Forum Jak stworzyć własną książkę kucharską?



6 odpowiedzi | Ostatni wpis

skoro potrzebujesz jeszcze materiału do przemyśleń, to radziłabym zajrzeć (zamailować, zadzwonić) do większych punktów xero i mniejszych drukarni i zapytać o ich rekomendacje jak to zrobić; piszę to dlatego, że wiem, iż istnieją różne formy "bidowania" czy "zszywania" - oni zaś wiedzą najlepiej co się w tym temacie dzieje

pozdrawiam

DM


Dziękuję Kochane za odpowiedź Smile

#gabi49 - chce taką książkę żeby gromadzić swoje przepisy i nie zapominać ich. Często już mi się tak zdarzyło, że zrobiłam coś dobrego, a później o tym zapomniałam. Chyba faktycznie najlepiej zrobić coś takiego w formie segregatora, aby później móc to wszystko uzupełniać, jednak muszę znaleźć przede wszystkim jakiś zgrabny ten segregator Smile

#DaMa - muszę dokładnie przemyśleć Twoją propozycję, ponieważ również brzmi ciekawie. Muszę jednak przemyśleć co będzie bardziej praktyczne.

Jak w końcu coś wybiorę to oczywiście napiszę!

Pozdrawiam serdecznie Smile


W Warszawie są bardzo tanie punkty kopiowania, xero. Strona wypada nawet i po 6 groszy, wiem bo sama z tego korzystam. Ludzie mówią mi, że widzieli nawet i po 3 grosze brutto! Na ulicy Polnej.

Zrób swoją "książkę" w postaci elektronicznej w Excelu (tam są łatwe do zdefiniowania tabelki) albo w Wordzie (tam się łatwiej wkleja zdjecia, ilustracje). Potem zapisz na pen-drive lub wyślij do siebie mailem*) i wydrukuj ten plik właśnie w takim punkcie xero. Otrzymasz plik kartek. W tym samym punkcie xero możesz sobie zażyczyć oprawę, na przykład w punkcie przy Politechnice oprawią je podobnie jak się oprawia prace dyplomowe. Jeśli mają oprawy bez wytłoczeń i nadruków w stylu "Praca magisterska", to masz już swoją książkę prawie za grosze Smile

 Jeśli będziesz potrzebowała konsultacji informatycznej, to służę pomocą.

*) mailem bo koło Politechniki można użyć tamtejszego komputera, żeby wejść do poczty i od razu z niej wysłać plik na drukarkę, czyli wydrukować. Tak samo się robi z użyciem pen-drive'a.


Kochana, to tylko drukarnia. Bigsmile Po co Ci taka "własna" książka?  Lepiej kupić gotową, a swoje przpisy , np ulubione z przepisowni , można wydrukować i wpinać do segregatora. Ja tak robię Wink W segregatorze porobiłam przegródki w/g własnych kategorii, żeby łatwiej było mi znaleźć. Bigsmile

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


No właśnie jak to zrobić?  Smile

Nie chodzi mi o taką profesjonalną książkę - tylko dla użytku domowego Smile

Jak coś takiego najlepiej stworzyć? Czy jest gdzieś takie miejsce, gdzie można np. wydrykować pustą książkę z okładką, tak żeby później je uzupełniać?

Wiem, że można zrobić to z pomoca drukarki, segregatora i koszulek, ale wolałabym żeby to wyglądąło jakoś lepiej :P

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie :)