Forum Jak urządzić niewielkie mieszkanie6 odpowiedzi | Ostatni wpis

Mam też małe mieszkanie z jednym pokojem i umeblowałem je w skandynawskim stylu, białe ściany z szarymi elementami. Kupiłem nowe mieszkanie dwa lata temu, znalazłem dewelopera z pomocą https://korter.com.pl . Po zakończeniu budowy zatrudniłem projektanta i ekipę konserwatorów, którzy naprawili mnie pod klucz. Quarytra naprawdę wydaje się większa niż jest..


Zgadzam się, że styl skandynawski jest idealny dla małego mieszkania.


Przede wszystkim warto stosować pewne triki, które optycznie powiększają przestrzeń, czyli jasne kolory ścian, mebli, podłóg, lustra na ścianach lub na meblach itp. W niewielkich mieszkaniach najlepiej sprawdza się styl skandynawski, ponieważ zazwyczaj meble w tej stylistyce mają prostą i lekką konstrukcję, przykład takiego stolika kawowego: https://mebloteka24.pl/lawy-i-stoliki-kawowe/debowy-kwadratowy-stolik-70x70-cm-wys-34-54-cm-modern-oak.html Właśnie większość skandynawskich mebli stoi na cienkich, delikatnie skośnych nóżkach, co nadaje im lekkości.


Nie jest problemem urządzić mieszkanie duże, znacznie wiekszym problemem jest na pewno urządzić mieszkanie mniejsze bo trzeba zastanowić się jak to zrobić aby bylo nie tylko ładne ale i użyteczne (to jest najważniejsze....).
Polecam na pewno
https://abcdekoracji.pl/male-mieszkanie-wybierz-meble-na-wymiar/ - meble na wymiar , zarówno w kuchni jak i jeśli chodzi o szafy. Dzięki temu wykorzystasz przestrzeń maksymalnie.

jasne kolory
ograniczenie zagracania mieszkania
jak również tylko te dekoracje i dodatki jakie są Ci potrzebne ( zbyt duża ilośc może powodować poczucie bałaganu).


Stałam się posiadaczką niewielkiego mieszkania i zastanawiam sie jak moge je sensownie urządzić.

Jakieś porady i tipy?