonale wspiera, ale i inspiruje, w dodatku intuicyjność dołączonego nośnika czy korzystanie z książki nie sprawiają mi żadnego kłopotu. Dodam, że kulinarnie koncentruję się na eksperymentach i różnych wariantach, dlatego już od samego początku co nieco modyfikuję przepisy bazowe. Oczywiście postaram się wiele z nich umieścić w swoim profilu tutaj w Przepisowni tak, aby i Wam przedstawić moją wizję pichcingu Smile liczę na Wasze wsparcie i warianty, które będę mogła wypróbować i posmakować. A! I jeszcze coś: zachęcam Was do korzystania z genialnej aplikacji, w której tworzę swoje menu na każdy dzień i która ułatwia mi robienie zakupów za pomocą mobilnej listy (szybka, łatwa i mega wygodna w obsłudze: zahaczał nowe i odsączam zakupione już składniki potraw, więc nie muszę się martwić, czy coś pominęłam). W skrócie: wmiksowałam się w TM5 pełną parą Smile mniam!

HelloHela

~ mixed in the green power Soft ... tastes of my life: lime, avocado, wasabi