Forum Gotowanie kasz



17 odpowiedzi | Ostatni wpis

A o jakiej kaszy mówisz?

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Moja nie przelatuje... no może kilka ziareniek. Najpierw podprażam, wsypuję do koszyczka i zalewam wrzątkiem. Gotuję 8-10 minut i mam na sypko.


Tysięczne dzięki Wink

„Cokolwiek chcesz zrobić, o czymkolwiek marzysz - zacznij teraz! 


Fakt, kasza jaglana jest bardzo drobna i nawet wcześniej namoczona chyba przeleci przez otwory koszyczka. Spróbuj gotowac na minimalnych obrotach , tzw. soft  Soft

GaBi

"Człowiek, który ciągle pędzi, może przegrać życie, bo w biegu nie ma czasu na myślenie"


Mnie panie przedstawicieli na prezentacji zapewniały, że jaglankę można gotować w koszyczku, że nie przeleci. Pytałam, bo jaglanki nie powinno się mieszać, bo się rozwala i wychodzi pulpa (a w naczyniu nie da się gotować bez mieszania). Miałam wątpliwości, że kasza za drobna, ale panie zapewniały. Niestety gospodyni nie miała kaszy, żeby sprawdzić. No i oczywiście okazuje się, że przelatuje, a ja lubię kasze na sypko, a nie rozciapcianą miazgę Aw buuuuuu


Mnie panie przedstawicieli na prezentacji zapewniały, że jaglankę można gotować w koszyczku, że nie przeleci. Pytałam, bo jaglanki nie powinno się mieszać, bo się rozwala i wychodzi pulpa (a w naczyniu nie da się gotować bez mieszania). Miałam wątpliwości, że kasza za drobna, ale panie zapewniały. Niestety gospodyni nie miała kaszy, żeby sprawdzić. No i oczywiście okazuje się, że przelatuje, a ja lubię kasze na sypko, a nie rozciapcianą miazgę Aw buuuuuu


Bezcenna rada Eli , skarbnica wiedzy !

  Przez żołądek do serca .


Love Marzenko, dziękuję za dobrą rade, wykorzystam ale bez groszku  Wink Wink Love Buziaczki  Love  


Grażynko polecam do kaszy kuskus dodać gotowane na parze warzywka - pycha :D ja daje cukinie, bakłażana, paprykę lub marchewkę z groszkiem :D czasami robię sobie właśnie taką sałatkę do pracy :D

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Love Elu, dziękuję za uzupełnienie mojej wiedzy  Wink na temat gotowania kasz Love Ostatnio dowiedziałam się,że kaszy Kuskus nie gotuję się, tylko  zalewa się wrzątkiem 0,5 cm nad kaszą, po 5 minutach jest gotowa do spożycia. Oczywiście, wiadomości sprawdziłam, kasza jest pyszna, ugotowałam do drugiego dania.Polecam  Love


 :) Też chętnie skorzystam z Waszych porad :) Dziękuję !


ElaK wrote:

Haniu, kaszę gryczaną kupuję na targu, prosto z wora i niepaloną, bo zdrowsza  Smile  Płuczę w zimnej wodzie a potem przesypuję do koszyczka. Na raz gotuję 200g kaszy. Do naczynia wlewam 750g wody i gotuję 20 minut w temp 100*C Podobnie gotuję ryż.

Natomiast kaszę jaglaną gotuję w naczyniu, bo jest tak drobna, że przelatuje przez otworki w koszyczku. Też ją płuczę zimną wodą a później przelewam wrzątkiem na gęstym sitku. Na 150 g suchej kaszy jaglanej potrzeba 450g wody i żeby się nie sklejała to dodaję łyżeczkę masła i odrobinę soli. Gotuję 20 min /90*C/ 0br.2

Kaszę mazurską, krakowską, perłową... tak samo jak jaglaną a pęczak w koszyczku jak gryczaną.  Cooking  1  

Elu wielkie dzięki za łopatologię już ją przekopiowałam do moich zapisków

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Haniu, kaszę gryczaną kupuję na targu, prosto z wora i niepaloną, bo zdrowsza  Smile  Płuczę w zimnej wodzie a potem przesypuję do koszyczka. Na raz gotuję 200g kaszy. Do naczynia wlewam 750g wody i gotuję 20 minut w temp 100*C Podobnie gotuję ryż.

Natomiast kaszę jaglaną gotuję w naczyniu, bo jest tak drobna, że przelatuje przez otworki w koszyczku. Też ją płuczę zimną wodą a później przelewam wrzątkiem na gęstym sitku. Na 150 g suchej kaszy jaglanej potrzeba 450g wody i żeby się nie sklejała to dodaję łyżeczkę masła i odrobinę soli. Gotuję 20 min /90*C/ 0br.2

Kaszę mazurską, krakowską, perłową... tak samo jak jaglaną a pęczak w koszyczku jak gryczaną.  Cooking  1  

____________

Mój blog kulinarny:

http://ziolowaszuflada.blogspot.com/

Smile


:DMagi dzięki ,już teraz jasne ,bo nie wiedziałam czy mogę kaszę wrzucić do naczynia Wink

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.               


Haniu juz pisze  :D kasza jaglana - kasze przeplukac zimna woda i przelac wrzatkiem aby pozbyc sie goryczki. Do naczynia wlac potrzebna ilosc wody - na opakowaniu jest instrukcja - jak dobrze pamietam na szkalnke kaszy potrzeba 2 szklanki wody, wode mozna osolic i wrzucic kasze do naczynia. Gotowac 17 minut w temperaturze 100 stopni obroty na poz. 1.                      Kasza gryczana - ja kupuje kasze w woreczkach i robie tak - do naczynia wlewam 1000 g wody, daje troszku soli i w koszyczku umieszczam kasze w woreczkach. Gotuje w temperaturze 100 stopni przez 25 minut przy obrotach na pozycji 1 - zawsze biore dwa woreczki kaszy. 

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga http://kulinarneszalenstwamaniusi.blogspot.com/

Dziękuję Smile


Love Witam dziewczyny mam pytanie jak ugotować Shock kaszę jaglaną w mixsiu?Na koszyczku czy w dzbanku ? Czy w taki sam sposób gotować gryczankę lub pęczak?Zastosujcie proszę łopatologię stosowaną Cool

Hania z Łodzi:
 Co kto dobrze umie, tego mu nikt nie odbierze.