Forum Dziwne zjawiska w kuchni



12 odpowiedzi | Ostatni wpis

Słuszna uwaga Smile

Pozdrawiam Mixi


Ja też tak mam. Jak bardzo chcę coś zrobić najlepiej, to oczywiście mi się sknoci. :D

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Ciekawe spostrzeżenia, Gabi. Na szczęście nie zauważyłam u siebie :). Za to notorycznie coś psuję, jak się staram dla gości Smile

porcupine ma na imię Monika i zaprasza na swój blog o rękodziele: www.domzakoncemswiata.blogspot.com


Jest wiele zdarzeń, których logicznie nie da się wyjaśnić. To co piszesz Mixi, w naszej rodzinie  bez przekonań religijnych, niestety się sprawdza. Mojej córce nigdy jeszcze ciasto "nie wyszło" udane , jeżeli piekła w czasie menstruacji. Teraz już nie ryzykuje. Temat wywołałam celowo, żeby sprowokować jakieś ciekawe wypowiedzi. Wink

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Kwestia ta dotyczy judaizmu, islamu, kobiety podczas menstruacji nie przygotowywały posiłków. Jednakże wynikało to z przekonań religijnych, nie ma raczej medycznych przesłanek, które by to wyjaśniały.

Uważam, że są dni, w których nie wychodzą przygotowywane, ale wynika to z faktu, że jesteśmy np. zmęczeni, zestresowani.

Pozdrawiam Mixi


A nic nie słyszałyście o koszerności potraw?Kiedy i dlaczego do kuchni nie wpuszczano kobiet?  Mnie na ten temat opowiadała kiedyś babcia. Podpowiadam, bo może cś sobie przypomnicie? Tak fajnie trochę  "uduchowić " kuchnię.;)

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Smile

Pozdrawiam Mixi


Nie mam pojecia...:O ... Jakos nigdy nie zwròcilam na to uwagi...  , ale byc moze , ze faktycznie jest jakis zwiazek burzy z naszym kucharzeniem...  z naszym humorem, na pewno;) Wink Wink

Zycie jest po to by tanczyc !!! Mozna na parkiecie i ... w kuchni Smile Smile Wink                            


Słyszałam o tym, nawet jedna osoba potwierdziła, że przeżyła podobną sytuację. Najlepiej schować rosół do lodówki, która ochroni przed "złym wpływem pogody" Smile

Pozdrawiam Mixi


Gabi ja osobiście nie zauważyłam żeby pogoda wpływała na działanie urządzeń czy potraw, raczej  moje samopoczucie, np jak mnie boli głowa to nie biorę się za większe kucharzenie - ale w sumie nasze samopoczucie jest często zależne właśnie od pogody, więc chyba coś w tym jest  Smile ja nie lubię silnych wiatrów Crazy

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Kochane użytkowniczki TM, czy słyszałyście coś na temat wpływu zjawisk przyrody na efekty kuchennych działań?  Podobno burze żle wpływają na różnego rodzaju sytuacje związane z kuchnią. Np. potrafi się skwasić rosół, który został nam na jutro. Słyszałyście coś o tym? Może macie własne doświadczenia?. Jakich sytuacji unikać w kuchni? A może nie tylko burze mają jakiś wpływ na ostateczny smak potraw?:~

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"