Forum Majonez



5 odpowiedzi | Ostatni wpis

Witajcie,

w przepisie na majonez, zawartym w książce podstawowej "Kulinarne ABC" (dołączonej do urządzenia Thermomix ® TM5) nie używa się motylka, natomiast w przepisie z książki podstawowej "Radość gotowania" (dołączonej do urządzenia Thermomix ® TM31) motylek jest używany.

Przepisy na majonez można odpowiednio znaleźć na stronach:

nr 254 ("Kulinarne ABC")

nr 204 ("Radość gotowania")

 

Dodatkowo na Przepisowni polecamy: przepisy na majonez.

 

Na platformie z przepisami na Thermomix w kolekcjach:

"Domowe burgery" - przepis na sos majonezowy z chimichurri

"Potrawy wegańskie" - przepis na wegański majonez

 

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


GMaria zdziwiłam się, że w przepisie na majonez na TM5 nie ma motylka? Muszę to sprawdzić...

Majonez robię w TM od kilku lat i zawsze robię z motylkiem. Jak zmieniłam TM31 na TM5 to i tak robiłam wg starego przepisu i do głowy mi nie przyszło, żeby sprawdzać. Może to jest pomyłka w przepisie, bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić jak można zemulgować substancję bez użycia motylka? W czasach bez thermomixa robiłam majonez trzepaczką i logiczne było dla mnie, że zastąpiłam ją motylkiem w TM...

Pozdrawiam i życzę wspaniałych sukcesów kulinarnych, Ela

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


Witaj GMaria,

podczas łączenia składników majonezu, już po kilku pierwszych sekundach możesz zacząć wlewać odmierzoną porcję oleju na pokrywę naczynia miksującego. Jeśli powstały majonez nie spełnia Twoich oczekiwań, spróbuj proszę ponownie powoli wlewać go do naczynia miksującego i mieszać wg wskazówek pod przepisem (majonez przełóż do innego naczynia i odstaw. Do naczynia miksującego włóż jajko, rozpocznij miksowanie 1 min. 30 s / obr. 4 i jednocześnie powoli dolewaj majonez), powinnaś otrzymać pożądany efekt. Jeśli chodzi o składniki - w przypadku majonezu liczy się każdy z nich, zarówno olej, jak i jajka (warto sprawdzać ich swieżość przed ich umieszczeniem w naczyniu).

GMaria, napisz czy udało Ci się uzyskać majonez oraz z jakich składników skorzystałaś podczas jego przygotowywania.

Pozdrawiamy,

Zespół Przepisy Thermomix


Witam, od kilku dni dopiero mam TM5 i postanowiłam zrobić majonez. Zrobiłam wszystko jak w przepisie i wyszło... hmm nie wiem co, ale na pewno nie majonez. Już nie chciałam się bawić z dodawaniem następnego jajka bo to coś w pojemniku podejrzanie wyglądało i wyrzuciłam.

Znalazłam filmik z robieniem majonezu tylko w starszym TM chyba 31 i tam kobieta zakładała motylek do robienia majonezu natomiast w TM5 nie ma ani słowa o motylku, no i mam dylemat...

Ponadto, gdy wlałam olej na pokrywę to program miksowania zdążył sie skończyć a cały olej nie zdążył spłynać.

Może mi ktoś coś doradzić? Smile Może to wina oleju? Składniki były w temperaturze pokojowej.