Forum Kradzież przepisów



5 odpowiedzi | Ostatni wpis

W regulaminie Przepisowni jest zaznaczone, że nie można używać zdjęć, których autorem jest inna osoba - niestety nie mamy możliwości monitorowania wszystkiego i liczymy na uczciwość użytkowników.

Same przepisy powinny być opatrzone notką, do której książki, bloga nawiązują. Jednak jeśli przepis różni się od oryginału - trudno nam stwierdzić czy ktoś niewłaściwie wykorzystał czyjąś własność.

 

Pozdrawiam Mixi


Niepotrzebnie się unosisz  Crazy   bo nikt tu nie rości sobie praw do przepisów a jeżeli jest zbieżność to już inna sprawa .Na jedną potrawę jest wiele przepisów i sposobów wykonania ,dlatego każdy przepis jest inny. Shock Ja sama często wertuję internet w poszukiwaniu fajnego przepisu i później metodą prób i błędów zmieniam przepis czasami Shock trwa to bardzo długo to uważasz ,że nie mam prawa takiego wstawić bo różni się np.ilością drożdży ,przecież zdjąć każdy gram to moja praca ,a ja nie mam do nikogo pretensji ,że z niej korzysta .Uważam ,że każdy może wstawić swoją pracę a mnie się nie musi podobać .W wielu miejscach są przepisy to na naszej Przepisowni nie byłoby a ni jednego ,bo każdy gdzieś już był Cooking  7

KRADZIEŻ PRZEPISÓW TO JEST BARDZO ,BARDZO  KRZYWDZĄCE

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


P.S. Przepraszam za literówki, ale nie widzę opcji " edycja", żeby je poprawić Aw


Witam,

Nic mnie bardziej nie irytuje i złości, gdy widzę, że ktoś zamieszcza cudzy przepis z jakiegoś bloga kulinarnego , adoptowany  i/ lub tylko niewiele modyfikowany na TM jako swój i nawet nie raczy o tym wspomnieć! A szczytem wszystkiego jest dodatkowo umieszczenie skradzionych z tego bloga/ stronki zdjęć i zero słowa o tym, że zdjęcia są nie nasze. Bezczelność! Szanujemy cudzą własność I cudzą pracę! 

Nie prowadzę żadnego bloga, ale ma swoje ulubione z których korzystam i jestem zła, kiedy pojawia się tam jakiś ciekawy przepis i zaraz jest na Przepisowni, włącznie ze zdjęciami z niego a żadnej notki, ż to tylko " adaptacja";) na TM  Z tąd a z tąd! Super, że się pojawił, ale nie udajmy jego autora! Przełożenie jego wykonania na TM nie upaważnia Jaś do tego!

Nie chce pokazywać palcem, bo nie o to chodzi, ale jest na Przepisowni bardzo dużo takich przepisów i skradzionych zdjęć.

A już nagminną praktyką jest przepisywanie przepisów z książek kulinarnych Thermomixa bez żadnej notki, że przepis pochodzi z tej a tej książki, z tej i z tej strony Aw Czasem jest tak, że widzę jakiś fajny przepis na Przepisowni, drukuję go, a za chwilę się okazuje, że mam go w którejś książce. Niepotrzebne gromadzenie makulatury i strata czasu.

Nikomu korona z głowy nie spadnie jak wpisze pochodzenie przepisu i zdjęć a nie będzie udawał jego autora Lub napisze , że przepis jest modyfikacją tamtego!

Dlatego gorąco apeluję - jeśli przepis jest żywcem ściągnięty i adoptowany na TM lub ma jakieś modyfikacje to piszcie notkę, że przepis pochodzi z tej a tej stronki internetowej/ bloga internetowego lub był inspirowany tym a tym konkretnym przepisem.  Ile razy okazuje się, że dzięki takim " notkom" trafia się na fajne strony i czerpie pomysły na inne przepisy.

Proszę mnie dobrze zrozumieć, nie mam nic przeciwko umieszczaniu fajnych przepisów z innych stron/ blogów na Przepisowni,  rozszerza to tylko nasze kulinarne, thermomoxowe Smile możliwości -tylko wpisujmy ich pochodzenie!

Życie będzie łatwiejsze i uczciwsze!:)

Miłego dnia!