Forum Mrożony jogurt



5 odpowiedzi | Ostatni wpis

Witaj Stella08,

podzielamy pomysł SAMa, to bardzo praktyczne podejście, a półprodukty oczywiście możesz przechowywać w zamrażarce i stosować według późniejszych potrzeb. To świetny pomysł!

Życzymy Wam miłego dnia,

Zespół Przepisy Thermomix


Bardzo dziękuję za pomoc.

Tak zrobię, wolałabym nie dodawać śmietany 30%.

 

A swoją drogą gdyby zamrozić w foremkach  lub woreczach jogurt i przygotowywać mrożony jogurt z dodatkami podobnie jak sorbety?

Chyba też byłoby dobrze i miałoby się zawsze pod ręką półprodukt na wszelki wypadek?


Gdybym miał się zabrać za przygotowanie takiego mrożonego jogurtu to po prostu zmiksowałbym naturalny jogurt wykonany w thermomix-ie z sokiem owocowym lub owocami. Jeżeli owoce są kwaśne trzeba to też osłodzić (dodać cukier puder wykonany w thermonix-ie lub cukier puder waniliowy). Całość dokładnie zmiksować i umieścić w pojemniku zamykanym szczelnie, dalej do zamrażarki na kilkadziesiąt minut. Po tym czasie wyjąć i znów zmiksować - ponownie umieścić w pojemniku i do zamrażarki. Czynność powtórzyć 2-3 razy aby upewnić się, że nie będzie grudek - jogurt powinien zmrozić się już w około 3h. Tak przygotowany można zajadać z ulubionymi dodatkami :)Mam nadzieję, że pomogłem :)Pozdrawiam

 

http://www.kielkismaku.pl -> chyba wszystko o hodowli kiełków

http://www.exbus.pl -> polecam wyjazdy po Europie


Witam,

jestem świeżutko po zakupie  TM5 i dopiero zaczynam moją przygodę z urządzeniem. Ale od lat gotuję dla mojej rodzinki i chcę sie doskonalić w zdrowej kuchni przy pomocy Thermomixa. Dlatego chiałabym zapytać osoby doświadczone. Czy ktos miałaby pomysł jak zrobić mrożony jogurt, lekko tylko słodzony,lekko waniliowy - podobny smakiem do jogurtów na wagę, które kupujemy w galriach handlowych?  Czy podobnie jak lody waniliowe z ksiązki ? Ale dietetczne.... moze bez tłustej śmietay. Jak  tylko zaczną sie owoce sezonowe chciałabym popróbować połaczeń takiego jogutru z malinami, truskawkami, jeżynami. Aż mi ślinkacieknie na samą myśl.

 

Bardzo prosze o sugestei - mam jeszcze troszkę czasu na opatentowanie pomysły i doszlifowanie proporcji, aby był idealny w smaku i niezbyt tuczący.